Jump to content
IGNORED

ABA liga 1/2 finale: KK Crvena zvezda - KK Partizan


Giggsy

Zvezda-Partizan  

92 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Koje ubedjenje? Niko ovde nema kristalnu kuglu, pa da može da tvrdi kako bi se utakmica završila. Možda bi i izgubili. Ja sam samo napisao da ozbiljni treneri, po mom mišljenju, ne žrtvuju najdominatnijeg centra EL zbog prilagođavanja tj. straha od Mačvana. Jer, ono za šta ti (i Barryjev prijatelj) smatrate da je strategija, ja smatram da je zent. Možda ste vi u pravu i Radonja je genije, ko zna. Pri čemu se meni veoma svidja kako Zirbes igra odbranu i mislim da smo najbolje odbrambene momente u sezoni imali sa njim na parketu.

 

O tebi i ne govorim.

 

Nije zent vec strategija. Mozemo da raspravljamo o tome da li je ta strategija dobra ili nije i sta joj je motiv ali Radonjic je svesno ostavio Bobija na klupi s ociglednom namerom da se drugacije brani od Macvana i to je bila racionalna odluka. Strategija i zent cak nisu iste kategorije.

 

Inace, uopste ne mislim da je Radonjic genije, cak nisam komentarisao ni to da li je ta odluka da ostavi Bobija na klupi dobra ili nije, samo kazem da je ta odluka potvrdjena rezultatom i da ne shvatam zasto je toliki problem to prihvatiti. Mi nismo srecno i slucajno dobili utakmicu sinoc, protivno Radonjicevom neznanju, dobili smo tako sto smo napravili i odrzavali razliku tokom cele utakmice i na kraju sveziji docekali njen kraj. Veceras se igra jos jedna utakmica koja bi takodje morala da se dobije kako bi se sacuvala prednost domaceg terena a mi cemo i u tu utakmicu uci sveziji. To su sve stvari koje su lako proverljive.

Edited by harper
Link to comment
  • Replies 3.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Blud

    179

  • Frank Pembleton

    170

  • Timmy

    155

  • elementary

    121

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ok, dakle to je to, dostigli smo istorijski maksimum, ne može bolje, nema potrebe ni maštati o nečemu ozbiljnijem, kamoli pokušati. Radonji odmah zlatni sat i status prve i jedine zvezdine zvezde, i razlaz.

 

To niko nije napisao. Od Radonjica ili ko vec bude na klupi nece mnogo zavisiti kako ce klub stajati sledecih godina sto se tice organizacije, snage rostera, finansijske stabilnosti i drugih stvari koje mogu da podignu klub na visi nivo. Mi smo imali jednog Svetislava Pesica na klupi i to dva puta pa nam to svejedno nije mnogo pomoglo da podignemo klub na visi nivo. Nema to toliko veze sa Radonjicem, mada se meni svidja ideja da imamo na klupi nekoga ko je dugorocnije resenje i mislim da je to dobro, posto nam ideja sa menjanjem trenera kao na traci bas i nije donela neke epohalne uspehe..

Link to comment

Ne znam da li je bilo namere, nisam pogledao taj momenat jo jednom. Ako me sećanje ne vara, to je bilo nakon što mu je Milutinov lupio rampu. Ako je tako, onda je jasno da je Blažič napravio faul iz frustracije zbog toga što ispao smešan prethodno. Ergo, verovatno je bilo namere da napravi grub faul, ali naravno da nije hteo da udari po licu, a kamoli da povredi protivnika.

 

Mislim, i ja bih popizdeo da je neki Zvezdin igrač tako povređen, neartikulisanom glupošću protivničkog igrača, ali jbg to je deo sporta, namere da se povredi sigurno nije bilo. Meni je mnogo krivo zbog povrede, kako zbog Milutinova, tako i zbog toga što je dalo municiju nižnjima umom i  normalnošću za raspirivanje negativnih strasti i skretanje pažnje sa košarke.

Juče u prenosu mi je delovalo da je sve bilo slučajno, nisam ni obratio pažnju, nakon gledanja ovog klipa prilično je jasno da je bilo namere da se udari. Ne verujem da je hteo da povredi Milutinova ozbiljnije, jednostavno da se "osveti" što je dobio rampu. Sve posle toga je Vujoševićev spin, Partizan je prethodnih sezona dobijao Zvezdu i kada je Milutinov igrao 2-3 minuta po meču. Jednostavno je velika razlika u kvalitetu između timova.

