Jump to content
IGNORED

Fantasy biciklijada


Recommended Posts

Poslao sam ti.

 

Inače, moj predlog bodovanja:

 

1. 25 (60)

2. 18 (45)

3. 15 (35)

4. 12 (27)

5. 10 (20)

6. 8 (15)

7. 6 (12)

8. 4 (9)

9. 2 (6)

10. 1 (3)

 

Ne mora da se razmatra za ovu trku, ali bi možda mogli da diskutujemo za naredne?

Link to comment
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • malkin

    216

  • Garnirung

    160

  • zoki

    145

  • Timmy

    117

Top Posters In This Topic

Posted Images

meni se više dopada da su bonusi za podijum x5 u odnosu na osnovni broj poena nego x3. to nagrađuje stavljanje neočekivanih pikova.

takođe više volim manji broj poena generalno jer nas malo igra pa se prave manje razlike... možda se ništa ne gubi, štaznam, a u svakom slučaju dok testiramo možemo da računamo paralelno po više sistema pa da vidimo kako to izgleda i šta nam se više dopada. ima neka trka oko Poljske naredne nedelje... :)

Edited by malkin
Link to comment

San Epifanio, odaberi petoricu sa onog spiska i odaberi jednog kapitena, tj. timskog vožda™. nakon toga objavljujem ostale prognoze

Edited by malkin
Link to comment

pošto je trka počela a od San Epifanija ni glasa, ja ću da finaliziram njegovu prognozu prema redosledu kojim je dao vozače:

 

San Epifanio

 

1. Purito Rodriguez
2. Valverde
3. Uran Uran
4. Kreuziger
5. Landa

 

zoki

 

Van Avermet

Mollema

Stybar

Dan Martin

Uran

 

gervasius twinkleminkleson

 

Valverde

Jungels

Purito Rodriguez

Pinot

Daniel Navarro

 

Nemanja Posrbica

 

A. Valverde ©

J. Rodriguez

R. Uran

M. Landa

D. Martin

 

KennyDalglish

 

A.Valverde

J.Rodriguez

S.Sanchez

A.Vuillermoz

B.Mollema

 

sekretar

 

Alejandro Valverde cap
Joaquim Rodriguez
Philippe Gilbert
Daniel Martin
Mikel Landa

Link to comment

meni se više dopada da su bonusi za podijum x5 u odnosu na osnovni broj poena nego x3. to nagrađuje stavljanje neočekivanih pikova.

takođe više volim manji broj poena generalno jer nas malo igra pa se prave manje razlike... možda se ništa ne gubi, štaznam, a u svakom slučaju dok testiramo možemo da računamo paralelno po više sistema pa da vidimo kako to izgleda i šta nam se više dopada. ima neka trka oko Poljske naredne nedelje... :)

 

Po meni poenta je da nagradiš onoga ko pogodi pobednika etape, a ne onoga ko vadi igrače iz naftalina. Probaj danas da izračunaš po oba sistema pobednika (to si ti inače, čestitke).

Link to comment

Mozda je i bila dobra trka, al jebiga nismo mogli vidjeti... U svakom slucaju, svaka cast Malkine na Yatesu :)

 

Gadjamo li Tour of Poland? Iko zainteresovat?

Link to comment

Mene preskočite za TdP. Preteško mi je da ispratim to, a dobar deo vozača ne znam.

 

Razmislite da za 2016. organizujemo sezonski fantasy.

Link to comment

Da, mogli bi tako nesto. 

 

Mislim, TdP je dobra trka, ali da, nije spektakl. Mozemo je iskoristiti da isprobavamo nove ideje, ako ima par zainteresovanih ljudi.

