Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2015/16


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

Ma uz to sto je pola igraca prosto lose, djelovali smo i takticki naivni. Sprdnja. 

 

Kairat izgleda dobro jedino u poredjenju s nama ovakvima. 

Link to comment
  • Replies 13.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1161

  • Nemanja Posrbica

    1084

  • katamaran

    968

  • Bright Billy

    861

Gde bi bili egal, kad je čovek pretrčao Savu u prvom minutu, na najpostavljeniju moguću odbranu. Šteta zbog crvenog kartona je samo zbog toga što Grofara ima alibi, i što nije potpuno ogoljena njegova priprema utakmice, jednim čistim debaklom koji bi usledio i bez crvenog kartona. a i sam crveni karton u prvom minutu nije slučajan i ne dešava se tek tako bilo kome

+1, sigurno bi jednako lako stvorili sličan broj prilika. Mi ovajvi ne možemo da zapretimo. Čuj Orlandić. Očajan izbor igrača, priprema utakmice, ama sve. Jbt i Lalatović je bolji.

Da li postoji objašnjenje zašto Cvetković ispred Marka, Vukan ispred bilo koga i Orlandić Jovića.

Link to comment

Jedno objašnjenje je da je Božović Miodrag zvani Grof, radi za Božović Radojicu zvanog Rajo

 

Druga verzija je da Božović Miodrag zvani Grof sam potura priču da je blizak Radojici, da bi ga smatrali mafijaškim terenerom, a ne dunsterom i neznalicom

 

Istina je kao i obično negde između

Link to comment

Na osnovu čega si to zaključio? 

 

Crnac je odličan igrač, fali mu malo realizacije izgleda za jače lige. 

 

KAda je ekipa dosta kvalitetnija od rivala, igrac manje nije toliki problem, sto se najbolje videlo na primeru nase i Nemacke U21 reprezentacije. KAda su ekipe ujednacenog kvaliteta, igrac manje je ogroman minus i na malom fudbalu a kamoli na velikom terenu. Jos na sve to ekipa koja je ostala sa igracem manje je pocela pripreme pre 14 dana, a pola ekipe je doslo pre par dana, dok je ekipa koja je ostala sa igracem visem u punom takmicarskom ritmu, pre par dana pobedila lidera u svom prvenstvu bez vecih problema. Taj igrac viska je znacajna razlika. 

 

Da mogu da tvrdim da bi bilo tako ne mogu. Mozda bi ih mi razbucali, mozda bi bio nereseno, mozda bi i pukli. Ali prosto Kirat je po onome sto sam video sa igracem vise jedna jednostavna ekipa sa 2-3 malo bolja igraca i to je to. Nista posebno. Cak i ovakvi sakati bi trebalo da ih dobijemo, ili da igramo makar egal utakmicu.

 

Sto se Goua tice, ja nisam kod njega video samo sirovu snagu. Naprotiv. Covek se sjajno gradi (to ima veze sa snagom), ali jos bolje postavlja. Ne znam koliko puta nas igrac ceka loptu u skoku, a ovaj se samo stvori ispred njega i pokupi je. KAd god uzme loptu, imao sam utisak da ce da prodje. Jedino sto mi se cini da mu fali odlucnost da udje u zavrsnicu. Tu izgubi neku sekundu i onda izgubi priliku da iskoristi prednost koju je stvorio. 

Link to comment

Bas mi neki turoban i mucan utisak juce ostao. Ne samo zbog igre i rezultata (rezultat iz real, za toliko su bolji u ovom trenutku), vec sam ulazak na onu ruinu od stadiona (nisam bio 4 godine tamo, pa sam i zaboravio kakav je to horor od raspada) stvara dojam da je to rusevina od kluba, i da tu covek nema cemu da se nada, fudbalu najmanje.

 

Zao mi je Kataija koji najbolje fudbalske godine traci tu, to je jedini fudbaler u ekipi. Verovatno se i sam pita gde je toliko zaribao kada mora ovde da spasava karijeru, ali sam je kriv. Prvi put sam uzivo gledao Andjelka, i on gore izgleda uzivo nego kada ga gledas na tv-u. Orlandara :lol:  Ubedljivo najkomicniji nasi napadi su bili oni kada Andjelko krene u karakteristican prodor po levoj strani, i treba da centrira na Orlandica.  :lolol:  Niti on moze da centrira, niti ovaj panj ima bilo kakve sanse da nesto uradi izmedju tri kazahstanske sekvoje cak i kada bi ovaj centrirao. Obaska sto je svaki nas napad™ bila velika sansa za Kairat. Ljudi igraju jednostavno i brzo, lako se transformisu, a Gohu je zmija, sa velikom startnom brzinom. Vecu brzinu on razvije za sekund, nego Rajov panj za 5 sekundi. Nakon sto je izbacen Savo, daleko svrsishodnije je bilo ubaciti Jovanovica umesto Orlandica, mada je i Jovanovic odigrao uzasnu utakmicu. Bunkerica uz ostavljanje minimalno prostora njima za kontre, bila je nasa jedina sansa da izvucemo povoljniji rezultat. Ovo sto smo igrali bilo je samoubistveno, pa se moze reci da smo jos i dobro prosli. Podsetilo me na utakmicu mladih reprezentacija SRJ i Hrvatske 99., kada smo pri rezultatu 2:2 ostali sa igracem manjem, a onda Bata Djora krenuo bez rezona da kidise na protivnicki gol, i naravno zavrsilo je 2:6. Juce nas je bob Rajko spasao da ne bude 0:6

