Jump to content
IGNORED

Fantasy biciklijada


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • malkin

    216

  • Garnirung

    160

  • zoki

    145

  • Timmy

    117

Top Posters In This Topic

Posted Images

Meni je glupo da nagrađujem nekoga ko je bio 7. ili 8. Za ta mesta se praktično niko ne trka, a mi ovde skupljamo poene.

 

Što se tiče ovog drugog, rekao sam ti i kada si predložio, previše se nagrađuju oni koji gađaju iznenađenja.

Link to comment

Meni je glupo da nagrađujem nekoga ko je bio 7. ili 8. Za ta mesta se praktično niko ne trka, a mi ovde skupljamo poene.

 

 

pa sad, ovo nije tačno. uzmi bilo koju etapu u kojoj je pobeda iz bega a finiš je dovoljno težak da se naprave razlike. GC kandidati se itekako trkaju za ta mesta--posredno, tako što jure bolje vreme, ali svejedno se trkaju. nisu ta mesta bez značaja ni za ravne etape kad se jure poeni, za hronometar gde svi idu maksimalno pa kako završe, itd.

 

i ne znam otkud ti to da se previše (a i kako se to meri?) nagrađuju oni koji gađaju iznenađenja. za sada je samo nagrađivan veći broj pogodaka u prvih 10 i bolji izbor kapitena. možda će se to ispostaviti kasnije--a i sve da se ispostavi, ne znam šta je tu loše. rizik treba da se nagradi, najdosadnije je kad svi imamo iste prognoze.

Link to comment

Meni je skroz ok da probamo ovako sa 10, nije toliko lose da bi sad za ovu trku mjenjali. Pa cemo vidjeti. A takodje mi je super da se nagradjuje pronalazenje iznenadjenja. Sto da ne. 

Link to comment

Znači potencijalno  zbog planinskih etapa mi ćemo nagrađivati prvih deset mesta. Možda bi mogli da razmislimo i od dvadeset.

 

Ko je rekao da sada menjamo? Mada je meni simptomatično, šta god sam predložio do sada nije prihvaćeno. Malkine mi smo o ovome razgovarali pre par nedelja. Ne želim da me pobedi neko ko je pogodio četvrtog na ravničarskoj etapi u kojoj je bio pad. Novim bodovanjem se daje prednost hazarderima, jer su bonusi ogromni, a standardne nagrade vrlo male. Pogodio prvog ili četvrtog imam samo par bodova prednosti, a hazarder ako pogodi nešto može da napravi ozbiljnu prednost, koju ja moram da nadoknađujem po sedam etapa.

 

Inače, nisam ni očekivao podršku od Malkina i gt za manje nagrade hazarderima, kada su oni najveći. Ove reforme si ti progurao, sigurno ne zato što ti se ne dopadaju, zar ne?

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

Ujbt, da sam znao da ces toliko ozbiljno da shvatis ne bi nista pricao. 

Niti sam rekao da si ti rekao da treba sad mjenjati. Samo kazem sta mi se svidja. 

 

Sta god da se dogovorite meni ok, ali stvarno nemam namjeru da se svadjam ni sa kim radi fantazija i pogadjalica.

Link to comment

Diskutujemo, ne svađamo se. Pogađalica se pretvara u malkinovo igralište, da bi dobio pogađalicu.

 

Cilj nije da se nagrađuje ni hazarder ni ziheraš, već da pobedi onaj koji najbolje pogađa.

Link to comment

Znači potencijalno  zbog planinskih etapa mi ćemo nagrađivati prvih deset mesta. Možda bi mogli da razmislimo i od dvadeset.

 

Ko je rekao da sada menjamo? Mada je meni simptomatično, šta god sam predložio do sada nije prihvaćeno. Malkine mi smo o ovome razgovarali pre par nedelja. Ne želim da me pobedi neko ko je pogodio četvrtog na ravničarskoj etapi u kojoj je bio pad. Novim bodovanjem se daje prednost hazarderima, jer su bonusi ogromni, a standardne nagrade vrlo male. Pogodio prvog ili četvrtog imam samo par bodova prednosti, a hazarder ako pogodi nešto može da napravi ozbiljnu prednost, koju ja moram da nadoknađujem po sedam etapa.