Link to comment

tek sad sam stigao da sednem pred spredšit™.
ovako, po mom predlogu bodovanja:
1. Adam Yates  12+60/1=72
2. Philippe Gilbert (Bel)   10+50/1=60
3. Alejandro Valverde 8+40/6=14.67
4. Daniel Moreno Fernandez                    
5. Joaquim Rodríguez Oliver  6+30/5=12
6. Bauke Mollema 5+18/3=11
7. Daniel Martin   4+12/4=7
8. Julian Alaphilippe 3+9/1=12
9. Warren Barguil              
10. Rigoberto Urán 1+3/1=4
`
1. malkin 131.34
2. sekretar 108.34
3. Nemanja Posrbica 52.34
3. Kenny Dalglish 52.34
5. San Epifanio 42.67
6. gervasius twinkleminkleson 38.67
7. zoki 22
prema Posrbicinom bodovanju:
1. Adam Yates  25+60/1=85
2. Philippe Gilbert (Bel)  18+45/1=63
3. Alejandro Valverde  15+35/6=20.83
4. Daniel Moreno Fernandez                    
5. Joaquim Rodríguez Oliver  10+20/5=14
6. Bauke Mollema 8+15/3=13
7. Daniel Martin  6+12/4=9
8. Julian Alaphilippe 4+9/1=13
9. Warren Barguil              
10. Rigoberto Urán 1+3/1=4
1. malkin 161.66
2. sekretar 127.66
3. Nemanja Posrbica 68.66
3. Kenny Dalglish 68.66
5. San Epifanio 52.83
6. gervasius twinkleminkleson 48.86
7. zoki 26

 

ono što mi zapada za oko ovako na prvi pogled je razlika između dva bodovanja u mom biranju Jejtsa i sekretarovom biranju Žilbera: za Jejtsovu pobedu je od mog bodovanja do Posrbicinog broj poena skočio sa 72 na 85, a za Žilberovo drugo mesto sa 60 na 63.
 

Link to comment

Po meni poenta je da nagradiš onoga ko pogodi pobednika etape, a ne onoga ko vadi igrače iz naftalina. Probaj danas da izračunaš po oba sistema pobednika (to si ti inače, čestitke).

 

ne, nije toliko fora u vađenju iz naftalina, nego mi se čini da tokom tri nedelje (kad igramo TdF pogađalicu) veći bonus-plen može da podstakne ljude sa velikim zaostatkom u generalnom plasmanu da igraju manje konzervativno, tj. da ganjaju poene pokušavajući da pogode ko bi mogao da iznenadi na etapi (npr. u begu) a ne da pogode šta će drugi da gađaju (npr.: moram da stavim Sagana jer će ga svi imati...). štajaznam, to je samo osećaj™, nemam neke dokaze za takvo mišljenje. u principu može biti i da je svejedno. imam dodatak o ovome na kraju posta.

 

Mozda je i bila dobra trka, al jebiga nismo mogli vidjeti... U svakom slucaju, svaka cast Malkine na Yatesu :)

 

Gadjamo li Tour of Poland? Iko zainteresovat?

 

fala na čestitkama, i tebi i Posrbici!

 

okasnili smo za TdP, mada bismo mogli da se zezamo sa pogađanjem na, npr. 5. etapi, ovoj koja ide u Zakopane. to bi trebalo da bude zabavna etapa, pa ako ima zainteresovanih da još malo isprobamo novi format.

 

 

Mene preskočite za TdP. Preteško mi je da ispratim to, a dobar deo vozača ne znam.

 

Razmislite da za 2016. organizujemo sezonski fantasy.

 

sezonski fantasy bi bio kul. ali mislim da bismo morali da imamo određenu kritičnu masu učesnika koji su sigurni da bi istrajali celu sezonu. ako bismo to radili, mogli bismo da koristimo moje bodovanje za pojedinačne etape, a tvoje (više poena ukupno--možda još više nego u ovom predlogu koji si izneo) za bodovanje jednodnevnih trka i završnog generalnog plasmana etapnih trka.

