Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2015/16


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

Zenga > Božović

 

Ne kažem da je to loša opcija, mada mi je sa strah da ga tu Božović ne veže za klupu (kao rezervu Ibanezu) i eventualno za poziciju levog beka u budućnosti. Malo mi je čudo da od svih mladih igrača koji su igrali prošle godine, najmanje igraju dva najbolja, Jović i Ristić. Pogotovo se ovo odnosi na najboljeg, Ristića. Tim se lagano kristališe, Rajković je neupitan, Jovanović i Grujić deluju sve bolje iz meča u meč. Plavšić kao dodatak za sada deluje kao da mu je u CZ mesto. Ako se uzme u obzir da Jović kuburi sa spremom, ali je redovana zamena za sada. Samo Ristić ima problem da redovno uđe u rotaciju. Stojanović je ispred njega i to je ozbiljan problem.

 

Ristic daleko od toga da je najbolji od tih klinaca, samo je prosle godine bio najveci hajp o njemu. Grujic ce napraviti duplo bolju karijeru od njega jer je neuporedivo bolji i moderniji igrac.

Link to comment
  • Replies 13.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1161

  • Nemanja Posrbica

    1084

  • katamaran

    968

  • Bright Billy

    861

Ristic daleko od toga da je najbolji od tih klinaca, samo je prosle godine bio najveci hajp o njemu. Grujic ce napraviti duplo bolju karijeru od njega jer je neuporedivo bolji i moderniji igrac.

 

Nije se odnosilo na to ko je najtalentovaniji, već ko je bio najbolji na terenu prošle sezone.

Link to comment

Prvo poluvreme ocajno, drugo nesto bolje. Neuigrani smo ali smo se pojacali pa to sve izgleda bolje, minus promaja na bekovima. Otkako Grujic igra generalno igramo smisleniji fudbal a sad mu ledja cuva ovaj Donald koji je verovatno fizicki najjaci nas igrac pitaj kurac otkad, a zna da igra fudbal. Dali smo ono sto se ne daje, promasili ono sto se ne promasuje, pozadi smo sad dovoljno visoki da nam ne prolaze "Rori Delap" autovi i to je to.

 

Radnik los. Momci nemaju kvalitet ali igraju vrlo posten fudbal.

 

Najkraće moguće, odličan zaključak.

 

I dalje lutamo sa izborom i pozicijom igrača, formacijom, ali se definitivno kotrljamo unapred. Mene je danas zadovoljio Rajković, bio je odličan u brojnim opasnim situacijama ispred svog gola i imao je jednu malu grešku. Radnik je tim koji puno napada iz vazduha i Rajković je dobro kontrolisao situaciju.

 

Kao što reče Harper, promaja je duvala na obe strane u odbrani, Petkoviću i pored toga što mu odbrana nije jača strana ovaj ritam subota-sreda-subota nakon povrede nikako nije u prilog. Meni su se štoperi danas dopali, pogotovo Jovanović. Donald i Grujić su koliko mi se čini zasluženo "kupili" mesto startera. Verujem da će Donald to i da potvrdi u naprednih par mečeva. Katai i definitivno igra efektivnije kada je na krilu, pa ostaje pitanje ko će se pridružiti kao treći u veznom redu. Katai, Plavšić je to uglavnom igrao u Spartaku ili Ristić. Ili će menjati formaciju. Nadam se da će vremenom Jović da se prebaci na mesto centarfora, jer je daleko manje upotrebljiv na strani, a imam utisak da je Vieira efektiniji sa loptom u nogama što je daleko korisnije po strani. Vered postaje najslabija karika ofanzivnog dela tima i očigledno je da će mu biti potrebno vreme.

 

Naredna je Javor kući, igraju dobro i napadački; ne bi trebao da bude loš meč.

Link to comment

nisam ispratio, ko je docekan zvizducima i zasto, grof ili tim? mondo:

 

Crveno-beli sigurni na "Malom Vembliju" - 2:0. Katai i Stojanović pogodili za još jedan trijumf tima Miodraga Božovića, koji je dočekan zvižducima.

Link to comment

Domaća publika ga je dočekala zvižduvcima zbog nepoštovanja protivnika.

 

Malo su to predimenzionirali na lokalpatriotski nivo ali dobro sad...

