Jump to content
IGNORED

FK Radnički Niš 2014/15


Dali_man

Recommended Posts

Slažem se ;) za bold ne za ovu radnju s' dasku...

 

Nerviraju me aljkavi tekstovi.......pročitah tekst na rsn o Borjanovom odbijanju Zvezde. Tekst je za povraćanje. Jadan i bedan. Bruka i klub i grad, i ako rsn nema nikakve veze sa klubom. U javnosti se stvorila slika kao da ima.

 

 

Mene me nerviraju hipsteri pa ih ne ljagam ovako javno kao ti pojedine  :puke:

Link to comment
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Constantin

    251

  • Rumpelstiltskin

    194

  • Dali_man

    160

  • Матрикс

    154

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ebati al ste se razgalamili od sabajle, ne mož' pošten čovek da se naspava... :wacko:

Pa, kontamo, ne moz bas svako da spije na radno mesto, mada kod tebe je vecina u horizontali   :sleep:

Link to comment

Pa, kontamo, ne moz bas svako da spije na radno mesto, mada kod tebe je vecina u horizontali   :sleep:

A be odmor ne mogu da si iskoristim ko čovek, da otidnem negde na Markovdan da se napijem ljudski.Više nije Djurdjevdan, kurtalisao sam se i od gosti i od slavu, pa da malo ja uživam, a vi zapucali od sabajle. Ti be kao da za pare pišeš  :nobles:

Link to comment

A be odmor ne mogu da si iskoristim ko čovek, da otidnem negde na Markovdan da se napijem ljudski.Više nije Djurdjevdan, kurtalisao sam se i od gosti i od slavu, pa da malo ja uživam, a vi zapucali od sabajle. Ti be kao da za pare pišeš  :nobles:

 

Kuj ce mi kaze  :nobles:

Edited by Rumpelstiltskin
Link to comment

Mislio sam na to da bi sam zbog takvih varijanti napuštao Radnički ( taman posla da ga otpuste, to im trenutno nije ni na kraj pameti).

Nikako ne mogu da se složim da Kiza može uopšte da se stavi u isti koš sa Rastavcem. Dva najbolja trenera u Srbiji imaju Radnički Niš i Čukarički.....

 

Milinkovićev najbolji rezultat u karijeri je 4. mesto sa Spartakom......pored Spartaka je vodio još 9 klubova i ništa nije napravio. Sa Vojvodinom je imao jači tim nego Zvezda i Partizan( u ekipi imao Brkića, Vulićevća, Trajkovića, Mojsova, Medojevića, Kataija, Umarua...), pa je opet zauzeo standardno 3. mesto za Vojvodinu. Možda i ja imam malo predrasuda zbog toga što se vrti po superligi (BSK, Spartak, Vojvodina, OFK, Voždovac, Partizan ), a takvi treneri su mi totalno antipatični. 

Mnogo bitna stvar je i ta, kako igra ekipa, i na koj način se pobeđuje. Ekipe su mu uglavnom neubedljive i defanzivno orijentisane. Čak i sa Spartakom koji je bio 4. imao samo 34 golova na 30 utakmica. Tipičan trener za JSL, ni korak dalje. Moje neko skromno mišljenje.

 

Normalno da bi odlazak u Zvezdu zbog CV, mada i u bilo kom pogledu bio korak napred. Pre svega, otišao bi u klub gde su prioritet trofeji, što je svakako izazov. U takvim situacijama zbog lične promocije, lako će istrpeti da radi bez para ( poznat princip rada u Zvezdi ).

U CVu mnogo bolje izgleda da se radilo u CZV, nego u Radničkom, koliko god se to nekom ne sviđalo.

Mnogo je lakše naći posao sa malo jačim ugovorom nakon rada u Zvezdi. Što pokazuje i činjenica da su svi treneri nakon Zvezde nalazili pristojne angažmane po Belgiji, Grčkoj, Kini, Turskoj.......što svakako pretstavlja bitnu stvar za mladog trenera kao što je Rastavac, jer verovatno želi da obezbedi porodicu sa finansijske strane.

 

Sa moje tačke gledišta, jedino bi razumeo te odlaske kada je u pitanju JSL, u suprotnom će i on postati JSL vrteška trener..... ( kao Bekvalac, Milanović, itd)

U pravu si, zaboravih na Milojevica. Ok, mozda sam ja malo subjektivan kad je Milinkovic u pitanju jer sam ga sve do pojave Rastavca prizivao na klupi Radnickog (nisam tad ni znao za bolje  ;) ). Nije mi bila namera da njega i Rastavca stavljam u isti kos jer ovo sto radi Rastavac je cudo nevidjeno. Nekako mi se, onako laicki, cinilo da su sve ekipe koje je Milinkovic preuzimao, pokazivale neki napredak u igri, mada nije da sam sad nesto posebno pratio Spartak, Vozdovac... Sad to sto bi i Murinjo sa Celzijem u ovoj ovakvoj ligi bio treci odma iza Zvezde i Partizana je drugo pitanje. Na kraju krajeva njemu i Vojvodini je Partizan u kupu lepo pokazao "gde im je mesto".

