Jump to content
IGNORED

Visokoškolsko obrazovanje na budžetu ili ne


maximus

Recommended Posts

da zamene fakulete sa večernjim školama

 

Jebe mi se za fakultet ako radim posao za koji mi je dovoljna i večernja škola, sa perspektivom da budem šef na traci. 'El se razumemo?

Link to comment
  • Replies 874
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tribun_Populi

    255

  • MancMellow

    138

  • Dagmar

    127

  • Prospero

    64

Jebe mi se za fakultet ako radim posao za koji mi je dovoljna i večernja škola, sa perspektivom da budem šef na traci. 'El se razumemo?

 

Pa svugde ima neko kome se faks ne isplati, ja apsolutno ne mislim da ljudi treba da se ubiju polažući ispite na nekom teškom fakultetu posle koga neće imati posao, ali trenutno većina ljudi sa fakultetom radi bolje plaćene poslove nego oni bez, ili bez fakulteta ne bi imali pristup struci u kojoj su itd itd. Ti pričaš kao da je sad situacija u kojoj je tvoja poznanica većina, a nije tako.

 

Kad fakultet pšostane = tome da se bude šef na traci, pa nisu ljudi budale, bataliće školovanje već i sami.

Edited by Dagmar
Link to comment
Kad fakultet pšostane = tome da se bude šef na traci, pa nisu ljudi budale, bataliće školovanje već i sami.

 

Pa o tome i pričam, sačekajmo da se desi samo od sebe, dotle neka ide život i neka se para obrće.

Dakle stihija, sistema bez.

Link to comment

Pa o tome i pričam, sačekajmo da se desi samo od sebe, dotle neka ide život i neka se para obrće.

Dakle stihija, sistema bez.

 

 

Ovaj, da, pare se obrću, ljudi studiraju, i u većini slučajeva imaju neku korist od toga.

 

Ovo je po logici kad ćemo ionako svi umreti, hajde da pobijemo već danas svu omladinu, da ne bi ispalo da ih stihijski prepuštamo životnim izvesnostima (pri čemu je potpuno izvesno da ćemo svi umreti, a nešto manje ipak da će fakultetsko obrazovanje postati potpuno neisplativa stvar).

Link to comment

Sve vreme o dvema stvarima: mogućnosti zaposlenja 1 visokoškolca i racionalnosti trošenja budžetskog novca za tu namenu. Sve ostalo između su varijacije na tu temu, uključujući ukupan broj studenata, strukturu tog broja po profilima i kvalitet nastavnog plana i programa.

 

ne ne ne, ono nije bilo o tome, odnosno jeste ali u funkciji of nastavnog programa konkretnog profila i to je u redu što se mene tiče. Za "racionalnost" sam ti već rekao.

Link to comment

pri čemu je potpuno izvesno da ćemo svi umreti, a nešto manje ipak da će fakultetsko obrazovanje postati potpuno neisplativa stvar

Izvesno je za tebe i Manča pošto ste 'štovaoci ultimativnog argumenta, ja ću biti besmrtan. :D

 

Neka je i 15% pa je mnogo, kamoli više, opet ne valja. I ja nemam nameru da opravdavam nemar.

 

TTjcem

Link to comment

Da se prvo napravi država u kojoj će se visoko obrazovanje ceniti i biti presudno kod pronalaženja posla, samo bi se obrazovanje sredilo, studenti bi izbegavali Nezbitrend (ili bi ovi bili prinuđeni da se uozbilje), manje bi studirali bezvezne smerove ili ne bi uopšte, i verovatno bi manje išli napolje. -_- Do tada "neka ide život i neka se para obrće".

Link to comment

Izvesno je za tebe i Manča pošto ste 'štovaoci ultimativnog argumenta, ja ću biti besmrtan. :D

 

Neka je i 15% pa je mnogo, kamoli više, opet ne valja. I ja nemam nameru da opravdavam nemar.

 

TTjcem

 

To nije nemar, to ti je tako i u boljim zemljama od Srbije. Na zapadu u najboljim ekonomijama nešto manje od 70% ljudi sa masterom nađe posao za koji je potrebno univerzitetsko obrazovanje. 20% bi želelo da su studirali nešto drugo. Jednostavno ekonomija nije ono što je bila u vreme naših roditelja kad si sa bilo kojim fakultetom imao posao u struci, eventualno oko prvog da se pomučiš alli posle toga pesma.