 

Inače, nisam ni očekivao podršku od Malkina i gt za manje manje nagrade hazarderima, kada su oni najveći. Ove reforme si ti progurao, sigurno ne zato što ti se ne dopadaju, zar ne?

bold 1: ne zbog planinskih etapa, nego zato što se trka na vreme. samo u bunch sprintovima je trka isključivo za prvo mesto. u većini etapa se trka zbog GC plasmana i vremena, a time i za niža etapna mesta.

 

bold 2: ovo je apsolutno netačno. ti si bio za to da se u okviru pogađalice pogađa i GC plasman i druge majice, evo uveli smo to za ovu Vueltu. takođe, bodovanje koje si ti predložio važi za GC plasman i za druge majice. isprobavamo stvari, nigde ne piše da će ovako da bude zauvek.

 

bold 3: daj neki dokaz za ovo. nađi mi etape, uporedi bodovanje pa da vidimo. a ne ovako napamet.

 

bold 4: takođe, daj dokaze. kako smo to šef i ja najveći hazarderi?

 

a ovo da ja nešto proguravam... stvarno probaj drukčije da komuniciraš ako ikako možeš. od početka je ovo igra koju zajednički pravimo, i ja ništa nikad nisam ni smislio ni uveo kako bih povećao sebi šanse ili protiv volje većine igrača. samo i jedino pokušavam da igru učinim zanimljivijom, ako je moguće.

Link to comment

Diskutujemo, ne svađamo se. Pogađalica se pretvara u malkinovo igralište, da bi dobio pogađalicu.

 

au jebote, pa ovo je tako nisko. kakva je to diskusija kad mi učitavaš ovakve namere?!

Link to comment

Tako ja to vidim, a vrlo često sam direktan. Sva pravila donosiš sam i uvek nekako imam utisak da si najveći profiter. Uvek se braniš slabim argumentima, a pravila ostaju onakva kakva si ih doneo.

Link to comment

bold 2: ovo je apsolutno netačno. ti si bio za to da se u okviru pogađalice pogađa i GC plasman i druge majice, evo uveli smo to za ovu Vueltu. takođe, bodovanje koje si ti predložio važi za GC plasman i za druge majice. isprobavamo stvari, nigde ne piše da će ovako da bude zauvek.

 

Bodovanje sam predložio za etape, a ne za generalni plasman. Upravo da bi vratio balans između hazardera i ziheraša. Za generalni bi morale veće nagrade da dođu. Vrati se nazad i pročitaj šta sam napisao.

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment
bold 3: daj neki dokaz za ovo. nađi mi etape, uporedi bodovanje pa da vidimo. a ne ovako napamet.

 

bold 4: takođe, daj dokaze. kako smo to šef i ja najveći hazarderi?

 Dokaz nađi u etapi u kojoj si zbog četvrtog mesta ozbiljno ispred većine nakon četiri etape. Iracionalno je da imaš brdo poena prednosti zbog pogođenog četvrtog mesta.

 

Za njega to makar nije teško dokazati, on to i priznaje. Što se tebe tiče, ja računam bodove, znam ko kako glasa i ako neko izlazi najčešće iz logičnog izbora, to si ti.

Link to comment

nisi ti direktan nego si bezobrazan.

evo i sad ti je zgodno da preskočiš da je uvedeno pogađanje generalnog plasmana na kom si insistirao a imaš obraza da kažeš da sva pravila donosim sam i da se ništa tvoje ne prihvata.

 

znaš šta, niko ti ne brani da računaš uporedo po kojim god hoćeš pravilima i da nam posle pokažeš zašto je jedno bolje od drugog. do tada samo u tvojoj glavu važi da su tvoji argumenti jači od mojih kao što samo u tvojoj glavi važi da ja nameštam igru kako bih pobedio.

Link to comment

Uvedeno dve godine kasnije od primarnog predloga.

 

edit. lažem, tri godine kasnije.

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...