Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2015/16


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

  • Replies 13.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1161

  • Nemanja Posrbica

    1084

  • katamaran

    968

  • Bright Billy

    861

www.pravilafudbala.com

When a soccer goalie stays inside the penalty area, he retains the ability to touch the ball with his hands. Once outside the area, rules against handling the ball apply to a goalie just as they do to a field player. Handling the ball outside of the goal box gives your opponents a direct free kick.

Goal Box Rules

Unlike many sports regulations, in which foot positioning matters, the position of the ball dictates whether the goalie can touch it. If the ball is over the line and the goalie is holding it, then the referee may blow her whistle and stop play. Conversely a goalie who is standing completely outside the box may touch a ball that is inside the goal box area without penalty.

Free Kick

Once the referee decides that the goalie has illegally handled the ball outside the box, the whistle blows and play stops. The referee places the ball at the spot of the infraction. When play resumes, the opposing team receives a direct free kick at the goal.

Odmah sam pomislio da je sudija pogresio kad je svirao indirekt, ali nisam bio skroz siguran, jbg, godine t.j. decenije su prosle od sudijskog kursa. Ipak, gugl mi je potvrdio da je goman van kaznenog kao i svaki drugi igrac, odnosno njegovo igranje rukom je direktan, a ne indirektan udarac.

 

Inace, mislim da je ovakva odluka sudije potpuna glupost, jer ovakvih situacija u svakom mecu ima na obe strane barem nekoliko puta. Ili treba da zauzmu jedinstven stav i pocnu da sankcionisu svaki put ili da kao i do sada precutno dozvoljavaju.

Link to comment

Za 12 dana je derbi, Vosa - Partizan, tu ce se videti snaga i jednih i drugih. Umorni od Evrope, izmrcvareni teskim rasporedom... bez namere da patkometrisem ili provociram ili ironisem, zaista mislim da ce se tu videti da li Vosa ima snage da se bije sa Zvezdom i Partizanom. U istom kolu se igra Zvezda - Cuka... obe utakmice ce mnogo toga pokazati.

vosha ce da se bije sa partizanom a zvezdu ce da bije tj da kara ruzno

zvezdine tekme su vec dovoljno pokazale. 2 poraza,2 remija i ona slavna pobeda iz 1 u 2

lepo se obukao grof od trokadera  :nobles:

Link to comment

Odmah sam pomislio da je sudija pogresio kad je svirao indirekt, ali nisam bio skroz siguran, jbg, godine t.j. decenije su prosle od sudijskog kursa. Ipak, gugl mi je potvrdio da je goman van kaznenog kao i svaki drugi igrac, odnosno njegovo igranje rukom je direktan, a ne indirektan udarac.

 

Inace, mislim da je ovakva odluka sudije potpuna glupost, jer ovakvih situacija u svakom mecu ima na obe strane barem nekoliko puta. Ili treba da zauzmu jedinstven stav i pocnu da sankcionisu svaki put ili da kao i do sada precutno dozvoljavaju.

Ja o tome pricam. Kada golman degalzira loptu, obicno je baci napred i uvis, napravi korak i tada sutira loptu. Nije bitno gde je stajao kada je sutnuo loptu vec gde je stajao kada je izbacio iz ruku.

Link to comment

Ono, kad te niko ne jebe, sta god napisao .... 

 

Koji si ti sad kurac? Nislija neki? Ne zameri mi sto te ne znam, nekako ste svi isti.. .smaraci teski. 

Link to comment

pustite nislije da se izduvaju. mi ionako tupimo cele sezone, a oni izvire iz svog topica samo nakon nekog meča sa blizancima.

 

srećno u kupu pa dogodine i kvalifikacije za ligu evrope.

Link to comment

najjači detalj je kad kod penala imbecil od sudije kao pazi na ove igrače da ne uđu ranije sa njegove strane a na drugoj strani zvezdin igrač ulazi minut ranije u 16erac

Link to comment

Jel se vratio Milos s utakmice, kako je bilo?

Miloš ne propušta utakmice Zvezde na areni. Više brinem za adasevica i Posrbicu. Ubiše se da nađu nešto pozitivno. Razumem da ljudima treba da veruju da će biti nešto dobro, ali ovo sa Zvedom, Terzom, Kokezom, Tončevim, Grofom, Vukanom, Parkerom, Tenkom...pa to je cirkus i to provinvijalni, vašarski.

 

Poslao tapatalk

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...