Jump to content
IGNORED

Laguna, prevođenje i izdanja


laufer

Recommended Posts

Па реално, ако је нова, прочиташ једном и блеји на полици, онда је ко нова. На шта личе оне што иду из руке у руку могу само да замислим.

 

Што је најгоре сад опет имају ону ноћ књиге, што значи 40% на 4+ њихова издања, што даље имплицира још четири примерка у мом власништву.

  • Haha 1
Link to comment
31 minutes ago, johan nagel said:

 

Што је најгоре сад опет имају ону ноћ књиге, што значи 40% на 4+ њихова издања, што даље имплицира још четири примерка у мом власништву.

Kad je ovo, u junu?

Link to comment
2 hours ago, johan nagel said:

Па реално, ако је нова, прочиташ једном и блеји на полици, онда је ко нова. На шта личе оне што иду из руке у руку могу само да замислим.

 

Што је најгоре сад опет имају ону ноћ књиге, што значи 40% на 4+ њихова издања, што даље имплицира још четири примерка у мом власништву.

Bez uvrede, ali meni to implicira koliko klepaju sa redovnim cenama, kad su dobri sa 40% popusta.  

  • +1 1
Link to comment

Па шта знам рекао бих да код нас књиге и нису толико скупе, чини ми се да су скупље у остатку региона, можда и грешим не знам.


Генерално су код нас свуда мање више исте цене па је само питање где ћеш да ухватиш већи попуст.

Лом је рецимо прошле године месецима имао акцију где је гомила књига била на 40%. Мање више сви током године дају у пар наврата солидне попусте, посебно тамо око сајма.

 

Конкретно Лагуна те навуче да узмеш четири књиге за тих 40% попуста и ја њихова издања узимам само кад су овако на неком јачем попусту јер су ми ем јадна ем немају богзна шта у понуди од онога што ја волим да читам. 

 

Сад конкретно ћу вероватно да узмем нешто од Кундере и Борхеса што немам али да треба да одаберем десет књига намучио бих се.

  • +1 1
Link to comment
Posted (edited)

Slazem se za Lagunu, kad bude tako veci popust, uglavnom iskoristim. Nije neki izbor, ali jednom do dvaput godisnje pronadje se poneka knjiga.

I drugi izdavaci imaju redovne akcije, pa se mogu nabaviti izdanja na popustu.

 

Utisak mi je da su u sveopstem poskupljenju, knjige ostale povoljnije od svega. Posebno ako se kupe na nekoj akciji, sajmu... pa kesica nicega u Maxiju sto pojedem za dva obroka kosta kao Kundera koji je pomenut u postu iznad (preporuka za Praznik beznacajnosti :), bas u izdanju Lagune).

Edited by Stela
  • +1 3
Link to comment

И мој утисак исто је да су у мору поскупљења свега живога књиге некако остале приближних цена, да не малеришем. :D
 

Празник безначајности сам гледао  да прескочим сад јер сам начуо да је вероватно најслабија Кундерина књига, па реко има времена можда узмем једног дана. Сад сам у дилеми. :D

 

Бесмртност годинама никако да узмем (једно време је није ни било по књижарама) па ћу сад и вероватно ћу узети Смешне љубави.

  • +1 2
Link to comment

Besmrtnost sam davno citala, nisam znala da je Laguna to izdala, lepo od njih. Smesne ljubavi nisam.

Sa Kunderom nema greske :).

Link to comment
10 hours ago, goofs said:

Ne strada ako knjigu ne čitaš već samo držiš na polici

Ja kupim šta mi se čita, pročitam, ali se trudim da što manje presavijam knjigu. I onda je poklonim dalje, na zgražavanje mojih ukućana.

 

:covid19:

  • +1 1
Link to comment
Posted (edited)

ne zajebavajte kako kod lagune ne možete da proberete, pa nema šta nisu izdali prethodnih godina... o samom kvalitetu štampe nknjiga može da se diskutuje ali o izboru stvarno teško...

 

samo u prethodnih nekoliko meseci su izdali dostojevskog, dikensa, handkea, zveva, andrića, dimu, kunderu, gejmena...

Edited by Sundance Kid
  • +1 2
Link to comment

Pa sad ne znam na koga se odnosi da ne moze da probere, ako je na mene, ja mogu :D.

Druga stvar je da medju mojim knjigama ne dominiraju Lagunina izdanja i da kod nekih drugih izdavaca pre pronadjem nesto po svom ukusu (ovako na prvu Lom, Geopoetika, nekad Arhipelag, Plato, Buka + u knjizari Beopolis razne izdavace).

Uostalom, Laguna sad izdaje neke klasike koje vec imam, pa mi nisu predmet izbora.

Link to comment
Posted (edited)

Па океј Лагуна конкретно уме да изда од игле до локомотиве, буквално од Достојевског до Хане Адровић, тако да кад тако погледаш има ту мање више за свакога да пробере понешто.
 

Опет ја ево гледам овај неки свој списак аутора и књига које планирам да пазарим у некој ближој будућности и ту има свега седам, осам њихових издања (од 60+) и то пар њих су при дну списка. :D
Чињеница да им је ипак оријентација ка савременој књижевности и гомили неких (за мене) глупости, но ето промакне човеку нешто свакако, ево Звево иде на листу а можда га и одмах пазарим преко реда, хвала @Sundance Kid

Edited by johan nagel
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...