Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2015/16


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

Odmah sam pomislio da je sudija pogresio kad je svirao indirekt, ali nisam bio skroz siguran, jbg, godine t.j. decenije su prosle od sudijskog kursa. Ipak, gugl mi je potvrdio da je goman van kaznenog kao i svaki drugi igrac, odnosno njegovo igranje rukom je direktan, a ne indirektan udarac.

 

Inace, mislim da je ovakva odluka sudije potpuna glupost, jer ovakvih situacija u svakom mecu ima na obe strane barem nekoliko puta. Ili treba da zauzmu jedinstven stav i pocnu da sankcionisu svaki put ili da kao i do sada precutno dozvoljavaju.

 

 

Evo citam sad postove i ne verujem da niko ne konta da nije bio indirekt. Kad golman igra rukom van 16m to je direktan udarac. I oko mene na stadionu svi mislili da je indirekt. Prosto resenje dileme je da pogledas sudiju da li drzi ruku podignutu uspravno iznad glave kada se prekid izvodi pa sve do momenta dok neko drugi ne ostvari kontakt sa loptom (posle izvodjaca). 

 

Inace, lepo je Nislija primetio da je golman bar 5 puta to uradio, i da trebalo je da se sudi svaki put. Jer je svaki put bar metar izlazio iz kaznenog. Istina, retko se vidja da se ovako nesto svira, ali retko se desava da i golman bude debil pa ovako nsto radi. Kontam da je pomocnik video da ovaj konstantno jede govna, pa na kraju zategao sudiji. 

 

Sto se gola tice, meni je sa istoka delovalo da je cist ofsajd, i bio je na kraju, al veoma mali. Kod prvog centarsuta je sve cisto, kod dodavanja Mbodjare su svi igraci iza lopte, jedino je Jovic u malom ofsasjdu u momentu kada je Jovanovic dirao loptu. U svakom slucaju ne bas laka situacija za proceniti, tim pre sto pomocnik ne vidim kontakt lopte i Jovanovica jer je zaklonjen Jovicem...

 

Ja ne pamtim utakmicu kad sam imao utisak da sudija toliko vuce za nas, ali to se vise ogledalo u nekim manjim prekrsajima, lako je svirao oko 16m, dok mu ove krupne odluke nisu previse spone. Narocito ne ovo na sta se zali onaj Nislija. To sto Rosic pojasnjava sta je hteo da uradi, to je lepo, ali nije tako delovalo, a niej ni bitno. Nije zbog toga iskljucen. 

 

Sto se igre tice, sve je receno. Uzasavajuce. Samo kaspere, ni blizu dovoljno da bi iko normalan zalio za Lalatovicem :)

 

Ovaj trio je stvarno opasno iritirao svojim ponasanjem na terenu, a ni Tenk nije nesto daleko od toga. 

 

Moj utisak je da je za ovu ekipu koju je skockao Grof, ipak najveci problem Katai. On zna, samo sto je u formi od prosle jeseni - ocajnoj. Takav, donosi losa resenja, ne prolazi mu skoro nista. A kad uz njega imas Vukana i Tenka, vezni red i nemas. Otud io ono Ibanjezovo bunarenje...

 

Rajko je kikisao, ali i odbranio onu sansu, ali mu to naravno niko nije zamerio i kad god bi dosao do lopte dobijao je ogromne aplauze. Uz njega, time moze da se pohvali samo Ibanjez. I uz kikseve koje su pravili meni su Mbodji Jovanovic prilicno simpaticni i ne bih ja to menjao. Mbodj mi je narocito intresantan. Jak je ko bivo, u skoku sve kupi, hoce i da povuce loptu, jeidnosto mu se obavezno desi da napravi neki potpuno sulud kiks, ali to se da ispraviti. 

 

Nemamo igru, neamo prekide, nemamo pravi izbor igraca. Nadam se da ce Vieira da se oporavi sto pre, a da ce Grujic i Ristic da se usidre u sredini terena. Matos mi takodje daluje kao zanimljiv igrac, i pored pokusaja da glumi ludilo u prvom kontaktu sa loptom :)

 

Mislim da je bolja reakcija publike na utakmici od bojkota iste...

Link to comment
  • Replies 13.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1161

  • Nemanja Posrbica

    1084

  • katamaran

    968

  • Bright Billy

    861

3 kola bez poraza, ja zadovoljan :fantom:

 

Realno, u ova tri kola zasluzili su i osvojili jedan bod, i toliko bi trebalo da imaju. Al posto su oni Zvezda, stub srpstva, Kokeza, Terza, i ostalo, imaju nezasluzenih pet. I tako iz godine u godinu...

