Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2015/16


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

Uzeli su od Gasproma unapred godinu dana sponzorstvo, prodali delove Jovica i Ristica i deo dugova vratili(one gde se spremala tuzba kod Fifa i UEFA i verovatno deo poreza), deo su reprogramirali... To oni tvrde nigde nije objavljeno sta je vraceno, kome i koliko i kakva je sad struktura duga.

Sa jedne strane to je dobar potez, a sa druge klub nema prihoda pa ce dugovi opet da se nagomilaju

Link to comment
  • Replies 13.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1161

  • Nemanja Posrbica

    1084

  • katamaran

    968

  • Bright Billy

    861

Najsmesnija je ova verzija o moci delija da oteraju ovu upravu iz kluba. Prvo se kukalo sto delije kuliraju "uprava napolje", jer naravno oni podrzavaju upravu koja ih placa, ali opet to sto uprava njih placa je deo reketa, a ne zavisnost koju uprava dominira vodjama delija. Realno ce tek nakon tih izbora moci da se kaze sta zapravo stoji iza ovoga. Za sada Dimitrijevo objasnjenje ima najvise smisla. Ja kazem, ne bih se iznenadio ni da se nakon izbora ova uprava vrati, ostavke su moralne prirode, ali volja clanova je da se isti ljudi vrate na mesto, pritisak se uperi na delije kao manjinu navijaca koja silom tera upravu nausrtb vecine, osvoji se mandat i nastavi ono sto se pocelo uz zaborav loseg pocetka sezone.

 

Ja uopste ne mislim da je to tako smesno. Nijedan vlastodrzac (a posebno ne autokrata poput Vucica) ne zeli da mu sever zapeva "Spasi Srbiju i ubij se", i ucinice sve da im udovolji i da ne dodje na crnu listu. Pa ako treba i da kadriraju u klubu, sto da ne, mali je to ustupak, a solidna dobit jer ga cak ni nakon Briselskog sporazuma nisu uzeli na zub. A mozemo misliti sta bi sever pevao Tadiju da je on to potpisao.

Link to comment

Vucic trenutno igra mnogo znacajnije igre (Merkel, EU, SAD) da bi imao vremena i zanimanja da se bavi Severom i Zvezdom.  On je mozda autokrata, samoljubiv ali je isto tako i inteligentan i ambiciozan covek koji je svestan je da njegovo mesto u srpskoj istoriji nece odrediti njegov odnos prema Severu i Zvezdi vec to da li ce uvesti Srbiju u EU.

Link to comment

Ja uopste ne mislim da je to tako smesno. Nijedan vlastodrzac (a posebno ne autokrata poput Vucica) ne zeli da mu sever zapeva "Spasi Srbiju i ubij se", i ucinice sve da im udovolji i da ne dodje na crnu listu. Pa ako treba i da kadriraju u klubu, sto da ne, mali je to ustupak, a solidna dobit jer ga cak ni nakon Briselskog sporazuma nisu uzeli na zub. A mozemo misliti sta bi sever pevao Tadiju da je on to potpisao.

 

Pre deset meseci, u medjuvremenu bilo jos toga i na severu i na jugu. Kao sto kaze Dimitrije, ima Vucic mnogo ozbiljnijih stvari od lomljenja glave oko sportskih klubova.

Link to comment

Pa ne bavi se on Zvezdom na dnevnom nivou. On je samo postavio smernice, a operativno, dnevno, delovanje prepustio delijama.

To meni zvuci kao spekulacija.  Posebno da je prepustio rukovodjenje basibozuku kao Delije.  On je mozda oduran lik i omrazen politicar, ali nije glup covek i vrlo oprezno bira saradnike.

Link to comment

Вучићу је Звезда интимно важна јер је некада био и навијач. Сигуран сам да Вучић и они око њега виде Звезду и као леп потенцијални извор прихода. Да не говорим о томе да је контрола над Звездом истање у њој важно и као показатељ моћи коју има. Он је човек који се 20 сати дневно бави послом, сигуран сам да има времена да се неколико сати недељно посвети давању инструкција шта да се ради са звездо. Не наравно на нивоу одређивања цене претплатних карата али глобалним стварима сигурно.

Link to comment

To meni zvuci kao spekulacija.  Posebno da je prepustio rukovodjenje basibozuku kao Delije.  On je mozda oduran lik i omrazen politicar, ali nije glup covek i vrlo oprezno bira saradnike.

Димитрије, погледајте министре владе Србије и високе функционере СНС па ћете видети колико опрезно бира сарадника

Link to comment

To meni zvuci kao spekulacija.  Posebno da je prepustio rukovodjenje basibozuku kao Delije.  On je mozda oduran lik i omrazen politicar, ali nije glup covek i vrlo oprezno bira saradnike.

 

U najmanju ruku delije su tu neki "nadzorni organ" koji procenjuje ko je sta i kako radio, oni odredjuju ko je podoban, a ko ne da dodje u klub, i slicno. Zato sto nije glup, vrlo oprezno je prisao delijama

Link to comment

To meni zvuci kao spekulacija.  Posebno da je prepustio rukovodjenje basibozuku kao Delije.  On je mozda oduran lik i omrazen politicar, ali nije glup covek i vrlo oprezno bira saradnike.

 

 

 

Link to comment

Вучићу је Звезда интимно важна јер је некада био и навијач. Сигуран сам да Вучић и они око њега виде Звезду и као леп потенцијални извор прихода. Да не говорим о томе да је контрола над Звездом истање у њој важно и као показатељ моћи коју има. Он је човек који се 20 сати дневно бави послом, сигуран сам да има времена да се неколико сати недељно посвети давању инструкција шта да се ради са звездо. Не наравно на нивоу одређивања цене претплатних карата али глобалним стварима сигурно.

Vucic je nekada bio Radikal, postovalac Seselja i zestok nacionalista pa vise nije.  Sumnjam da mu je Zvezda toliko vazna da bi svoj politicki rad kompromitovao angazovanjem u Zvezdi.  On je svojevremeno, kao navijac, iskoristio svoj politicki uticaj da dovede u Zvezdu novu upravu (Dzaju i kompaniju) za koju je verovao da ce uspeti da stabilizuje klub.  Vrlo brzo je shvatio da od toga nema nista, da je klub otisao u nepovratnu propast, da mu nema spasa, pa je digao ruke od Zvezde.  To je u nekoliko navrata i izjavio.  Kao sto rekoh, njegove politicke ambicije daleko nadmasuju Zvezdu.

Link to comment

Mislim da njegove političke ambicija uključuje da se pita o svemu iole važnijem u Srbiji. Inače, Antić ministar je Vučićev intimus još od Kalemegdanske terase 2008, isto kao i Andreja Mladenović. 

Link to comment

"TELEKOM Srbija" je u poslednji čas odustao od potpisivanja novog sponzorskog ugovora sa Crvenom zvezdom vrednim 1,5 miliona evra po sezoni.

Raskol u upravi doprineo je do toga da se prvo iz UO povuče direktor Predrag Ćulibrk, a zatim da se stopira i novi ugovor.

U ovom času Zvezda je ostala bez 1,5 miliona evra, a da li će u budućnosti "Telekom" obnoviti interes za sponzorstvo - ostaje da se vidi.
 
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...