 

sezona bi mogla da izgleda ovako:

 

etapne trke:

 

1. Pariz-Nica

2. Giro

3. Dauphine

4. Tour

5. Vuelta

 

jednodnevne trke:

 

1. Ronde van Vlaanderen

2. Paris-Roubaix

3. Liege-Bastogne-Liege

4. Svetski šampionat (drum, možda i hronometar...)

5. Giro di Lombardia

 

to čisto da ne preteramo sa brojem trka, da ne dođe do zamora materijala, a i da se osiguramo da uključujemo samo najbolje trke u sezoni.

 

kako ovo zvuči?

Link to comment

ono što mi zapada za oko ovako na prvi pogled je razlika između dva bodovanja u mom biranju Jejtsa i sekretarovom biranju Žilbera: za Jejtsovu pobedu je od mog bodovanja do Posrbicinog broj poena skočio sa 72 na 85, a za Žilberovo drugo mesto sa 60 na 63.

 

Meni se dopada. Nagrađen si adekvatno za to što si pogodio pobednika. Premala je razlika od 12 za takav pogodak.

 

ne, nije toliko fora u vađenju iz naftalina, nego mi se čini da tokom tri nedelje (kad igramo TdF pogađalicu) veći bonus-plen može da podstakne ljude sa velikim zaostatkom u generalnom plasmanu da igraju manje konzervativno, tj. da ganjaju poene pokušavajući da pogode ko bi mogao da iznenadi na etapi (npr. u begu) a ne da pogode šta će drugi da gađaju (npr.: moram da stavim Sagana jer će ga svi imati...). štajaznam, to je samo osećaj™, nemam neke dokaze za takvo mišljenje. u principu može biti i da je svejedno. imam dodatak o ovome na kraju posta.

 

Nikada o tome nisam razmišljao na taj način. Kada god sam birao vozače za etape, isključivo sam se vodio sa ciljem da pogodim kojih pet će stići prvi na cilj, a manje na to da ubacim nekoga ko ima manje šanse, čisto da bi skupio više poena. Uostalom, svake godine kada sam učestvovao u fantasy-ju, a da sam gledao trku pažljivo, imao sam dobre plasmane zahvaljujući ovoj "taktici". Moje mišljenje je da se mora nagraditi adekvatno konstantnost i logika, ali i jasno ostaviti prostor za hazardersku igru. Ipak, hazarderska igra mora imati i kaznu. Ako mi daš premalno poena za logične izbore, praktično me kažnjavaš.

 

sezonski fantasy bi bio kul. ali mislim da bismo morali da imamo određenu kritičnu masu učesnika koji su sigurni da bi istrajali celu sezonu. ako bismo to radili, mogli bismo da koristimo moje bodovanje za pojedinačne etape, a tvoje (više poena ukupno--možda još više nego u ovom predlogu koji si izneo) za bodovanje jednodnevnih trka i završnog generalnog plasmana etapnih trka.

 

Slažem se. Potrebno nam je makar 7-8 ljudi koji bi igrali redovno. Istina bodovanje bi moralo da bude drugačije za trkanje, ali o tome kada se ljudi izjasne da li bi učestvovali redovno. Morali bi takođe da sredimo i logistiku kao što si uradio pred San Sebastian. I listu trka bi verovatno izglasali do početka naredne sezone. Ako se složimo po ovom pitanju i dobijemo načelno zainteresovanost od gore pomenutih 7-8 ljudi mogli bi da uradimo sezonski fantasy.

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

Ja sam za. Mozemo da podjelimo posao tako da ne padne sve na jednu ili dvije osobe. Neko da se brine da objavljuje startne liste i slicne podatke, mozda i profile etapa, a i da na vrijeme obavijesti ljude o pocetku trka i tako to. 

Link to comment

To sam upravo krenuo da napišem. Jedan je zadužen za obaveštavanje o profilu, startnoj listi i početku trkanja, drugi je zadužen da se njemu šalju prognoze koje bi trebao da izabaci na vreme, treći je zadužen za računanje poena. Verovatno će u međuvremenu biti i još nekih poslova.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...