 

Nerivirala me i publika sa istoka koja je skakala svaki put kada bismo presli centar. Muceni cigani, bas mi nas je zao.

Edited by Nikodije
Link to comment

KAda je ekipa dosta kvalitetnija od rivala, igrac manje nije toliki problem, sto se najbolje videlo na primeru nase i Nemacke U21 reprezentacije. KAda su ekipe ujednacenog kvaliteta, igrac manje je ogroman minus i na malom fudbalu a kamoli na velikom terenu. Jos na sve to ekipa koja je ostala sa igracem manje je pocela pripreme pre 14 dana, a pola ekipe je doslo pre par dana, dok je ekipa koja je ostala sa igracem visem u punom takmicarskom ritmu, pre par dana pobedila lidera u svom prvenstvu bez vecih problema. Taj igrac viska je znacajna razlika. 

 

Da mogu da tvrdim da bi bilo tako ne mogu. Mozda bi ih mi razbucali, mozda bi bio nereseno, mozda bi i pukli. Ali prosto Kirat je po onome sto sam video sa igracem vise jedna jednostavna ekipa sa 2-3 malo bolja igraca i to je to. Nista posebno. Cak i ovakvi sakati bi trebalo da ih dobijemo, ili da igramo makar egal utakmicu.

 

 

 

Naravno da je značajna razlika ali ja ništa u zvezdinoj igri nisam sinoć video da bi me ubedili da oni i nerešeno mogu sinoć da izvuku. Realno je sinoć bilo da bude jedno 0:4 da ne preterujem. Druga stvar, zaboravlja se pomalo da je utakmica počela 11 na 11. Nije Pavićević dobio crveni u svlačionici. Čovek bi izašao 1 na 1 sa golmanom i eto ti 0:1 verovatno 11 na 11. 

 

Ukopao vas je Grof za sve pare. Ne smem da zamislim koliko on stvarno košta, tj ko zna šta mu je obećano ispod žita. Sa onakvih 11 da se šuta u dupe što je samo 0:2 bilo. 

Edited by theanswer
Link to comment

Meni se Gohoua ne dopada previše. Pristojan napadač koji zna u čemu je dobar. Vrlo loše smo ga čuvali, da ne kažem očajno, ali donekle i imao opravdanje, jer smo menjali zadnju liniju tokom meča, a Jovanović i Rendulić su igrali prvi put zajedno u tandemu. Puno lopti je dobijao, jer smo imali krater u veznom redu. Maltretirao je Jovanovića na početku meča na snagu, a kasnije kada se ovaj opasuljio u tom segmentu, počeo je da stalno kvari zadnju liniju tima i igra iza Gohoua da bi ga "bolje čuvao". Tako smo primili oba gola.

 

Zaboravih sinoć da dodam, da Ristić ako želi da ubedi Božovića da zaslužuje da igra, mora da odigra bolje nego ono što je probao kada je ušao sinoć.

Link to comment

Meni se Gohoua ne dopada previše. Pristojan napadač koji zna u čemu je dobar. Vrlo loše smo ga čuvali, da ne kažem očajno, ali donekle i imao opravdanje, jer smo menjali zadnju liniju tokom meča, a Jovanović i Rendulić su igrali prvi put zajedno u tandemu. Puno lopti je dobijao, jer smo imali krater u veznom redu. Maltretirao je Jovanovića na početku meča na snagu, a kasnije kada se ovaj opasuljio u tom segmentu, počeo je da stalno kvari zadnju liniju tima i igra iza Gohoua da bi ga "bolje čuvao". Tako smo primili oba gola.

 

Zaboravih sinoć da dodam, da Ristić ako želi da ubedi Božovića da zaslužuje da igra, mora da odigra bolje nego ono što je probao kada je ušao sinoć.

 

Ako ga poredis sa igracima lige petice, Gohu jeste prosecan. I istina je da je nasa igra juce i tok utakmice nesto sto je njemu islo na ruku. Ali je opet cinjenica da takav igrac ne postoji u nasoj ligi npr. Eventualno Abu, ako je u njemu ostalo jos fudbala kakvog je igrao u Vosi.

Link to comment

Najveća greška sinoc je bila pogrešna prinudna izmena.

Morao je neko od krila ili Panj da izadje napolje, nikako Tenkara. Totalni krater je ostao na sredini i to je bilo to.

