Jump to content
IGNORED

ABA liga 1/2 finale: KK Crvena zvezda - KK Partizan


Giggsy

Zvezda-Partizan  

92 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

evo jos malo o Makiju™ & njegovom faulu nad sirotim g. Blazicem:

 

mene je iznenadilo koliko je ono bilo 1) dziberski i 2) glupo, tj. stetno za njegov tim. sto se tice ovog pod 1, i moj je utisak da se Maki u zadnji cas predomislio, zadrzao malo ruku, tj. da nije htio da se g. Blazic bas opasno prospe iza kosa. to mu uzimam kao olaksavajucu okolnost.

 

g. Blazicu kao olakotnu okolnost uzimam samo svoju pretpostavku da nije (valjda toliki psihopata da je) htio namjerno da povrijedi nas Nikolica, sto ga cini neartikulisanom dzibercinom, umjesto zlom dzibercinom. inace mislim da je i za onaj njegov faul sljedovala nesportska.

Link to comment
  • Replies 3.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Blud

    179

  • Frank Pembleton

    170

  • Timmy

    155

  • elementary

    121

Top Posters In This Topic

Posted Images

samo da se podsetimo da je taj isti macvan dok je igrao u hemofarmu od grobara trpeo jos gore uvrede u pioniru.

jaka mu je jako slican po tom pitanju, obojica jednostavno nikoga ne ostavljaju ravnodusnim - njihovi navijaci ih uglavnom obozavaju, protivnicki, opet uglavnom, preziru iz dna duse.

nista posebno novo sto kojot rece iznad.

ono sto bi mogao da se opkladim je da bi 90% navijaca czvt istog tog macvana dizalo u nebesa kada bi sledece godine potpisao za njih.

momak je prvenstveno fenomenalan kosarkas, sto je ultimate kriterijum predpostavljam za svakoga ko se potpisuje na ovom pdfu.

Link to comment

Nije sporan njegov kvalitet. On jeste trpeo ogromne uvrede i od zvezdinih i od partizanovih navijaca, ali nikad se nije hvatao za muda. Isto tako njegova izjava posle meca, gde je prakticno ponovio Vuosevicevu mantru da je Blazic namerno povredio Milutinova, a onda faul na tom Blazicu na onaj nacin je nesto sto bih poslednje od njega ocekivao. JA sam ga uvek gotivio bas zbog toga sto je veliki sportsmen i sto je i pored silnih provokacija on uvek gledao sam teren. On se jeste posle pravdao Zvezdinim igracima, kako nije hteo itd. ali podsvest je cudo. Kad ti neko mantra da protvnik zeli da te ubije, ocito da to daje rezultat da malo promenis svoje ponasanje. Jasno je da Vujosevic na taj nacin motivise igrace da budu maksimalno borbeni, samo je juce epilog toga mogao da bude mnogo nezgodan. Srecom nije i nadajmo se da ce na tome da se zavrsi a da takve stvari nece da mu se ponavljaju. Blazic je svakako hteo da napravi jak faul nad Milutinovim da spreci kontru, ali tvrditi da ga je namernu udario u oko... stvarno je suludo. 

Link to comment

Tupite ga bezveze, kako se stvari odvijaju na klupskim relacijama igraci se ponasaju kao lutke. Za mene je svaki igrac Partizana koji je iole korektan heroj sportskog morala, s obzirom na to kakav ga psihopata trenira.

Link to comment

Ruku na srce, teoriju o psihopati opako demantuje upravo visok sportski moral Partizanovih igraca. To je nemoguce sa psihopatom na celu jer bi u suprotnom stvari drugacije izgledale na terenu. Dule je vrlo kompleksan karakter ali je ovo ozbiljno frljanje dijagnozama koje nema puno smisla. Mislim da on zapravo svoje igrace obucava da je igra svetinja i da je ono sto se desava van terena nesto drugo sto njih ne sme da zanima.

 

Da, zato im po svlacionici kaci izjave igraca protivnika da ih motivise i trabunja o tome kako Blazic namerno povredjuje igrace Partizana jer "u sportu nema slucajnih povreda", da i ne pominjem neke ranije ispade sa hvatanjima za gusu i slicno. Kompleksan karakter, my ass

Link to comment

ako vas dobijemo u ovoj seriji, zasluzuje profesorsku titulu u ovom sportu.

jbg, mozes samo da ga mrzis.

 

Mogu i cinim. Imas nesto protiv? Ja nigde ne govorim o njegovom trenersakom umecu koje je odavno neupitno, bez obzira na to sta uradi u ovoj seriji, govorim o njegovoj patoloskoj strukturi licnosti. Koja je takodje odavno neupitna.

