Jump to content

ABA liga 1/2 finale: KK Crvena zvezda - KK Partizan


Giggsy

Zvezda-Partizan  

92 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Šta mi se dopalo sinoć kod Zvezde:

 

Pristup je bio odličan. Otvaranje utakmice odlično, bez straha..Williams (koji sigurno nema straha) je otvorio sa dva šuta i posle je sve bilo lakše. Energija je bila tu od starta, odbrana je bila odlično pripremljena...Partizan skoro da nije imao lakih poena. Posebno mi se sviđa kako je branjen Mačvan (Luka 1 na 1, pa MWill pomaganje i ukradena). Pavlovićeva čeona linija takođe odlično zatvarana, u principu on je sve dao na neki ekstra kvalitet, ali za sve je morao pošteno da se oznoji. I Kalina i Dangubić su odigrali odličnu odbranu na njemu. Dangubić sa svojim dugim rukama i odličnim kretnjama predstavlja teoretsku noćnu moru za Pavlovića (fali mu malo iskustva i da ne naseda na finte). Svidelo mi se trčanje u 1/4 - svaka prilika je korišćena za ubrazavanje i na kontre smo i došli do veće razlike. Svidelo mi se i kako smo zaustavljali kontre, sa posebnim akcentom na Mačvanu. Milosavljević je par puta strahovito povukao kontru nakon skoka (to je stvarno bilo za wow), ali smo i to nekako iskontrolisali atleticizmom. Svidelo mi se kako je Luka odigrao - drčnije nego inače. Kalina je, realno, superheroj, a Jenkins je i biće glavni igrač u seriji, pošto njegove ulaze nema tamo ko da brani.

 

Nije mi se svidelo usporavanje u 2/4 i nakon toga - Zvezda treba da trči stalno. Nije mi se svidela pomalo nerezonska igra u napadu - previše šuteva sa poludistance i van 6,25m, iako Partizan nema zaštitu obruča nikakvu. Mora se biti agresivniji i napadati obruč bezobrazno. Nema tamo nikoga ko može da uplaši. Nije mi se svidelo prilagođavanje Mačvanu, ali o tome je već sve rečeno.

 

Neobično mi se svidelo sudjenje. Odličan kriterijum. Radoviću bi dao da sudi sve utakmice.

 

Večeras je najbitniji pristup. Igrati maksimalno iako na zagrevanju ne vide Milutinova u crnoj trenerci. Killer instinct je neophodan.

Link to comment
  • Replies 3.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Blud

    179

  • Frank Pembleton

    170

  • Timmy

    155

  • elementary

    121

Top Posters In This Topic

Posted Images

Inace, Kalina u sezoni ima 37.6 % za 3 u aba ligi, a 35.5 % u evroligi. Obzirom da je dosao sa reputacijom kamenjara - odlicni procenti.

 

Ma, covek je u tom periodu kad nam je "drzao glavu iznad vode" imao tri suta od kojih je samo jedan bio izmisljanje poena a dva su sasvim regularni sutevi koji se pogadjaju u visokom procentu jer su sutnuti bez odbrane, trojka sa 45 i duga dvojka iz kornera. Da je on promasio te suteve i da su svi ostali nasi igraci promasili sve suteve mi bismo sigurno izgubili utakmicu, ne treba nikakav trust mozgova da bi dokazao nesto tako ocigledno. Vilijams je imao 2-8 za tri i 1-6 za dva, koji bi bio smisao da neko dodje i napise kako bismo glatko dobili utakmicu da je imao, recimo, 5-8 za tri i 4-6 za dva?

 

Kalinic je i u Radnickom imao slicne procente suta ovima koje sada ima. Nije covek nikakav kamenjar samo nije neki ekstra suter. S onim sto on donosi u drugim segmentima igre procenat od preko 35% za tri je lutka.

Link to comment

:s_w:

 

da li je moguce

Sta da li je moguce, koji deo ti tu nije jasan? Covic je 100 puta veci igrac od Vujosevica i na sve to ove sezone se mnogo pametnije ponasa.

Link to comment

Sta da li je moguce, koji deo ti tu nije jasan? Covic je 100 puta veci igrac od Vujosevica i na sve to ove sezone se mnogo pametnije ponasa.

 

da li je moguce da GM kluba radi sve da bi isposlovao pare i uslove za svoju ekipu? nevidjeno u profesionalnom sportu.

