Jump to content
IGNORED

ABA liga 1/2 finale: KK Crvena zvezda - KK Partizan


Giggsy

Zvezda-Partizan  

92 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Pričali smo već o tome, uopšte Bobi ne mora da puni, bitno je to da samim svojim prisustvom na terenu zahteva da ga dva-tri igrača drže na oku i da mu se kače o vrat čim krene lopta ka njemu.

 

Sinoć je imao prilično bednu statistiku za svoje standarde, pa smo opet sa njim u petorci napravili sve dobro na tekmi, pošto je ostatak ekipe bio rasterećen i trebalo je samo da pogađa ono što se mora pogađati, jer Dulo nema luksuz veće rotacije, i praktično nikakvo žrtvovanje mu nije dozvoljeno.

 

OK, Bobi je igrao 19 minuta, za vreme dok je on bio na parketu smo napravili +15, dobili smo utakmicu, ne kapiram u cemu je problem. Ja sam vise pio apaurine zbog izmene Vilijams - Jovic nego Bobi - Cirbes.

Link to comment
  • Replies 3.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Blud

    179

  • Frank Pembleton

    170

  • Timmy

    155

  • elementary

    121

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

O tebi i ne govorim.

 

Nije zent vec strategija. Mozemo da raspravljamo o tome da li je ta strategija dobra ili nije i sta joj je motiv ali Radonjic je svesno ostavio Bobija na klupi s ociglednom namerom da se drugacije brani od Macvana i to je bila racionalna odluka. Strategija i zent cak nisu iste kategorije.

 

Naprotiv, ovo je bio zent 1/1. Utakmicu je vodio reagujuci na ono sto bi Macvan MOZDA mogao da uradi coveku od 221cm. Da je Macvan Bobiju dao 3-4 trojke zaredom, sasvim bi normalno i pozeljno bilo da Bobi izadje i proba neko drugi da cuva MM.

 

Ovako, ti si apriori prihvatio da Bobi ne moze ni u kom slucaju da ga cuva i uspesno eliminisao najkorisnijeg igraca Evrolige. Sto neko rece, Dule ne bi mogao Radonji da predlozi bolje resenje za Partizan.

 

I to nije sve. Cudno je bilo i da Dule povuce prvu petorku na dva minuta do kraja. Ubedjen sam da je Radonja izveo Markusa samo zato sto je Dule povukao svoje. A to ti dovoljno govori o mindsetu, koji je reaktivan, a ne proaktivan™.

 

With all that being said, voleo bih da Radonja ostane i sledece sezone, jer mu ekipa napreduje, a i zbog kontinuiteta. Ove stvari o prevelikom respektu i strahu valjda ce da se pomere na bolje ako/kad izbacimo Partizan.

Link to comment

I to nije sve. Cudno je bilo i da Dule povuce prvu petorku na dva minuta do kraja. Ubedjen sam da je Radonja izveo Markusa samo zato sto je Dule povukao svoje. A to ti dovoljno govori o mindsetu, koji je reaktivan, a ne proaktivan™.

 

 

Da, ovo je takođe bio wtf momenat. Upravo ono što (trenutno) jebe Radonju da postane vrhunski trener.

Link to comment

OK, Bobi je igrao 19 minuta, za vreme dok je on bio na parketu smo napravili +15, dobili smo utakmicu, ne kapiram u cemu je problem. Ja sam vise pio apaurine zbog izmene Vilijams - Jovic nego Bobi - Cirbes.

 

Pa problem je u tome što su nam muda bila u procepu dve i po četvrtine, i to baš protiv te ekipe koja ima mentalni edge protiv nas, kako si to lepo rekao. Što znači da uvek postoji mogućnost da se poklopi par minuta njihovog ludila i našeg žutila i da se sve okrene/izravna, a nije baš da možemo da se uzdamo u svoje neizvesne završnice, više puta dokazano. Zašto bismo sebi priuštili luksuz da se igramo tim stvarima?

 

Dobro je da si pomenuo Jovića, zanima me baš šta misliš o raspoređivanju njegovih minuta sinoć.

Link to comment

Naravno. Evo jos malo "Barryjevog drugara" na tu temu.

 

Macvan je izrazito brzi, i protiv nas ga vecinom krene i sut, pa bude veoma nezgodan za cuvanje. Radonjin TM, evo vec druga sezona, je da se igra odbrana vecinom covjeka, iskljucivo 1na1 bez planskog udvajanja. Ne voli kad mu igrac konstantno treba ispomoc, i automatski ga mijenja sa kompatabilnijim igracem koji moze da odgovori odbrambenim zadatcima u datom trenutku, nevezano da li mu taj igrac isporucuje u napadu ili ne. Prioritet je sigurnost u odbrani, a iz pozicionog napada ce vec nekako da se izrode poeni, to je filosofija. S toga sam misljenja da bi Macvan vise pravio stete Bobiju, cisto koncepcijski, jer Bobi ni ne bi dobio adekvatnu priliku da izdominira u napadu.