Edited by McCabe
Link to comment

preporučujem ti da poslušaš njegov press konferens rant protivu tabloida. 

 

tu se meni utisak dosta popravio. mada ima taj gotivan sopranovski luk. 

Link to comment

Najkraće moguće, odličan zaključak.

 

I dalje lutamo sa izborom i pozicijom igrača, formacijom, ali se definitivno kotrljamo unapred. Mene je danas zadovoljio Rajković, bio je odličan u brojnim opasnim situacijama ispred svog gola i imao je jednu malu grešku. Radnik je tim koji puno napada iz vazduha i Rajković je dobro kontrolisao situaciju.

 

Kao što reče Harper, promaja je duvala na obe strane u odbrani, Petkoviću i pored toga što mu odbrana nije jača strana ovaj ritam subota-sreda-subota nakon povrede nikako nije u prilog. Meni su se štoperi danas dopali, pogotovo Jovanović. Donald i Grujić su koliko mi se čini zasluženo "kupili" mesto startera. Verujem da će Donald to i da potvrdi u naprednih par mečeva. Katai i definitivno igra efektivnije kada je na krilu, pa ostaje pitanje ko će se pridružiti kao treći u veznom redu. Katai, Plavšić je to uglavnom igrao u Spartaku ili Ristić. Ili će menjati formaciju. Nadam se da će vremenom Jović da se prebaci na mesto centarfora, jer je daleko manje upotrebljiv na strani, a imam utisak da je Vieira efektiniji sa loptom u nogama što je daleko korisnije po strani. Vered postaje najslabija karika ofanzivnog dela tima i očigledno je da će mu biti potrebno vreme.

 

Naredna je Javor kući, igraju dobro i napadački; ne bi trebao da bude loš meč.

 

Posto je ovaj Donald ocigledno dosta pismen igrac, fizicki je jak i moze mnogo da stigne, ne bi uopste bilo lose da Bozovic razmotri varijantu 4-4-2. Ionako to igramo kad rezultat krene nepovoljno, a obicno nam ove godine krene nepovoljno. Katai/Ristic, Grujic, Donald i Plavsic/Vered da igraju u vezi a Jovic i Vieira napred. I Vieira i Jovic imaju dosta veliki radijus kretanja a Portugalac inace trci kao navijen, moglo bi da se pokrije vrlo verovatno Kataijevo kurcoboljenje i da se stalno vrsi veliki pritisak visoko sa sest igraca. Mi jednostavno nemamo napadaca koji je dominantan u skoku (imamo Orlandinja ali on je uglavnom nepotreban) i nista nam ne znaci to sto probijamo uz aut liniju, moramo da pokusavamo da koristimo rogljeve i da utrcavanjima i brzim izmenama mesta trazimo pas po zemlji jer za to imamo igrace. Pored toga, oba beka su nam prilicno ofanzivno orijentisana tako da bi im bilo prirodno da igraju u uzoj formaciji blizu veznih igraca koji igraju ispred njih i kao bonus, sad nas je tesko prebaciti preko sredine dugackim pasom jer su i Grujic i Donald visoki i jaki u skok igri. Cak bi se i Plavsic lakse snasao jer je lagan i brz i mogao bi na kracim razdaljinama da pretrcavanjem stvara visak.

 

Mislim da bi to sasvim lepo moglo da funkcionise u domacoj ligi, narocito na nasem terenu. Kad se napravi rezultat jedan spic ide napolje, ulazi treci vezista kao osigurac da siri igru, a za tih 15-20 minuta mogu sasvim fino da se iskoriste Ristic, Vered (pod pretpostavkom da su Plavsic i Katai starteri), pa cak i ovaj matori Stojanovic.

Link to comment

Ma daj, kao da bi zaista rekli ne ili pisnuli ako bi ih menadzer podmazao? A ako su navijaci jedina prepreka, a neko nudi 3.5 miliona u kesu odmah prosjaku, da vidiš kako bi se stvari ispeglale.

 

Edit: prodati Rajka za 2 miliona bi bila velika glupost, možda i najveća od preranog odlaska jednog juznoamerikanca, da bi jedan nesposobni menadzerski crnogorac igrao.

Edited by dragance
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...