 

Kako god, ja ne mogu da zamislim da ce Rastavac jos dugo da se valja u ovom JSL blatu trenirao on Zvezdu i Partizan ili ne.

Link to comment

Hvala vam sto mi cestitaste praznik :P :D

 

Vidim polemisemo o treneru i sta je najbolje da radi ovako mlad i veoma perspektiva i sta mu valja da tura u CV.

Najbolje za mladog trenera je kontinuitet u radu i nadogradnja svog rada. Ove godine je radio ovako, sledece ce pokusati nesto drugacije, nesto novo pa ce kroz greske da se uci i sam sebe unapredjuje.

 

Alavost i brzo obezbedjivanje porodice moze da mu se olupa o glavu. Pa nisu oni fudbaleri pa da brzo obezbedjuju porodicu !!! Fudbaler ima desetak godina da to uradi a kako ne zavrse nikakve skole onda daj da se obezbedim. Trener moze da radi do 80 godina ako hoce. Samo da mu se redovno isplacuje plata pa i 1000 evrica nije malo. Ko od vas ili vasih bliznjih zaradjuje toliko. On samo moze posle Radnickog da uzme vise novca. Skroman je i dobar covek i zato zasluzuje da vodi u buducnosti neki ozbiljan klub a ne da se smuca po Tajland, Tajvan, Kinu i Afriku. Nije to lose da se razumemo ali sto se tice trenerskog rejtinga ipak su to poslovi za pare. Ja mu ipak vise zelim da preuzme neki Engleski klub ili Spanski u Primeri...

Link to comment

Iskreno mislim da za trenera ne moramo da brinemo. On sigurno želi da ostavi svoj trag ovde. Ove godine je skoro došao na gotovo. Radnički je bio na dnu, imao određeni igrački kadar i napravio je uspeh dovevši nekolicinu igrača koji su mu bili potrebni. Zamislite sada novu sezonu u kojoj od samog početka ima uticaja na kreiranje igračkog kadra. Za klub je najbolje da se napravi kontinuitet. Da ostane predsednik, marketing menadžer, trener, pomoćni trener, trener golmana... samim tim ostaće i dobar deo igrača ovde. A onda, ona se pokrpi tim i napravi uspeh. Mislim da će mu to mnogo više doneti u CV, nego odlazak u Zvezdu i Partizan 

Link to comment

Iskreno mislim da za trenera ne moramo da brinemo. On sigurno želi da ostavi svoj trag ovde. Ove godine je skoro došao na gotovo. Radnički je bio na dnu, imao određeni igrački kadar i napravio je uspeh dovevši nekolicinu igrača koji su mu bili potrebni. Zamislite sada novu sezonu u kojoj od samog početka ima uticaja na kreiranje igračkog kadra. Za klub je najbolje da se napravi kontinuitet. Da ostane predsednik, marketing menadžer, trener, pomoćni trener, trener golmana... samim tim ostaće i dobar deo igrača ovde. A onda, ona se pokrpi tim i napravi uspeh. Mislim da će mu to mnogo više doneti u CV, nego odlazak u Zvezdu i Partizan 

Ne možemo da imamo jednu istinu za javnost a jednu kojom raspolažemo. 

Link to comment

 

 

ОФК Београд - Раднички Н.
Субота, 09.05.2015 17:00 - Беoгрaд -
Делегат: МИЛАНОВИЋ Добрица
Главни судија: НИКОЛИЋ Бојан
Први помоћни судија: ЧАЂЕНОВИЋ Владимир
Други помоћни судија: КУРЧУБИЋ Ненад
Четврти судија: ПЕТКОВИЋ Мирољуб
Први додатни судија: ВУЈОВИЋ Мајо
Други додатни судија: БРДАР Илија
Посматрач: АВРАМОВИЋ Сава

Majo vreba iz prikrajka, iza gola.....

Link to comment

Pa tek ove godine smo kompletirali sve funkcije u klubu,dobili SD... I portparolka da ostane,to nikako da ne zaboravimo ;-)

Link to comment

Za trenera vazi isto pravilo kao i za zene. Kod zena treba biti majstor da ih osvojis a jos veci da ih zadrzis a kad si trener trebas biti majstor da unapredis igru i razdrmas tim a jos veci da to uradis i sledece godine.