Link to comment

..

 

Utakmica je bila energična, ali nimalo prljava. Igrači su se korektno ponašali uzimajući u obzir značaj, tenzije, mandrile, Dula, Ćokija... Povrede se dese. Ono Blažičevo je bilo skroz bezazleno. Jebi ga, sranje.

 

@harper

 

Mani me tvojih autoriteta sa drugih foruma, ono sa Bobanom je najobičniji bullshit. Imaš u timu najdominantnijeg centra u Evropi i izbaciš ga jerbo biva napadnut 20 cm nižim igračem koji igra van svoje pozicije. Kapiram zašto je makijavelista držao čoveka 25 minuta van, samo što mu to nije donelo pobedu u seriji, nego je pobedu dovelo u pitanje. Ako i danas postupi slično, verovaću da se nije usrao, a ti ćeš u suprotnom da ga veličaš jer je lucidnim držanjem Bobana u igri dobio 15 razlike.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Nije bitno gde covek pise, ocigledno je da jako dobro poznaje kosarku i da se verovatno na neki nacin bavio njome. Kad bi i ti vise citao sta pisu ljudi koji prepoznaju kosarku kad je vide mozda bi manje lupetao ali bojim se da je to malo preterani zahtev. Neces postati pametniji tako sto ces s visine i posrpdno da pises o ljudima koji znaju mnogo vise od tebe, to je urbani mit. Samo ispadas smesan.

 

Koliko je tesko razumeti da Zvezda ima strucni stab ciji svaki clan po znanju kosarke moze i tebe i mene, a kamoli ove koji su juce otkrili kosarku, da popije u casi vode i da ti ljudi poslednjih mesec dana razmisljaju iskljucivo o tome kako da dobiju ovu seriju jer im od toga zavisi posao?

Edited by harper
Link to comment

Jel' ima negde da se kladi da ce CZV imati prvi napad na mecu? Znam da je bilo za evroligu

 

Ja hteo da pitam da li ima da li Kalina gazi aut liniju, ali srećom nije bilo, opušteno bih stavio 100 evra na to.

 

Nije bitno gde covek pise, ocigledno je da jako dobro poznaje kosarku i da se verovatno na neki nacin bavio njome. Kad bi i ti vise citao sta pisu ljudi koji prepoznaju kosarku kad je vide mozda bi manje lupetao ali bojim se da je to malo preterani zahtev. Neces postati pametniji tako sto ces s visine i posrpdno da pises o ljudima koji znaju mnogo vise od tebe, to je urbani mit. Samo ispadas smesan.

 

Koliko je tesko razumeti da Zvezda ima strucni stab ciji svaki clan po znanju kosarke moze i tebe i mene, a kamoli ove koji su juce otkrili kosarku, da popije u casi vode i da ti ljudi poslednjih mesec dana razmisljaju iskljucivo o tome kako da dobiju ovu seriju jer im od toga zavisi posao?

 

Ko kaže da nemaju znanje? Sve vreme pričamo o mudima i rezonovanju kad je gusto.

Link to comment

Dobro bre Harpere, pa i profesionalci grese, i to tako da to ponekad bude ocigledno i amaterima. Mislim, kakav je to argument "Zvezda ima strucni stab"? Pa i, lupam, reprezentacija 2004. ga je imala, pa se izblamirala na Olimpijadi. Odluka da se najbolji igrac Evrolige toliko dugo drzi van igre je u najmanju ruku cudna, a svakako daje osnova za diskusiju da li je ispravna ili ne.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

plus sto to "opravdanje"  da je spremao cirbesa za macvana na 5 (sto se trebalo desavatai 10ak minuta, a on ostao pri tom celu tekmu jer je macvan silom prilika bio jedini visoki) nije nesto sto ide radonjicu u prilog

Link to comment

Dobro bre Harpere, pa i profesionalci grese, i to tako da to ponekad bude ocigledno i amaterima. Mislim, kakav je to argument "Zvezda ima strucni stab"? Pa i, lupam, reprezentacija 2004. ga je imala, pa se izblamirala na Olimpijadi. Odluka da se najbolji igrac Evrolige toliko dugo drzi van igre je u najmanju ruku cudna, a svakako daje osnova za diskusiju da li je ispravna ili ne.

Ne znam jesi ispratio, nije bilo diskusije nego jednoglasno drvlje i kamenje.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...