 

Licno mislim da je luksuz "raubovati" Bobija da izlazi van trojke na sut, i da pokusava da isprati na ulaz igraca kao Macvan. Uz to Macvan se oslobadja svog igraca praveci konstantno blokove, pa bi i to bilo vece opterecenje za Bobisku. Previse bi se trosio na individualnu odbranu, dok bi definitivno izostala timska ispomoc i zatvaranje u reketu u kom je Bobi u ovoj formi mozda i najbolji u Evropi. Govoreci to, Bobi je nasa startna petorka, nevezano ko je na drugoj strani, i to se ne mijenja (Djumic ce poceti na petici kod njih). Dalje, kud nas lopta odvede, ali ne bi trebalo puno da se mijenja tj. kako Macvan bude isao na peticu, tako ce Maik kod nas u igru

 

I nije samo to nego što duel Marjanović (Cirbes) - Mačvan ne postoji u nekom vakuumu, nego se to odražava na kompletnu igru. Zvezda igra sa jakim pritiskom na bekovima, to je za Jadonju must već dve godine. To ne bi bilo moguće kad protivnik ima centra koji stoji centralno na trojci i sposoban je da asistira bilo kome. Pritisak na spolja bi bio nemoguć jer bi Partizan imao tu 5 na 4. Ovako je Jadonja ubio igru Partizana u napadu, imali su po koji ulaz i ništa otvorenih šuteva. Posle kad je ušao Bobi, njihovi igrači nisu bili raspucani.

Moglo bi se sve to osporavati kao taktika, da je Zvzeda izgubila, ovako je prilično besmisleno.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

Pa problem je u tome što su nam muda bila u procepu dve i po četvrtine, i to baš protiv te ekipe koja ima mentalni edge protiv nas, kako si to lepo rekao. Što znači da uvek postoji mogućnost da se poklopi par minuta njihovog ludila i našeg žutila i da se sve okrene/izravna, a nije baš da možemo da se uzdamo u svoje neizvesne završnice, više puta dokazano. Zašto bismo sebi priuštili luksuz da se igramo tim stvarima?

 

Dobro je da si pomenuo Jovića, zanima me baš šta misliš o raspoređivanju njegovih minuta sinoć.

 

Uvek postoje sve mogucnosti dok se utakmica ne zavrsi, to nije nikakav argument. Po meni mi sinoc nismo bili u opasnosti da izgubimo ni u jednom trenutku i drzali smo svo vreme utakmicu pod kontrolom.

 

O Jovicu sam napisao sta sam imao jos kad je dosao, mislim da nam uopste nije bio potreban i da je njegovo dovodjenje bila jedina greska u formiranju rostera. Ne znam sta bih ti rekao o njegovoj sinocnjoj minutazi, ne znam ni koliko dugo je igrao. Delovalo je kao vecnost.

Link to comment

Ово ти је ниво духовитости који Тими са два м регуларно филује овај подфорум. Имамо ми неку традицију,ма колико се ти подсмевао истој, а да би се нека боља традиција правила треба озбиљнији тренер него лични избор Аца Ђукановића и Брана човека из сенке.

Ajde odjebi i pokušaj da me ne pominješ u svakom postu.

 

A i logično mi je da ne možeš da razumeš šta Harper piše. Jbga, niste isti nivo.

Link to comment

Ne znam u čemu je problem sa Jovićevim minutima konkretno juče, on dečko menja Williamsa kako jedino zna i ume. Ako išta, juče je situacija bila bolja jer nije gnjavio loptu kao bukvalno cele sezone, nego je ona uglavnom bila kod raspoloženog Jenkinsa koji je sam trpao. Bilo je već daleko štetnijih Jovićevih utakmica.

Link to comment

Naravno da igra kako zna i ume, nisam rekao da je sam odlučivao kad će da uđe u igru, govorim o Radonjinom rezonovanju oko njegovih minuta. Prvi očiti biser je bio na kraju prve, u situaciji kada imamo +11 i pun napad do kraja, Radonja izvodi Vilijamsa, valjda da se pošteno izodmara i okrepi te 24 sekunde, Jović organizuje napad tako da neko (ne sećam se ko) pripali trojku preko ruke 3 sekunde pre kraja i promaši, Jović hvata skok, kreće od koša, naknadno mu stiže do mozga da ističe vreme, i potom baca ciglu preko ramena.

