Jump to content
IGNORED

Crvena Zvezda - Cedevita, Finale ABA lige


radisa

  

54 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ne znam sta se ocekuje od tejare kad mu radonjic nije dao sansu ni protiv levskog i slicnih.osim dobrog treninga propala sezona za tejica.trening nije dovoljan

Link to comment
  • Replies 765
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    89

  • MiddleClass

    43

  • ljakse

    42

  • Timmi

    33

Radonja mora da se prilagodi napadački. Smanjiti broj akcija za Bobija, kako zna i ume. Em što ga sjajno drže, dupliraju tačno kad treba i od igrača od koga treba, em time što je aktivan u bukvalno svakom napadu, Bobi se dodatno troši. Protok lopte mora biti mnogo bolji.Takođe, moglo bi se probati sa nekom plićom zonom, naročito kad je Barać na parketu, jer Bobi u ovom fizičkom stanju ne može adekvatno da ga čuva u 2 na 2 sa Ukićem.

 

Ako će nešto dobro proizaći iz ovoga (nadam se), to je onda zaključak da se u sledeću sezonu mora ući sa jednim igračem više ispod koša. Imali smo ludu sreću da su Bobi i Zirbes odigrali sve utakmice  sezoni do sada, da je jedan od njih bio povređen neko duže vreme, u opasnom bi problemu bili.

 

Ne znam šta je Radonja hteo sa sinoćnom KZŠ. Nadam se da je samo trenutno pomračenje.

jbg. bilo je jasno još na osnovu druge utakmice da nam se upravo ovo može desiti. kad sam video da prvih 12 napada igramo dve iste akcije (boban leđima, kalina leđima), i da markusu seva paja da se potrudi, bilo mi je jasno šta nas čeka. treći penal joviću je suštinski bio kraj utakmice, jer kad on nije tu da podigne nivo u odbrani i kad dangubić igra uobičajenih 10 minuta, mi smo prilični mediokriteti u odbrani spoljnih pozicija. dodatni problem je što kalinić ima ozbiljnih teškoća u čuvanju tomasa. ja sam još juče na poluvremenu ovde prizvao zonu - tako možemo imati i dodatne minute za kalinića na četvorci (primarni su kad god u igru uđe zubčić kome ne pada na pamet da igra blizu koša), a kapitena probati na petici. kapiten na petici je ozbiljan problem za repešu jer su i barać i bilan spori kao puževi.

 

što se bekovske rotacije tiče, jaka i ljudina zajedno ne smeju da saberu više od 15 minuta, a dangubić ne sme da igra manje od 20 minuta. plus bih dao joviću prednost u odnosu na markusa koji se odjavio ima bar 2 meseca. ne bi bilo loše i da se dženkins pojavi konačno pojavi u ovoj seriji. sinoć je prvi put pokazao znake života, doduše kad je tekma već bila gotova.

Edited by ikar
Link to comment

@ljaxe Mozda mesec dva.posle je ulazio da podeli koji faul ili smece vreme. @ikar ne moze mitrovic na 5 u zoni.povelika rupa bi to bila

Edited by bradilko
Link to comment

što se bekovske rotacije tiče, jaka i ljudina zajedno ne smeju da saberu više od 15 minuta, a dangubić ne sme da igra manje od 20 minuta. plus bih dao joviću prednost u odnosu na markusa koji se odjavio ima bar 2 meseca. ne bi bilo loše i da se dženkins pojavi konačno pojavi u ovoj seriji. sinoć je prvi put pokazao znake života, doduše kad je tekma već bila gotova.

 

Odjavio se ili ne, bar ne dodaje svaki drugi napad protivniku loptu u ruke.

Link to comment

...Ma, ceo tim deluje izduvano a nervozno, mislim da jedva cekaju da se zavrsi finale.

Nisam uopste optimista za veceras,mnogo loše izgledamo.

 

Serija sa Partizanom je ostavila ozbiljan trag. Slazem se za veceras, nadam se samo da ce do majstorice uspeti da se malo trgnu, plus da Zirbes zaigra. Amerikanci su ocigledno imali neki masan bonus za plasman u EL, Jenkins izgleda kao sto je izgledao tokom veceg dela sezone, Williams sto rekoste potpuno nezainteresovan, pripaljuje neke suteve za 3 preko ruke, daje napamet pasove u gomilu, odbrana ladi jaja... Problem je i sto je Kalinic ozbiljno posustao i sto nastavlja da se kurci i izgrava neku facu na parketu, pri cemu nije svestan koliko malo/nimalo autoriteta nema kod sudija te da ih dodatno iritira, na stranu odgovaranje na trenerove kritike i sirenje ruku. Lazic je potpuno izgubljen od povratka posle povrede jbg.

