Jump to content
IGNORED

FK Radnički Niš 2014/15


Dali_man

Recommended Posts

Ako postoji brend, kao sto postoji i kao sto je navedeno, jel moze to neko da kupi pa da ulaze, razvija, zaradjuje?

Ja volim Radnički, ali nemam para. da imam para, kupio bih, ali ne pre nego što se privatizuju Zvezda i Partizan...Čukarički, koji je jedan primer "za primer" je još uvek na pristojnoj udaljenosti od "večitih"..Baš bi bilo inetresantno da dodju do njih na bod-dva..i kako bi se onda ponašale sudije,"savez" prema njima...???

 

edit: možda nisi pratio, izvini, ali pošto pretpostavljam da misliš da, ako je Radnički brend Grada Niša, kao što se tvrdi, zašto Grad ne ulaže u njega. Grad je pred bankrotom i nema para ni da isplaćuje svoja JKP kojima je poslodavac, a kamo lii za svoja (valjda beše) 8 superligaša ili ligaša u najelitnijim takmičenjima. Meni se odmah nameće privatizacija kao jedino logično rešenje, pa eto..ja tako mislim.

Edited by Legenda
Link to comment
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Constantin

    251

  • Rumpelstiltskin

    194

  • Dali_man

    160

  • Матрикс

    154

Top Posters In This Topic

Posted Images

КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА ШТАМПУ

У оквиру 24. кола ЈСЛ Србије, ФК Раднички Ниш ће се у суботу од 16 часова на стадиону “Чаир” састати са ФК Напредак. Своја очекивања пред ову утакмицу изнели су шеф стручног штаба Милан Раставац и фудбалер Никола Валентић.

Милан Раставац рекао је да за предстојећи меч нису у могућности да конкуришу Павле Попара и Петар Ђуричковић и додао:
„У наредним утакмицама имамо задатак више, мораћемо да се носимо са императивом победе. У досадашњем делу првенства доказали смо и себи и другима да спремно дочекујемо сваку утакмицу. Наредни меч је врло битан за нас, верујемо да можемо да одговоримо свим задацима и остваримо своје циљеве. Спремно дочекујемо овај дуел и надамо се остваривању највиших циљева.“

Никола Валентић рекао је да фудбалере Радничког у наредном периоду очекују кључне утакмице:
„Наредних десет дана су нам најбитнији у овој полусезони. Што се Напретка тиче, у сличној су ситуацији као и ми, тако да ће у Ниш сигурно доћи по бодове, али ја верујем у своје саиграче и победу.“

ФК Раднички Ниш још једном позива све навијаче да у што већем броју дођу у суботу на Чаир да заједно прославимо 92. рођендан. Улаз ће бити бесплатан.

 

11129202_1566548533615085_60167212956662

Link to comment

Ja volim Radnički, ali nemam para. da imam para, kupio bih, ali ne pre nego što se privatizuju Zvezda i Partizan...Čukarički, koji je jedan primer "za primer" je još uvek na pristojnoj udaljenosti od "večitih"..Baš bi bilo inetresantno da dodju do njih na bod-dva..i kako bi se onda ponašale sudije,"savez" prema njima...???

 

edit: možda nisi pratio, izvini, ali pošto pretpostavljam da misliš da, ako je Radnički brend Grada Niša, kao što se tvrdi, zašto Grad ne ulaže u njega. Grad je pred bankrotom i nema para ni da isplaćuje svoja JKP kojima je poslodavac, a kamo lii za svoja (valjda beše) 8 superligaša ili ligaša u najelitnijim takmičenjima. Meni se odmah nameće privatizacija kao jedino logično rešenje, pa eto..ja tako mislim.

 

Nisam mislio na grad, nego na nekog ko bi kupio Radnicki.

 

 

Srećan rođendan Radničkom i navijačima. Nek je puno uspeha. 

+1

Edited by djeneralche
Link to comment

Video sam juče Tomića u gradu, malo smo popričali. Nešto ga ne greje sunce da će imati do kraja sezone šansu da zaigra. Kaže da nije u planovima trenera Rastavca... Čisto da pomenem, da ga ne zaboravimo 

Link to comment

Video sam juče Tomića u gradu, malo smo popričali. Nešto ga ne greje sunce da će imati do kraja sezone šansu da zaigra. Kaže da nije u planovima trenera Rastavca... Čisto da pomenem, da ga ne zaboravimo 

 

Mene me interesuje, iskreno, sta je, a ne ko, bar za sada, u planovima trenera Rastavca ... Da, plan da Radnicki ostane u JSl, a sta posle ?

Link to comment

Mene me interesuje, iskreno, sta je, a ne ko, bar za sada, u planovima trenera Rastavca ... Da, plan da Radnicki ostane u JSl, a sta posle ?