Plus, skauting Kairata je verovatno radjen samo na bazi par recenica Djoleta Despota.

Inace, sto se tice samog tima koji je poceo utakmicu-tesko da je mogao biti mnogo apgrejdovan. Jedino Jović-Orlandić, mada po ovome sto su pokazali ti mega talenti-isti nam je kurac igrao Ristić, Vukan ili niko.

Inace, cisto za dnevnik-ko misli da je ovaj Gohu samo pristojan il prosečan nema blage veze sa zivotom.

Edited by Apollo Creed
Link to comment

Sve su to drugačiji tipovi napdača, ali Jović je daleko talentovaniji od njega, Hugo Vieira je sigurno bolji. Bojinovu znanje ne nedostaje takođe. Videćemo šta će Abou da igra, ali mislim da će on igrati po krilu, a i on je prilično fizički slabiji od Gohoua.

 

edit. Gohou nije baš centafor koji nikada nije igrao u Evropi. Švajcarska, Turska, Rusija, pa Kairat. Nije moguće da ga niko nije primetio do sada.

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

Naravno da je značajna razlika ali ja ništa u zvezdinoj igri nisam sinoć video da bi me ubedili da oni i nerešeno mogu sinoć da izvuku. Realno je sinoć bilo da bude jedno 0:4 da ne preterujem. Druga stvar, zaboravlja se pomalo da je utakmica počela 11 na 11. Nije Pavićević dobio crveni u svlačionici. Čovek bi izašao 1 na 1 sa golmanom i eto ti 0:1 verovatno 11 na 11. 

 

Ukopao vas je Grof za sve pare. Ne smem da zamislim koliko on stvarno košta, tj ko zna šta mu je obećano ispod žita. Sa onakvih 11 da se šuta u dupe što je samo 0:2 bilo. 

 

Kako god da je pocela mi smo posle manej od 120 sekundi imali igraca manje i fakat celu utakmicu igrali sa igracem manje. Po meni je iskljucenje Pavicevica opravdano, cak mi ni sudjenje nije bilo lose (iako je prvi gol iz ofsajda, ali desava se), ali je to svakako promenilo tok utakmice. Ovih 11 fudbalera nikad vise nece igrati zajedno. Jasne su i rupe i problemi, ali su sa igracem manje oni jos izrazeniji. Katai je projektovan da igra iza spica, a onda je morao od drugog minuta da igra i nazad, kompletna priprema meca je prosto pala u vodu. Vukan je i onako kilav, ali je sada trebalo on da preuzme Tenkov posao i da se krlja sa Kazacima, a on to prosto ne zna. Itd. 

 

Animozitet ka Grofu je svakako vezan za Orlandica, pa se onda dodaje i gde treba i gde ne treba. Sta god da je spremao sa ovom ekipom prosto je palo u vodu. Kapiram da nisu imali vremena ni to sto je on zamislio da uigraju, a kamoli plan B u kome imas igraca manje od pocetka utakmice. I 0:1 je daleko bolja opcija u prvom minutu nego igrac manje... 

 

A poenta i jeste u tome da on nece imati tih 11, vec sasvim drugaciju ekipu, ali prosto sezona je pocela mesec dana ranije nego ikad do sada i igrao je ko je morao. Moze mu se zameriti sto nisu igrali Ristic i Jovic od pocetka, mada koliko je meni poznato Jovic jos nije sasvim fit od one povrede Gavrica, a Ristic se "nije pokazao" sta god to znacilo. O tome kako Grof radi treba suditi kad zapravo vidimo kako cemo igrati pod njim. Ova utkamica nam nije pokazala nista, sem ono sto smo i znali a to je da Cvetkovic, Andjelkovic, Parker i Orlando nisu igraci koji treba da nose nas dres... vec u revansu ce izbor biti malo bogatiji (Andjelko je na zalost moranje jer nemamo drugog levog beka), pa cemo da vidimo na sta ce to sve da lici... 

 

 

 

mada je i Jovanovic odigrao uzasnu utakmicu

 

Uz onakve bekove ucinak stopera nije korektno ni komentarisati. Jos su bili sjajni na kavoj su vetrometini bili... Andjelko koij je non stop ispadao i ostavljao rupu za koju je Parkera boleo paja i Cvetkovic koji se zavlacio izmedju stopera, pa ostavljao mucenom Veradu da onako sitan skonta kako da pokrije sav prostor po desnoj strani dok je jos imao snage... 

Link to comment

Jovic cim je usao u igru, ovi su na njemu napravili faul na nekih 20 metara od gola, sto je bila jedna od dve sanse koje smo imali na utakmici. Za 70 minuta igre, na Orlandari nisu napravili nijedan faul. Panj je savrsen igrac za odbranu Kairata. Jovic bi svakako bio nezgodniji. Ma i Gavric. Makar bi mogao da trci i zuji, i tako stvara neki problem, ovaj je bio totalno bezopasan.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...