 

Druga je već pomenutih poslednjih 2 min, kada je u prvom napadu pripalio dugu dvojku 10 sekundi do kraja napada (i promašio), a u sledećem i poslednjem je Dženkins srećom dobio loptu da organizuje.

Link to comment

Ne znam u čemu je problem sa Jovićevim minutima konkretno juče, on dečko menja Williamsa kako jedino zna i ume. Ako išta, juče je situacija bila bolja jer nije gnjavio loptu kao bukvalno cele sezone, nego je ona uglavnom bila kod raspoloženog Jenkinsa koji je sam trpao. Bilo je već daleko štetnijih Jovićevih utakmica.

 

Mnogo sporije igramo kad je on na parketu, ako ne uhvatimo nista u tranziciji svaki napad nam je hrkljush kad ga on povede. Nije on sinoc bio toliko los, tim pre sto je bar na nasoj polovini odradjivao posao kako treba ali generalno mislim da tesko da ce Jovke napraviti neku ozbiljniju karijeru i to se vidi bukvalno na svakoj evroligaskoj utakmici gde je ocigledno za klasu iznad onoga sto nam treba. Bolje da smo ovu godinu spucali na to da pokusamo da doteramo Gudurica jer imamo dosta opcija u odbrani perimetra i bez Jovica, samo sto nisam siguran da su se u Zvezdi nadali da ce Dzenkins bas ovoliko da popravi odbranu.

Link to comment

Mogli bismo manje da citiramo eksperta sa izrazito brzim Mačvanom i daj-šta daš pozicionim napadom u kom Boban ne bi mogao da se istakne protiv njega. Strašno.

 

Ali Opasuljiće se Radonjić, neće više u ovoj seriji Boban sedeti ni 10 minuta u kontinuitetu.

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by kralj
Link to comment

Partizanu je od trenutka kad je tim kompletiran ovo drugi poraz ukupno, nakon onog volsebnog poraza u Podgorici u dobijenoj utakmici. To je dobar tim sa vrhunskim trenerom na klupi koji odavno ima mentalni edge protiv nas. I pored ovih 1:0 ja bih bio mnogo mirniji da nam je protivnik bilo ko drugi iz ABA lige. NIje to bas u fazonu "ubaci Bobija i eto te na 20 razlike".

hm, aj sad realno, mimo milosavljevica i macvana, koga bi jos iz trenutne postave mogao da zamislis u nekoj nekadasnjoj pravoj ekipi partizana?

ok, pavlovica, da je spremniji, i tu se zavrsava prica.

pre bih rekao da imamo izrazito slab tim, sa prosecnim strategom i verovatno dobrim motivatorom, i to je to.

mi smo u odnosu na proslu godinu slabiji za nekoliko bitnih igraca, (od kojih je jedan od njih trenutno u pet najboljih evropskih) jaci za macvana, ali slabiji za onaj preostali funkcionalni neuron u dulovljevom mozgu.

sve u svemu, niti dobrog tima, niti vrhunskog trenera.

Link to comment

Naravno da igra kako zna i ume, nisam rekao da je sam odlučivao kad će da uđe u igru, govorim o Radonjinom rezonovanju oko njegovih minuta. Prvi očiti biser je bio na kraju prve, u situaciji kada imamo +11 i pun napad do kraja, Radonja izvodi Vilijamsa, valjda da se pošteno izodmara i okrepi te 24 sekunde, Jović organizuje napad tako da neko (ne sećam se ko) pripali trojku preko ruke 3 sekunde pre kraja i promaši, Jović hvata skok, kreće od koša, naknadno mu stiže do mozga da ističe vreme, i potom baca ciglu preko ramena.

 

Druga je već pomenutih poslednjih 2 min, kada je u prvom napadu pripalio dugu dvojku 10 sekundi do kraja napada (i promašio), a u sledećem i poslednjem je Dženkins srećom dobio loptu da organizuje.

 

Imao je pred kraj i onaj pokušaj p&r sa Bobijem gde je bukvalno u poslednjem trenutku odlučio da mu ne da loptu nego da je sa tri metra nabaci na obruč ko lopatom.

 

Tako izgledaju skoro svi napadi sa Jovićem na pleju cele sezone, jebiga. On kad uđe Radonja se valjda nada nekakvom trčanju, a iz pozicionog napada šta urade, uradili su. Koje minute konkretno mu udeli verovatno zavisi prevashodno od toga koliko je Williams lipsao, nešto ne mislim da je Radonja toliko lud da ne vidi razliku između njihovih organizacionih sposobnosti.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...