Jump to content
IGNORED

FK Radnički Niš 2014/15


Dali_man

Recommended Posts

E bre Rumple nije u ljudskoj biti ta progresija. Ona ne moze da ispuni coveka ma koliko svetlela. U ljudskoj biti je duhovna nadogradnja i svako ko se bavio sobom, svojim ja, duhovnom nadogradnjom i dan danas se bavi jer je jedini put za neki spokoj i srecu. Onaj ko nije na tom putu taj ne razume pa mozda pomisli da se sve resava novcem i polozajem. Kada sve ima on i dalje oseca prazninu i neki nedostatak pa ustanovi da mu je sve to malo i nikada mu nije dovoljno. Cak i ako mu bude sve potaman pri kraju zivota moze da se javi velika tuga za materijalnim, tuga zbog gubitka ega i mentalne slike o sebi i to je strasno. Gledaj samo kad zasija neka filmska zvezda pa kad ostari koliko tuge i sete nosi u sebi, pati za starom slavom. Zato sam rekao da nije recept za srecu. Nama nedostaji ljudi divovi, moralne gromade. Danas se svi prodaju i niko vise ne zivi za neke ideale. Zato vise ne cenimo sebe i tu smo gde jesmo. Srbija je najgora zemlja, Nis najgori grad.... Sve nam je lose. Ustvari mi smo losi.

Ja nekako krisom, kradom se nadam da po svemu prikazanom Rasta ima u sebi te zaboravljene vrline i vrednosti. Prvi put kada je progovorio i kada sam video koliko je prizeman i skroman ja sam ga zavoleo a verujem i svi ostali. Necu se olako odreci utiska da je ljudina. Zivi bili pa videli !!!

Jedino sto mogu reci je svaka cast. Nadam se da ce ovaj tekst doci do sefa struke. Ovaj svet bi bio lepse mesto da vise ljudi poima stvarnost kao ti. Ako smo u egzilu zbog tebe  :s_c:

Link to comment
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Constantin

    251

  • Rumpelstiltskin

    194

  • Dali_man

    160

  • Матрикс

    154

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jedino sto mogu reci je svaka cast. Nadam se da ce ovaj tekst doci do sefa struke. Ovaj svet bi bio lepse mesto da vise ljudi poima stvarnost kao ti. Ako smo u egzilu zbog tebe  :s_c:

eeee ne staj mi na muku...... !!!!!!

Edited by MaErAkLoIJA
Link to comment

Jedino sto mogu reci je svaka cast. Nadam se da ce ovaj tekst doci do sefa struke. Ovaj svet bi bio lepse mesto da vise ljudi poima stvarnost kao ti. Ako smo u egzilu zbog tebe  :s_c:

Teoretski, ljubav lepo zvuci... :whistle:  

 

Dokle god nam strukture kluba ne prate ucinak na terenu, a to se upravo desava u nasem slucaju, nemamo mi tu prava da se pozivamo na bilo sta. Da ne bude zabune, ja bi Rastavca minimum 5 godina na klupi, but...

Link to comment
Fudbaleri Radničkog žele pobedu za rođendan kluba
Autor Ljubica Stojanović Izvor Južne vesti | NIŠ
490x370_fk-radnicki-nis-utakmica.jpg
Ulaz je slobodan zbog 92. rođendana Radničkog; foto: Vanja Keser

Niški Radnički danas proslavlja 92. rođendan, a u subotu će ugostiti kruševački Napredak u 24. kolu Superlige. U taboru "Reala sa Nišave" očekuju pobedu zbog lakše borbe za opstanak.

Štrajk je iza fudbalera Radničkog i oni su se vratili redovnim obavezama, a eventualnim trijumfom nad Napretkom tim iz Niša bi mogao da se "popne" na 10. poziciju i tako pobegne iz "opasne zone".

Napredak je zaista umeo često da kiksne kod kuće, a da prijatno iznenadi u gostima. Ipak, želim da naglasim da smo sami sebi najbitniji i da, ukoliko sprovedemo u delo zacrtani plan za ovu utakmicu, Napredak će imati velikih problema da nam odgovori - kazao je Milan Rastavac, trener Radničkog.

On neće moći da računa na Pavla Poparu i Petra Đuričkovića zbog kartona.

Tačno je da ćemo biti lišeni određene doze kreativnosti koju oni donose ekipi i to ćemo morati da kompenzujemo nekim drugim atributima, pre svega povećanom agresivnošću. Zato ćemo pažljivo birati uloge igračima, ne samo starterima, već i onima za koje je planirano da u određenom momentu uđu u igru - dodao je Rastavac.

Utakmica će početi u 16 sati, a ulaz je besplatan jer klub proslavlja 92. rođendan.