 

Repesa je ocigledno na vreme shvatio da je zaustavljanje Luke i izmoravanje Bobija kljuc ovih duela i sinoc je to sproveo u delo lagano. Bojim se da u ovom trenutku oni imaju mnogo vise oruzja na raspolaganju. No dizali smo se i iz vecih kanala, i kad se najmanje ocekivalo...

Link to comment

To što su Jenkins i Williams završili sezonu igrajući za bonuse protiv Partizana ne znači da treba smanjivati broj akcija na Bobija u strahu od njihove odbrane. To prilagođavanje smo videli kakve rezultate donosi protiv Partizana, a nikakva garancija nije da će spoljna linija proraditi.

 

Pritom, dokle više o trošenju Marjanovića? Finiš je sezone, druga od tri meč lopte u finalu prioritetnog takmičenja. Za šta da se čuva, za početak KLS ili za letnje kampove? Pritom, ne zaboravimo da si mu upravo ti Petoviću zamerio da se sam štedi posle prvog i jedinog poraza od Partizana.

 

Koliko Bobi još može da izdrži znaju on i Radonja i kondicioni trener - mi ne znamo. Preemptivno bežanje od udvajanja bi bilo podjednako suludo kao što je bilo u polufinalu.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Ja sam razocaran pristupom, , kretnjom, igrom, totalno bezidejno, kao da su se prvi put videli, no ostaje pitanje koliko je to do trenera.  Znalo se kako ce Repesa da odgovori, pa cak i najavio preko novina, a mi jedino sto znamo turi loptu bobiju, ledjima pri kosu i to je to. Na pocetku sezone smo imali neke akcije, ovo sinoc je tuzno izgledalo, jednostavno bez ikakvog odgovora...

Link to comment

To što su Jenkins i Williams završili sezonu igrajući za bonuse protiv Partizana ne znači da treba smanjivati broj akcija na Bobija u strahu od njihove odbrane. To prilagođavanje smo videli kakve rezultate donosi protiv Partizana, a nikakva garancija nije da će spoljna linija proraditi.

 

Pritom, dokle više o trošenju Marjanovića? Finiš je sezone, druga od tri meč lopte u finalu prioritetnog takmičenja. Za šta da se čuva, za početak KLS ili za letnje kampove? Pritom, ne zaboravimo da si mu upravo ti Petoviću zamerio da se sam štedi posle prvog i jedinog poraza od Partizana.

 

Koliko Bobi još može da izdrži znaju on i Radonja i kondicioni trener - mi ne znamo. Preemptivno bežanje od udvajanja bi bilo podjednako suludo kao što je bilo u polufinalu.

:ziga:

Link to comment

Treba nam jedna vrhunska Markusova partija sa 10-ak asistencija, sve to neuporedivo tečnije izgleda kada je on u elementu. Razočaran sam njegovim pristupom, ovo je finale lige, a on bezvoljno odrađuje kao da nam gostuje Tamiš u Pioniru, a pri tome nema kvalitet da odigra makar solidno protiv sa takvim pristupom protiv ovakvog protivnika. Biće mnogo zajebano ako se on ne pojavi do kraja serije.

Link to comment

Meni se cini da su njemu objasnili kako je prolaz u EL i pobeda nad grobarima jedino bitno, pa ga sad zabole da se cima. Videcemo, javlja mi se da su mu u medjuvremenu naznacili da i titule vrede nesto, pa ocekujem da se veceras pojavi u boljem izdanju. Plus, neko je ranije rekao da smo ove sezone uvek imali dobar recovery posle razocaravajucih partija. Vise me brine sto ne znam koliko Bobi moze da izdrzi posle jucerasnjeg mrcvarenja, ako se ispostavi da ne moze, krivica je samo na Radonjari.

Edited by Calavera
Link to comment

Treba nam jedna vrhunska Markusova partija sa 10-ak asistencija, sve to neuporedivo tečnije izgleda kada je on u elementu. Razočaran sam njegovim pristupom, ovo je finale lige, a on bezvoljno odrađuje kao da nam gostuje Tamiš u Pioniru, a pri tome nema kvalitet da odigra makar solidno protiv sa takvim pristupom protiv ovakvog protivnika. Biće mnogo zajebano ako se on ne pojavi do kraja serije.

zato mislim da je bolje da krene sa klupe. protiv partizana je uvek bolje igrao nakon duzeg hladjenja na klupi.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...