Link to comment

3 kola bez poraza, ja zadovoljan :fantom:

Štaviše, u tri kola:

- 2x penal

- 2x igrač više

- 1x gol iz ofsajda

- 40-minutni napad cerebralne paralize kod čitavog protivničkog tima

 

Imaće i Partizan takve momente, da ne bude zabune. Ali onda će da dodje Posrbica sa pričom: ko hebe Čukarički i Vojvodinu kad ne mogu da osvoje više od 59 bodova.

Link to comment

Stvarno ne pamtim kad je neko onako kvalitetno centrirao u peterac kao Ibanjez:) doima mi se Vered ali kao da mu snage fali, ili ne igra na pravoj poziciji? Nisam nešto ni ispratio topik..

 

Poslato sa HUAWEI P7-L10 uz pomoć Tapatoka

Link to comment

 doima mi se Vered ali kao da mu snage fali, ili ne igra na pravoj poziciji? 

 

Poslato sa HUAWEI P7-L10 uz pomoć Tapatoka

 

I meni deluje da je solidan na lopti, fali mu malo prostora jebenog, pošto kada se svi nabiju u 16 kao ovi smarači juče, teško je iskazati bilo kakav oblik kreativnosti osim onih centaršuteva koji su indeed milina za gledati. 

Link to comment

Iskopajte mi kada smo zadnjih put imali prva 3 kola bez poraza? Jbt svake godine 1 kolo kesa sto bi rekli.

Било би и ове да тим менаџер ОФКе није на полувремену ушао у свлачионицу ОФке. :fantom:

Link to comment

Razumem da ljudima treba da veruju da će biti nešto dobro, ali ovo sa Zvedom, Terzom, Kokezom, Tončevim, Grofom, Vukanom, Parkerom, Tenkom...pa to je cirkus i to provinvijalni, vašarski.

 

Nebitna je uprava, trener, bilo šta, mi igramo isto godinama. Jalovo, slabo, malo trčanja, malo kretanja, bezidejno, nema se igre, igrački mediokriteti, stvaramo šansu na svakih 150 minuta igre, tehnički nikako da mrdnemo dalje od dodavanja i prijema i tako... Valjda nam je takva igra postala ™ pa se iz petnih žila mučimo da održimo taj nivo. 

Link to comment

To je istina. Ovo je nasa igra vec 10 godina sa izuzetkom Robija. Kod nekih trenera je postojao sistem mada je kod vecine izgledalo ko sinoc.

Link to comment

Pre svega očajno suđenje ceo meč. Puno sitnog navlačenja faulova na sredini terena za Zvezdu. Na kraju i taj ofsajd koji je jako teško videti, ali je ofsajd bio. S druge strane ne vidim problem ni sa produženim vremenom, penalom, golmanskom povredom prsotora i crvenim kartonom. Sudija je zaslužio da ozbiljno odmori nakon sinoćnjeg meča, za mene ne postoji ništa gore od navlačenja za jedan tim u toku igre.


 

Koliko se moglo čuti, juče su navijači sa severne tribnine imali razgovor sa Terzićem nakon meča, a i pale su neke ostavke. Ostaje da se vidi koliko je to tačno i da li će se predomisliti.

 

Ipak šampion večeri je Katai. Ceo stadion zna da on ne treba da puca penal, jer je mentalno najlabilniji čovek u timu Zvezde, ali se on ipak hvata za loptu i očekivano promašuje. Pisali smo već par puta, on je igrač koji bi svojim znanjem i recimo nekim iskustvom morao da bude lider na terenu, ali od njega polazi svaki problem i pored fudbalskog znanja koje poseduje. On ne da ne ume da povuče ručnu, on pušta volan.

 

Nema potrebe raspravljati o ulozi Parkera, Savićevića i Kovačevića. Trener izmenama mora da popravlja svoju prvu postavu. Takođe, imam utisak da bi Vered bio korisniji kao rezervista nego kao starter. Suludo je praktično zatvarati Ibaneza Parkerom i da im pomoć bude Savićević u veznom redu. Tako sem što imaš dve rupe na terenu, zatvaraš i jednog od najboljih igrača u timu. Zvezda mora da ima strpljenja sa Petkovićem, koji je u priličnom kanalu i da ga vraća u život nakon povrede. Korak po korak. Rajković kriv za gol, zaplivao ozbiljno, sem toga bio je odličan ostatak meča. Ni ja ne bi dirao Mbodja i Jovanovića u narednom periodu.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...