Link to comment

inače, mislim da bi za partizan bilo mnogo dobro da debelica nađe više minuta za murića... moj je utisak da dečko napravi nešto dobro kad god je na parketu. ja se, naprotiv, nadam da će forsirati pavlovića i zonu i dalje. to su nam, uz dženkinsa, bili najveći aduti do sad.

Link to comment

Mogu i cinim. Imas nesto protiv? Ja nigde ne govorim o njegovom trenersakom umecu koje je odavno neupitno, bez obzira na to sta uradi u ovoj seriji, govorim o njegovoj patoloskoj strukturi licnosti. Koja je takodje odavno neupitna.

iskreno, nisam uopste mislio na tebe konkretno s ovim gore, to je pre bila neka tarmi ricmi/looney tunes combo parabola...

mislim da je yolo iznad otprilike opovrgao ovo sto si ti okarakterisao neupitnim. ni sam vise nisam siguran da li je u pitanju patologija ili samo cista manipulacija s njegove strane.

Link to comment

Partizanova nekakva šansa bio je F4, pa onda neko ludovanje Cibona style od prošle godine. Ovako, sa 6 igrača dobiti tri derbija...ne znam. Duletovi projekti - Bezbradica, Andrić, Omer, društvo koje tu sedi već dve godine i posle dve godine mogu samo da đipaju na klupi, su slika i prilika KKP 2015. Ako je Dujina statitistika u plejofu naš najveći adut, onda jebiga.

Link to comment

Zbog cega MWill i Bobi nisu igrali pick and roll a na tome nam se bazirala igra cele sezone?

I ocekivao sam da Partizan vise napada Williamsa na niskom postu. On tu ne moze nista Tepicu.

Link to comment

Zbog peglanja do negde 43:58 i herojske igre Milutinova nije se bas ispratila vrlo tanka zavrsnica 3/4 i strasno losa 4/4 posebno u odbrani. Umesto da Tepicevim bacanjima odemo na 15 na kraju 3/4 primimo trojku iz kontre i nadskoka MW i bude samo 10 (na kraju svake trecine smo na kraju primali trojke i to nam se stalno desava ove sezone, ali bas stalno). Onda MW i Cirbes krenu da nas peglaju blokovima i pikom, Nikolica je tu nije ispratio,  (ne zameram nista, naravno, samo da se primeti). Onda je Dule stavio majstorski Murica na MW (inace, Murica treba gurati i na Djenku, Gagi je prilicno razocarao u odbrani nad njim ove dve utakmice). Sredinom 4/4 Ra je vratio Bobija, onda su krenuli da nam skacu po reketu. Dzos nije mogao da isprati Djenku, ali nas ovaj nije puno kaznio sa bacanja, verovatno zbog umora. Takodje, ispali smo bezveze dva puta u zoni i popili dve trojke.

 

Realno, posle 62:69 imali smo loptu, malo vise od dva minuta do kraja i to nije smelo da se ispusti. Onda je Akojon promasio cist sut pa prodao dve lopte i usli smo u zilet zavrsnicu. S druge strane, Ra je sredinom 4/4 izveo MW koji je pokidao sedam, osam minuta pre toga i stavio Djenku na pleja, uveo Bobija (posle onog tres-toka Macvana, nije mi jasno zasto, Cirbes je kidao), Blazica i  - Lazica koji je odigrao do kraja. Nije mi jasno sta radi Lazic na kraju utakmice kad treba da se juri prednost, ali je Ra opet gledao u Duleta i stavljao flaster na Pavlovicu. Gagi je strasno lako pustio Djenku da pridju na 68:69, Tepa se posle samo tri sekunde poslednjeg napada zabio na levi ulaz (a imali smo jos 7 do kraja napada). Na srecu, Jaka je usao u dvokorak skoro sa penala i to na levi koji mu je Ahilova peta.

 

Dakle, odigrali smo poslednjih 12 minuta uzasno u kontinuitetu uz mini-bljesak Akojona, jednu asistenciju Nikolice do Makija, Gagijev izmisljen sut preko dvojice i to je uglavnom bilo sve. To vise ne sme da se desava ako mislimo da dobijemo jos neku utakmicu u seriji. Moracemo da resimo nekako Djenku i da ispratimo Cirbesove blokove i odlicno otvaranje na piku u nastavku serije. Vilijams je imao retko vidjenu minijaturu ove sezone, nisam siguran da ce to da ponovi u sledece dve utakmice. Ali, Djenka hoce, ako nesto ne preduzmemo.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...