Link to comment

Ово ти је ниво духовитости који Тими са два м регуларно филује овај подфорум. Имамо ми неку традицију,ма колико се ти подсмевао истој, а да би се нека боља традиција правила треба озбиљнији тренер него лични избор Аца Ђукановића и Брана човека из сенке. 

 

Imamo tradiciju. Evo, snimamo filmove o njoj sa glumcima koji po godinama mogu da budu praunuci onima koji su tu tradiciju stvarali.

Link to comment

Nije zent vec strategija. Mozemo da raspravljamo o tome da li je ta strategija dobra ili nije i sta joj je motiv ali Radonjic je svesno ostavio Bobija na klupi s ociglednom namerom da se drugacije brani od Macvana i to je bila racionalna odluka. Strategija i zent cak nisu iste kategorije.

 

 

Sve ovo što si napisao bi stajalo i pilo vodu u slučaju da nam je protivnik bio neki Real, ili makar PAO/Makabi. Pa onda ideš na neku zvrčku i taktičko iznenađenje da bi dobio kvalitetnijeg protivnika na foru.

 

S obzirom da je većina parametara na našoj strani (suvi kvalitet, fizička sprema, dužina rotacije, atmosfera, trenutna forma, samopouzdanje ekipe), ozbiljan trener će ekipu spremiti da odigra na optimalnom nivou, i tući protivnika svojim najjačim oružjima koja su svima dobro poznata, ali na koje ne postoji adekvatan odgovor protivnika.

Link to comment

Doduše, realno govoreći, da smo izgubili juče sa dugim odmaranjem Bobija, Dunav sa svim levim i desnim pritokama ne bi uspeo da opere Radonju. Tako da je to,  u neku ruku, bio i hrabar potez. :D

Edited by Ivo Petović
Link to comment

bas me zanima dal ce se i veceras drzati zacrtane taktike. da umara macvana cirbesom, a onda bobi da izdominira u svojih 5 minuta (posto za vise naravno nije sposoban, sto je i pokazao ove sezone)

Link to comment

Sve ovo što si napisao bi stajalo i pilo vodu u slučaju da nam je protivnik bio neki Real, ili makar PAO/Makabi. Pa onda ideš na neku zvrčku i taktičko iznenađenje da bi dobio kvalitetnijeg protivnika na foru.

 

S obzirom da je većina parametara na našoj strani (suvi kvalitet, fizička sprema, dužina rotacije, atmosfera, trenutna forma, samopouzdanje ekipe), ozbiljan trener će ekipu spremiti da odigra na optimalnom nivou, i tući protivnika svojim najjačim oružjima koja su svima dobro poznata, ali na koje ne postoji adekvatan odgovor protivnika.

 

Pogledaj malo Bobijevu statistiku ove godine na utakmicama s Partizanom. Vujosevic nije budala da dozvoli da ga Bobi napuni kao sto je uradio jednom i nikada vise prosle godine kad je ubacio, mislim, 29 poena ili tako nesto.

 

Partizanu je od trenutka kad je tim kompletiran ovo drugi poraz ukupno, nakon onog volsebnog poraza u Podgorici u dobijenoj utakmici. To je dobar tim sa vrhunskim trenerom na klupi koji odavno ima mentalni edge protiv nas. I pored ovih 1:0 ja bih bio mnogo mirniji da nam je protivnik bilo ko drugi iz ABA lige. NIje to bas u fazonu "ubaci Bobija i eto te na 20 razlike".

Link to comment

nije to zent, nego radonja gleda samo defanzivni dio terena. ako vidi neki missmach u odbrani, tome prilagodjuje strategiju koliku god da ima prednost na drugoj strani. ova utakmica je samo pokazala do kojih apsurdnosti ide taj pogled na kosarku.

Link to comment

Pa da, prošle godine je vraćao startere na svaki nagoveštaj opasnosti, a sad mu Boban igra prosečno 19 min u Aba ligi. I jedno je drugo je kukavički

Link to comment

Doduše, realno govoreći, da smo izgubili juče sa dugim odmaranjem Bobija, Dunav sa svim levim i desnim pritokama ne bi uspeo da opere Radonju. Tako da je to,  u neku ruku, bio i hrabar potez. :D

 

Od zentare do ludo hrabrog je toliko mali korak da prakticno nema razlike, u pravu je Aristotel. :lolol:

Link to comment

Imamo tradiciju. Evo, snimamo filmove o njoj sa glumcima koji po godinama mogu da budu praunuci onima koji su tu tradiciju stvarali.