On ove pokazuje napredak ali se neretko desi da vec sledeca sezona bude totalna propast. Bilo u Radnickom ili CZ, Partizanu... Kao i mlad igrac koji ima neverovatne oscilacije tako i mlad trener. Ako su svi pametni i on i u klubu, ugovor na 5 godina i neka se kali. Perspektivnijeg da dovedemo je tesko posle Raste ali to ne znaci jos uvek da je cudotvorac.

Mi smo u zavrsnici jeseni imali relativno razigranog Acu kome je trebalo jos malo pa da bude kao iz najbolje sezone. Secate se sta smo pisali. Marjanovic je vec hvatao formu i pred kraj usao u punu formu i bio nas najbolji igrac. Popara nije igrao i svi smo znali da su dva problema. Prvi malo losija sprema a drugi Mrka ili obratno. Komentarisali smo da imamo jacu klupu nego prvih jedanaest. Ono sto ovaj tim nije izbacilo makar u sredinu je slaba odbrana. Desno Lazevski a centar Ljubinkovic.

I ove polu-sezone smo primili gol kada je on bio na centralnog defanzivnog. Tako da je pitanje sta bi bilo da nije dosao Bulatovic, Lakic, Culum, Borjan. Jeste otisao Batioha, Pauljevic i dva spica ali potpisujem da je ostao onaj tim iz prvog dela ne bi igrali ovako. To se iz aviona vidi. Iskustvo i sigurnost koji su uneli Bulatovic R., Culum, Borjan je nemerljivo. Djuricko je poceo dobro da igra u prvom delu ali je kod Raste eksplodirao.  Zemljanuhin je kako Rasta rece nase najvece pojacanje.

E sad da li je vec dosta kvalitetan vezni red dobio sigurnost iza ledja pa je to jos nadogradio Rastavac ili je sve i sva zasluga Rastina to u ovom trenutku ne mozemo da izmerimo. Kako bi Rasta izborio remi sa blizancima sa Lazevskim i Ljubinkovicem u timu a bez Borjana, Radosa ???  Lakic-Pesica ne pominjem jer je tu Djole koji moze ravnopravno pa cak i bolje da ga zameni. Ako se secate mi uopste nismo igrali lose na startu prvenstva i uvek smo napadali, igrali visok presing ali lopta nije htela u gol. Onda kiks jednog igraca i kraj. Protiv Vojvodine smo bili nadmocniji u prvom delu utakmice i onda smo im tako poklonili golove da je to bilo za rubriku verovali ili ne.

Ima tu svega i taktike, forme a i kvaliteta.

Treba uzeti u obzir i to da ispadanje Radnickog u nizi rang kao i N.Pazara nije u interesu ni FSS. Mi ove polusezone nismo imali skoro ni jednu gresku sudija koja je bitno uticala na tok meca. Imali smo mirnu luku i samo je od nas zavisilo. Naravno ako puknemo kao Kragujevac nije nikome u interesu da te zadrzava ali obzirom da su skoro svi u losem stanju bitno je da se obezbedi neki minimum. Shvatite ovo kako hocete ali kako god da deluje na terenu i van njega fudbalu nije u interesu da se klub sa tolikim brojem gledaoca gurne u PLS i to se zna.

 

Treba covek biti realan i gledati realno. Rasta je nesto najbolje sto se desava Radnickom u poslednje vreme ali mi smo skloni da jedan bljesak, jedan trenutak uspeha preuvelicamo do nepojmljivih granica. Valjda zato sto nismo imali puno takvih trenutaka. Sest meseci je bljesak a dve godine su kvalitet. To verovatno zna i Rasta pa se nadam da nece da upropasti priliku koja mu se stvorila. On je ovde kupio navijace i imace veliki, ogroman bonus i strpljenje koji su potrebni svakom mladom treneru da napreduje. Ako ode u Vojvodinu, Zvezdu, Partizan nece imati razumevanja ni uprave a ni publike za njegovu mladost i greske. Imace veliku podrsku saveza koju u Radnickom nema ali to moze da mu bude samo na odmet ako zeli da napreduje a ako zeli da se proda onda ce mu to pomoci.

Link to comment

Pa tek ove godine smo kompletirali sve funkcije u klubu,dobili SD... I portparolka da ostane,to nikako da ne zaboravimo ;-)

Kad je vec spomenu, nema je nesto ...

Edited by Rumpelstiltskin
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...