Navijači će na ovoj utakmici skupljati novac koji će biti predat fudbalerima zbog teške finansijske situacije.

Link to comment
92. РОЂЕНДАН РАДНИЧКОГ

11164205_395030840683541_41664143_n.jpg?

 

На данашњи дан 1923. године основан је Фудбалски клуб Раднички. Раднички је основан као незванични наследник Пролетера, под именом Спорт-клуб Раднички. Две године касније клуб успева да се квалификује за такмичење у Моравској фудбалској жупи.

Раднички после одиграног јесењег дела првенства 1941. не наставља пролећни део шампионата. Током ратних година, од 1941. до 1945, клуб је престао са активностима.

ФК Раднички као трећелигаш стиже до полуфинала Купа Југославије 1952. године.

Педесетих година прошлог века у Нишу су гостовали Макаби, Грац, АСК Клагенфурт. 28.септембра 1955.године званично је отворен стадион „Чаир“ , гост је била екипа Ираклиса.

У сезони 1955/56. ФК Раднички први пут наступа у другом рангу такмичења, а 1962. после двомеча са скопским Вардаром ФК Раднички постаје и прволигаш.

На утакмици ФК Раднички – ОФК Београд, 14.априла 1963. први пут се појављује транспарент „Реал са Нишаве“, овај надимак у наредном периоду постаје општеприхваћен.

Успех из 1952. године ФК Раднички понавља 1970. године, када игра полуфинале националног купа.

Године 1973 Раднички осваја титулу јесењег првака, 1975. године и свој први међународни трофеј – Балкански куп.

У сезони 1979/80. најбољим пласманом у домаћем шампионату, када је освојено треће место, ФК Раднички изборио је прво учешће у Купу УЕФА. Своју прву утакмицу у овом такмичењу ФК Раднички игра у Линцу 17. септембра 1980. против ФК Ласк. Након утакмице са ФК Берое из Бугарске, следи и осминала финала Купа УЕФА са АЗ Алкмаром.

Убрзо је уследило и друго учешће у Купу УЕФА у сезони 1981/82, „Реал са Нишаве“ тада је играо са Наполијем, Грасхоперсом, Фејнордом, Данди јунајтедом. У полуфиналном двомечу Купа УЕФА 7. и 21.априла 1982. године учешће у овом престижном такмичењу је прекинуто од стране немачког Хамбурга.

У свом трећем учешћу у Купу УЕФА у сезони 1983/84, ФК Раднички игра утакмице против Сент Галена, Интера из Братиславе и Хајдука из Сплита.

У сезони 1984/85. ФК Раднички је након 23 године испао из Прве савезне лиге., међутим враћа се већ следеће године.

20. септембра 1989. оснивана је навијачка група Мераклије.

Деведесетих година прошлог века најсветлија тачка била је фудбалска школа Радничког која је основана 1963. године. У сећање на трагично настрадалог капитена Ивана Крстића – Белог, фудбалска школа Радничког од 14. октобра 2000. носи његово име.

У сезони 2012/2013 ФК Раднички се после 9 година поново враћа у најелитнији ранг такмичења. Већ наредну сезону „Реал са Нишаве“ завршава на шестом месту, што је највиши пласман у последњих тридесет година. ФК Раднички данас се налази на 14. месту на табели ЈСЛ.

Сутра ће се, од 16 часова, на Чаиру одиграти утакмица између Радничког и Напретка, ФК Раднички позива све љубитеље фудбала да дађу на Чаир да заједно прославимо 92. рођендан „Реала са Нишаве“ .

https://www.facebook.com/fkradnickinis.official

http://fkradnickinis.rs/92-rodjendan-radnickog/

Sa zvaničnog sajta i fb profila FK Radnički Niš u saradnji sa Meraklijama, poziv na sutrašnju utakmicu i proslavu jubileja..

Edited by Legenda
Link to comment

 

 

NIŠ

Disciplinska komisija FSS kaznila je niški Radnički sa 20.000 dinara, zbog pet žutih kartona na gostovanju Čukaričkom

Radnicki-Nis-expres.jpg

Нисам ни знао да постоји казна за пет жутих...

http://www.expres.rs/srbija/nisavski/9735-nislije-zbog-pet-zutih-kartona-protiv-cukarickog-placaju-20-000-dinara

Edited by Матрикс
Link to comment

Као што рекох, наћиће се место за Коларевића... Волео бих 2:0 и волео бих да стрелци буду Ашћерић и Земљанухин, а може и по два неко од њих. :naughty:

Untitled_zpsy57smgsr.jpg

Link to comment

Ljudi pobeda pod obavezno danas!  Nesto mi se javlja 2:0 ;), pa red je da nekom damo vise od gola...

Napredak po meni jako jako skromna ekipa.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...