 

?

 

Sve ovo što si napisao bi stajalo i pilo vodu u slučaju da nam je protivnik bio neki Real, ili makar PAO/Makabi. Pa onda ideš na neku zvrčku i taktičko iznenađenje da bi dobio kvalitetnijeg protivnika na foru.

 

S obzirom da je većina parametara na našoj strani (suvi kvalitet, fizička sprema, dužina rotacije, atmosfera, trenutna forma, samopouzdanje ekipe), ozbiljan trener će ekipu spremiti da odigra na optimalnom nivou, i tući protivnika svojim najjačim oružjima koja su svima dobro poznata, ali na koje ne postoji adekvatan odgovor protivnika.

+1

Link to comment

nije to zent, nego radonja gleda samo defanzivni dio terena. ako vidi neki missmach u odbrani, tome prilagodjuje strategiju koliku god da ima prednost na drugoj strani. ova utakmica je samo pokazala do kojih apsurdnosti ide taj pogled na kosarku.

to je to

zato nam je i ekipa ovako sklopljena

Link to comment

nije to zent, nego radonja gleda samo defanzivni dio terena. ako vidi neki missmach u odbrani, tome prilagodjuje strategiju koliku god da ima prednost na drugoj strani. ova utakmica je samo pokazala do kojih apsurdnosti ide taj pogled na kosarku.

 

Naravno. Evo jos malo "Barryjevog drugara" na tu temu.

 

Macvan je izrazito brzi, i protiv nas ga vecinom krene i sut, pa bude veoma nezgodan za cuvanje. Radonjin TM, evo vec druga sezona, je da se igra odbrana vecinom covjeka, iskljucivo 1na1 bez planskog udvajanja. Ne voli kad mu igrac konstantno treba ispomoc, i automatski ga mijenja sa kompatabilnijim igracem koji moze da odgovori odbrambenim zadatcima u datom trenutku, nevezano da li mu taj igrac isporucuje u napadu ili ne. Prioritet je sigurnost u odbrani, a iz pozicionog napada ce vec nekako da se izrode poeni, to je filosofija. S toga sam misljenja da bi Macvan vise pravio stete Bobiju, cisto koncepcijski, jer Bobi ni ne bi dobio adekvatnu priliku da izdominira u napadu.

 

Licno mislim da je luksuz "raubovati" Bobija da izlazi van trojke na sut, i da pokusava da isprati na ulaz igraca kao Macvan. Uz to Macvan se oslobadja svog igraca praveci konstantno blokove, pa bi i to bilo vece opterecenje za Bobisku. Previse bi se trosio na individualnu odbranu, dok bi definitivno izostala timska ispomoc i zatvaranje u reketu u kom je Bobi u ovoj formi mozda i najbolji u Evropi. Govoreci to, Bobi je nasa startna petorka, nevezano ko je na drugoj strani, i to se ne mijenja (Djumic ce poceti na petici kod njih). Dalje, kud nas lopta odvede, ali ne bi trebalo puno da se mijenja tj. kako Macvan bude isao na peticu, tako ce Maik kod nas u igru

Link to comment

Pogledaj malo Bobijevu statistiku ove godine na utakmicama s Partizanom. Vujosevic nije budala da dozvoli da ga Bobi napuni kao sto je uradio jednom i nikada vise prosle godine kad je ubacio, mislim, 29 poena ili tako nesto.

 

Partizanu je od trenutka kad je tim kompletiran ovo drugi poraz ukupno, nakon onog volsebnog poraza u Podgorici u dobijenoj utakmici. To je dobar tim sa vrhunskim trenerom na klupi koji odavno ima mentalni edge protiv nas. I pored ovih 1:0 ja bih bio mnogo mirniji da nam je protivnik bilo ko drugi iz ABA lige. NIje to bas u fazonu "ubaci Bobija i eto te na 20 razlike".

 

Pričali smo već o tome, uopšte Bobi ne mora da puni, bitno je to da samim svojim prisustvom na terenu zahteva da ga dva-tri igrača drže na oku i da mu se kače o vrat čim krene lopta ka njemu.

 

Sinoć je imao prilično bednu statistiku za svoje standarde, pa smo opet sa njim u petorci napravili sve dobro na tekmi, pošto je ostatak ekipe bio rasterećen i trebalo je samo da pogađa ono što se mora pogađati, jer Dulo nema luksuz veće rotacije, i praktično nikakvo žrtvovanje mu nije dozvoljeno.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...