Za to posle ce pricekas posle. Pitanje je dal Rastavac uopste planira da ostane u klubu i u narednoj sezoni. I ni malo ga ne krivim ako vec ima planove za sledecu a to nije Radnicki.

Link to comment

Nisam mislio na grad, nego na nekog ko bi kupio Radnicki.

 

 

+1

O tome se vodila dugaaaa polemika ali glavno pitanje je motivacija novog vlasnika. 

Radnicki je brend ali za nas u Srbiji. Ko se jos seca Radnickog iz Nisa iz 82.

Novi vlasnik bi morao gotovo od nule da krene. Pokrio bi marketinski Srbiju i to pije vodu ako je orjentisan samo za Srbiju.

Medjutim ako i dobije Radnicki za recimo jedan dinar on mora da pukne milion evra samo da krene od nule. Sezona kosta oko pola miliona eura.

Znaci milion i po za reklamu a za te novce moze da ne silazi sa televizije tri godine. Naravno nije interes samo u reklami pa je sledece pitanje zarada ???

Od pravljenja i prodaje igraca moze nesto da kapne ali ne moze samo od toga da se izdrzava klub. Nekad se ubode sa igracima, nekad ne pa nekada moze da se zivi neko vreme ali dodje i susni period.

Pogledaj Jagodinu. Imaju kostur tima tri, cetiri godine. Prodaju po nekog igraca i ne verujem da mogu od tih para da se pokrpe bez upliva dodatnih sredstava.

Sa takvim timom, ulaganjima oni su sredina tabele.  Ako su ambicije izlazak u evropu, titula u nasem prvenstvu tu se dolazi do drugih otezavajucih okolnosti i naravno cifra drasticno raste. Ako kojim slucajem ugrozis blizance ima da te nema. Tako da u fudbalskom savezu mora mnogo toga da se promeni kako bi se garantovao fer pley. 

Jake firme i bogatasi kupuju velike klubove u vec sredjenim ligama. Ako ne mozemo ni jednom da se domognemo neke grupe nekog evropskog takmicenja to dovoljno govori gde smo. Reprezentacija rasulo. Samim tim i trzisna vrednost igraca je mala. Drugacije vrednuju isti kvalitet u recimo Belgiji i kod nas.

Inace da bi se klub prodao treba da se napravi realna i moguca prica i da se aktivno trazi vlasnik. Kupaca sigurno ima i neko ce vec videti interes ali sigurno nece da dodje u Srbiju i da kupuje klubove kao proizvode na rafu. Mi nista ne radimo po tom pitanju. Mislim na grad. Blizance prodaje drzava i njih ce sigurno da uvaljaju negde.

Pitanje je koliko trebamo da budemo jaki da bi dobili medijski prostor kao sto ih imaju pomenuta dva kluba. Ono sto moze da bude prednost jesu manji startni troskovi, solidna infrastruktura, publika, talentovana deca sa naseg regiona i cele Juzne Srbije. Ima tu mnogo stvari ali ja nabacao sta mi palo na pamet...

Link to comment

Za to posle ce pricekas posle. Pitanje je dal Rastavac uopste planira da ostane u klubu i u narednoj sezoni. I ni malo ga ne krivim ako vec ima planove za sledecu a to nije Radnicki.

 

U sridu stari, u sridu  ;)

Link to comment

Za to posle ce pricekas posle. Pitanje je dal Rastavac uopste planira da ostane u klubu i u narednoj sezoni. I ni malo ga ne krivim ako vec ima planove za sledecu a to nije Radnicki.

Ja se sa tim ne slazem. Ako smo ljudi pa budimo ljudi. Ima ugovor jos godinu dana i mislim da je fer i korektno da ga odradi do kraja ako nista vise kao zahvalnost za ukazanu sansu i veliku odskocnu dasku u karijeri. Inace bi gulio klupe kao pomocni trener do pedesete verovatno.

Da, da ZAHVALNOST - LJUDSKOST  da ne nabrajam sta sve to znaci. Ne moze da se gledaju samo pare i trenutni interesi bez moralnih vrednosti jer to ne vodi nikud a verujem da nije recept za srecu.

Link to comment

O tome se vodila dugaaaa polemika ali glavno pitanje je motivacija novog vlasnika. 

Radnicki je brend ali za nas u Srbiji. Ko se jos seca Radnickog iz Nisa iz 82.

..........................

Secaju ga se, ne brini. Evo citam na jednom hrvatskom portalu debata, na danasnji dan pre 30  godina Zeljo popusio od Videotona u 88.min za finale kupa UEFA, pa se ljudi prisecaju dometa SFRJ klubova u evropskim takmicenjima .... Ali ova cinjenica ne cini klub ma kome interesantnim da strci svoje novce ... Voleo bi da upoznam coveka koji bi naso interes ovde.