Link to comment

Izvesno je za tebe i Manča pošto ste 'štovaoci ultimativnog argumenta, ja ću biti besmrtan. :D

 

Neka je i 15% pa je mnogo, kamoli više, opet ne valja. I ja nemam nameru da opravdavam nemar.

 

E moj ti, pa nije država mini-market, a građani zaposleni. Za 15% studenata će se ispostaviti da su učili za džabe (pri tom "za džabe" isključivo ako se meri finansijskim merilima) i to je - nemar :D 

Link to comment

To nije nemar, to ti je tako i u boljim zemljama od Srbije. Na zapadu u najboljim ekonomijama nešto manje od 70% ljudi sa masterom nađe posao za koji je potrebno univerzitetsko obrazovanje. 20% bi želelo da su studirali nešto drugo. Jednostavno ekonomija nije ono što je bila u vreme naših roditelja kad si sa bilo kojim fakultetom imao posao u struci, eventualno oko prvog da se pomučiš alli posle toga pesma.

E moj ti, pa nije država mini-market, a građani zaposleni. Za 15% studenata će se ispostaviti da su učili za džabe (pri tom "za džabe" isključivo ako se meri finansijskim merilima) i to je - nemar :D

 

Sam lupio, ne znam procenat, čini mi se da je malo više. Možda me utisak i vara, ali ću se svakako potruditi da proverim.

 

E Manč, nije tu nemar, tu je promašaj i to se dešava. Nemar je kad ti se promašaj (i za ohoho više) događa iz godine u godinu, kad su nastavni programi i sama nastava takvi kakvi su itd... I kad te za sve to zabole savršeno, to je onda neracionalno trošenje. 1 Dinkić i njegove mere su mi tu eklatantan primer.

Link to comment

Ama opet ti o nastavnim planovima i programima iako niko nije za to da se oni ne evaluiraju i svake godine ako treba. Niko o tome ne priča

Link to comment

Neracionalno trošenje je u ovoj zemlji otprilike skoro sve što se nisi setio da pomeneš, a ne univerziteti (i više škole) koji troše 400 miliona evra za pristupačno i pristojno obrazovanje svojih građana.
 

Link to comment

Ama opet ti o nastavnim planovima i programima iako niko nije za to da se oni ne evaluiraju i svake godine ako treba. Niko o tome ne priča

 

Opet ja, jer je i to nešto što itekako utiče na krajnji rezultat. Pa ako je iz godine u godinu tako, onda se logično postavlja pitanje ima li svrhe dalje.

 

Neracionalno trošenje je u ovoj zemlji otprilike skoro sve što se nisi setio da pomeneš, a ne univerziteti (i više škole) koji troše 400 miliona evra za pristupačno i pristojno obrazovanje svojih građana.

 

Ah, da. Zašto nas™ kad su i mnogi drugi. Pa eto zato, zbog svega što sam napisao, al' to ne znači da neću i druge

Link to comment

Opet ja, jer je i to nešto što itekako utiče na krajnji rezultat. Pa ako je iz godine u godinu tako, onda se logično postavlja pitanje ima li svrhe dalje.

 

pa da smo 30 i kusur strana pricali o nastavnim programima pa i ajde, nego si se toga sada setio :D

Link to comment

Opet ja, jer je i to nešto što itekako utiče na krajnji rezultat. Pa ako je iz godine u godinu tako, onda se logično postavlja pitanje ima li svrhe dalje.

 

 

Ah, da. Zašto nas™ kad su i mnogi drugi. Pa eto zato, zbog svega što sam napisao, al' to ne znači da neću i druge

 

lepo ti piše da je obrazovanje otprilike jedna od malobrojnih stvari koje su racionalan trošak, a ne ispumpavanje i krađa. Ne znam zašto zaključuješ da je to iz "zašto nas kad su i drugi" priče. Obrazovanje korisno, lopovi nekorisni, eto ja ne mogu više od toga da ti približim.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...