Jump to content
IGNORED

Laguna, prevođenje i izdanja


laufer

Recommended Posts

IMG_20240613_001357_copy_1600x1200.thumb.jpg.4cce5a407b078dea6d2fcea3a3cbe2f1.jpg

 

Stigao paket nakon noći knjige 

 

Još samo da se nađe vreme i za čitanje :D

  • +1 8
Link to comment

Ja u Laguni nasao Pol Osterovu Njujorsku triologiju koja je  svuda rasprodata pa i u Delfiju i taman je pazario sa 20% popusta.

  • +1 5
Link to comment

Уф ја узео још осам :isuse: лагуниних издања што му сад дође 14 комада а кењао сам по њима колико јуче. Шта мало јачи попуст учини од човека. Али ајде бар је већина ‘са списка’.

 

66B0ACF2-6CC9-45BE-9347-D1B28316E4EB.thumb.jpeg.55873755e85196773e6d22886feda1e4.jpeg

  • +1 6
Link to comment

А шта ћу кад имам истанчан укус :rolleyes:

 

Бар три одатле су форумске препоруке, вас кривим ако су срање 

Link to comment
1 hour ago, Sundance Kid said:

dosta dobar izbor, nagele. 

Pa šta reći za gospodina koji je izabrao takav nik.

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

bucatijev điro d'italija je izvrstan. sport je sam po sebi bogat izvor velikih i univerzalnih tema, i pomalo me čudi da nema više romana koji koriste sportska natjecanja kao bazu da stvore nešto vredno čitanja. điro u tom pogledu ima dosta sličnosti s klasičnim dežulovićevim textom o ivaniševiću koji osvaja vimbldon, uključujući i simpatične minijature kad autori svojim likovima izgrade ceo interni monolog i onda džentlmenski priznaju kako njima u stvarnosti verovatno ništa od toga nije padalo na pamet, samo su još jače udarali lopticu / mučili bajs :sleep: bucati je malo umereniji od dežulovića, do te mere da njegovo delo donekle funkcioniše i kao prava sportska hronika, ali ipak je pre svega fikcija gde dominiraju likovi poput matorca koji se na svoju ruku priključio trci a prate ga duhovi bivših šampiona đira, bivšeg propalog bicikliste koji sad dočekuje trkače sa svojim orkestrom, duha italijanskog patriotizma koji počinje da se oporavlja nakon rata, pa i samih kopija i bartalija u ulogama ahila i hektora. ako vam se svidela tatarska pustinja, cenim da će vam i ovo biti po volji.

 

kenoove stilske vežbe su već ostavile dosta slabiji utisak, cela stvar mi je delovala kao kolekcija nekoliko zanimljivih varijacija u pratnji generičkih vežbi koje su tu samo da bi se stiglo do magične brojke od 99. celo vreme sam očekivao neku vrstu meta-narativa koji bi se postepeno otkrivao kroz varijacije, ali ništa od toga, svaka vežba je priča za sebe. verujem da je u originalu ovo ipak bolje jer neke varijacije praktično nije ni imalo smisla prevoditi na drugi jezik, pa makar to radio i 1 kiš.

 

treća knjiga koju sam pazario u onoj akciji je ispovest maske, to će sačekati red.

Edited by Calavera
  • +1 5
Link to comment
8 hours ago, Calavera said:

bucatijev điro d'italija je izvrstan. sport je sam po sebi bogat izvor velikih i univerzalnih tema, i pomalo me čudi da nema više romana koji koriste sportska natjecanja kao bazu da stvore nešto vredno čitanja. điro u tom pogledu ima dosta sličnosti s klasičnim dežulovićevim textom o ivaniševiću koji osvaja vimbldon, uključujući i simpatične minijature kad autori svojim likovima izgrade ceo interni monolog i onda džentlmenski priznaju kako njima u stvarnosti verovatno ništa od toga nije padalo na pamet, samo su još jače udarali lopticu / mučili bajs :sleep: bucati je malo umereniji od dežulovića, do te mere da njegovo delo donekle funkcioniše i kao prava sportska hronika, ali ipak je pre svega fikcija gde dominiraju likovi poput matorca koji se na svoju ruku priključio trci a prate ga duhovi bivših šampiona đira, bivšeg propalog bicikliste koji sad dočekuje trkače sa svojim orkestrom, duha italijanskog patriotizma koji počinje da se oporavlja nakon rata, pa i samih kopija i bartalija u ulogama ahila i hektora. ako vam se svidela tatarska pustinja, cenim da će vam i ovo biti po volji.

 

pa te zapadne komsije bas su cvrsto bunarile po italijanskim piscima: piranedelo, malaparte, benedeto kroče, a evo i bucati, to je zato sto se reka na latinskom kaze fiume

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...