Link to comment

Ja se sa tim ne slazem. Ako smo ljudi pa budimo ljudi. Ima ugovor jos godinu dana i mislim da je fer i korektno da ga odradi do kraja ako nista vise kao zahvalnost za ukazanu sansu i veliku odskocnu dasku u karijeri. Inace bi gulio klupe kao pomocni trener do pedesete verovatno.

Da, da ZAHVALNOST - LJUDSKOST  da ne nabrajam sta sve to znaci. Ne moze da se gledaju samo pare i trenutni interesi bez moralnih vrednosti jer to ne vodi nikud a verujem da nije recept za srecu.

 

Bice izgleda jako interesantno, cim sudija odsvira zadnji put na mecu za Vozdovcem. Razmisljam, sta bi ja uradio na Rastinom mestu. Neki stabilniji klub ce sigurno izraziti zelju da "posudi" Rastino umece vodjenja tima i pokusavam da na jednom tasu stavim samo racio, nista drugo, a na drugom spomenutu ljudskost i zahvalnost. 

Ipak je u ljudskoj biti sklonost ka progresiji i ka boljem i ne bih mu mogao nista zameriti i ako ode ....  A bilo bi mi krivo za sve pare

Edited by Rumpelstiltskin
Link to comment

Ja se sa tim ne slazem. Ako smo ljudi pa budimo ljudi. Ima ugovor jos godinu dana i mislim da je fer i korektno da ga odradi do kraja ako nista vise kao zahvalnost za ukazanu sansu i veliku odskocnu dasku u karijeri. Inace bi gulio klupe kao pomocni trener do pedesete verovatno.

Da, da ZAHVALNOST - LJUDSKOST  da ne nabrajam sta sve to znaci. Ne moze da se gledaju samo pare i trenutni interesi bez moralnih vrednosti jer to ne vodi nikud a verujem da nije recept za srecu.

Podjednako bi bilo fer i korektno da mu na vreme placaju njegov rad i zalaganje na klupi. Nije bas da je preuzeo klub koji nema nikakvih briga i problema, tako da podjednaku, ako ne i vecu zahvalnost klub duguje njemu. On je pre Radnickog imao stalno zaposlenje pri FSS vodeci razne selekcije, siroj javnosti je bio anonimus do dolaska u klub, ali je unutar struke on itekako bio poznat i cenjen strucnjak, sto su do sada govorili svi koji su imali prilike da saradjuju s njim. Radnicki jeste klub gde on stice afirmaciju kao samostalni sef struke, ali bi pre ili kasnije stekao on tu afirmaciju negde drugde.

Link to comment

Bice izgleda jako interesantno, cim sudija odsvira zadnji put na mecu za Vozdovcem. Razmisljam, sta bi ja uradio na Rastinom mestu. Neki stabilniji klub ce sigurno izraziti zelju da "posudi" Rastino umece vodjenja tima i pokusavam da na jednom tasu stavim samo racio, nista drugo, a na drugom spomenutu ljudskost i zahvalnost. 

Ipak je u ljudskoj biti sklonost ka progresiji i ka boljem i ne bih mu mogao nista zameriti i ako ode ....  A bilo bi mi krivo za sve pare

E bre Rumple nije u ljudskoj biti ta progresija. Ona ne moze da ispuni coveka ma koliko svetlela. U ljudskoj biti je duhovna nadogradnja i svako ko se bavio sobom, svojim ja, duhovnom nadogradnjom i dan danas se bavi jer je jedini put za neki spokoj i srecu. Onaj ko nije na tom putu taj ne razume pa mozda pomisli da se sve resava novcem i polozajem. Kada sve ima on i dalje oseca prazninu i neki nedostatak pa ustanovi da mu je sve to malo i nikada mu nije dovoljno. Cak i ako mu bude sve potaman pri kraju zivota moze da se javi velika tuga za materijalnim, tuga zbog gubitka ega i mentalne slike o sebi i to je strasno. Gledaj samo kad zasija neka filmska zvezda pa kad ostari koliko tuge i sete nosi u sebi, pati za starom slavom. Zato sam rekao da nije recept za srecu. Nama nedostaji ljudi divovi, moralne gromade. Danas se svi prodaju i niko vise ne zivi za neke ideale. Zato vise ne cenimo sebe i tu smo gde jesmo. Srbija je najgora zemlja, Nis najgori grad.... Sve nam je lose. Ustvari mi smo losi.

Ja nekako krisom, kradom se nadam da po svemu prikazanom Rasta ima u sebi te zaboravljene vrline i vrednosti. Prvi put kada je progovorio i kada sam video koliko je prizeman i skroman ja sam ga zavoleo a verujem i svi ostali. Necu se olako odreci utiska da je ljudina. Zivi bili pa videli !!!

Edited by MaErAkLoIJA
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...