Jump to content

ABA liga 1/2 finale: KK Crvena zvezda - KK Partizan


Giggsy

Zvezda-Partizan  

92 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 3.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Blud

    179

  • Frank Pembleton

    170

  • Timmy

    155

  • elementary

    121

Top Posters In This Topic

Posted Images

theanswer i Djuras (video sam pre edita, koji će ti to?) imaju poslednju opomenu pred isključenje...

 

Svaki sledeći post koji bude krenuo u pravcu jeste/nije namerno biće sankcionisan...

 

Lepo ste celo veče pričali o košarci, čemu sad ovo?

Link to comment

Zvezda je bas dobro pocela, ali se Partizan drzao nekim ludim Pavlovicevim kosevima (trojak o tablu, kos posle faula Bobija) i nismo uspeli vec tad da prilomimo. Onda smo previse forisrali sut sa poludistance i za 3, a oni centra prakticno nisu ni imali... Pola hale je cupalo kosu sto Bobi toliko dugo sedi na klupi.

 

 

Odnos faulova je bio prilicno neuravnotezen. Zvezdi je svirano znacajno vise prekrsaja, a Partizan je za razliku od neki ranijih meceva dosta dobro gadjao penale. Ipak, ono sto je bilo simpaticno, jeste koliko puta smo imali kos + faul. Nekako godinama unazad je to bilo karakteristicno za Partizan.

 

Sve u svemu, Zvezda je znacajno bolji tim i sutra bi morali bez opterecenja da odigramo za nijansu ozbiljnije i dosta lakse dobijemo mec. Kvalitet je prosto na nasoj strani.

 

Lepo bilo veceras u Pioniru :) 

Link to comment

 

 

Odnos faulova je bio prilicno neuravnotezen. Zvezdi je svirano znacajno vise prekrsaja, a Partizan je za razliku od neki ranijih meceva dosta dobro gadjao penale. Ipak, ono sto je bilo simpaticno, jeste koliko puta smo imali kos + faul. Nekako godinama unazad je to bilo karakteristicno za Partizan.

 

 

Hoces da kazes da su sudije navlacile za nas?

 

Jel to?

Link to comment

Ne, samo vadim statisticke parametre. Mada je Javor propustio par puta da dune faulove nad Cirbesom, Kalinicem i Bobijem... S druge strane Pavlovicu nije svirano nista, a gotovo obavezno rukom gurne cuvara. Nisu to neke vrhunske greske, ali je odnos faulova bio bas uocljiv do poluvremena (posle prve 8-4, posle druge nesto tipa 12-7). Vise sam hteo da ukazem na to kako ste dobro sutirali penale, sto vas je u kupu kostalo prilicno. Promasili su samo Milutinovi i Pavlovic po jendo u prvom poluvremenu a imali ste dosta bacanja. 

Link to comment

Naravno da odnos faulova nema nikakve veze ni sa čim. Partizan je dugo igrao zonu, značajno manje agresivnu odbranu od Zvezdine.

 

Ideja da fer suđenje = ujednačen broj faulova vodi samo u one utakmice kad se ukupno šutne 70 bacanja, da svi budu zadovoljni.

Link to comment

Ja bih da isto da pohvalim atmosferu. Simpatizeri™, bez najvernijih, napunili Pionir i fino navijali prakticno celu tekmu. Bez kosovskog ciklusa, bez raznih hvalospeva dunjicima i bogdanovima i inima....

Link to comment

Faulovi su se izjednačili kad smo krenuli sa prodorima. Ne može ništa da se svira kad se pripaljuje iz očaja sa polu distance. Možda je jedino Mačvan imao veći kredit kod sudija, ali ništa značajno.

Link to comment

Bi o Dunjicu jednom kratko. A bilo je i najvernijih... samo bez obelezja. Meni je bilo bas iznenadjenje da nije bilo uospte navijaca Partizana. Mislim, bilo i ranije takvih najava, ali sam kontao da ce opet da se snadju... kad ono medjutim...

 

A atmosfera jeste bila lepa (ako politicki korektno izuzmemo skandiranja Macvanu, Debelom i Edu)...

Link to comment

Naravno da odnos faulova nema nikakve veze ni sa čim. Partizan je dugo igrao zonu, značajno manje agresivnu odbranu od Zvezdine.

 

Ideja da fer suđenje = ujednačen broj faulova vodi samo u one utakmice kad se ukupno šutne 70 bacanja, da svi budu zadovoljni.

 

Partizan je, posebno u prvom poluvremenu, odigrao kukavicku odbranu za svoje standarde. Barem pet -sest puta su pustili polaganja i zakucavanja u situacijama kad se pravi faul. Plus zona na koju se Zvezda mucila u dobrom delu druge i trece cetvrtine.

 

@Adasevic: Sudije su sudile odlicno. Ako cemo da cepamo dlaku onda cu vrlo lako da nadjem par situacija vise na nasu stetu, ali to svakako necu da radim.

Edited by Yoda
Link to comment

Bi o Dunjicu jednom kratko. A bilo je i najvernijih... samo bez obelezja. Meni je bilo bas iznenadjenje da nije bilo uospte navijaca Partizana. Mislim, bilo i ranije takvih najava, ali sam kontao da ce opet da se snadju... kad ono medjutim...

 

A atmosfera jeste bila lepa (ako politicki korektno izuzmemo skandiranja Macvanu, Debelom i Edu)...

Hahahaha... Ma da, hor beckih decaka... 

Link to comment

Kakvi becki decaci, to je bre stub srBstva. Mi samo domace :)

 

@Yoda: Verovatno si u pravu. Jbg, u hali malo vise radi adrenalin, pa te kontra situacije bas ne vidim najbolje :)

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...