Jump to content
IGNORED

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu


yolo

Recommended Posts

Ja pre neki dan probao da nadjem moju proslogodisnju plantazu™ u obliznjoj dzungli al nisam uspeo. Moguce da ih je progutalo nabujalo rastinje ove godine. Probacu jos jednom pazljivije

 

 

ako ih nadjes, raskrci im malo prostora

(sumske jagode su vredne truda)

Link to comment

Inace, za kucne/balkonske varijante, super je recimo grasak. Procitao na pakovanju kad sam sadio da se ne stavlja djubrivo ni u kom slucaju, sto se vidi na ovom balkonskom u zemlji za cvece. Izdzigljao je ohoho (isto i prosle godine) i dobro dodje za diskretnu ogradu od komsija :D. Jos malo pa ce na drugi sprat.

Link to comment

meni lepo krenula buranija i tikvice

bundeve netje pa netje

i salata i kupus su se održali... videćemo šta će biti

ali najviše nade i ljubavi ulažem u paradajze :)

Link to comment

Inace, za kucne/balkonske varijante, super je recimo grasak. Procitao na pakovanju kad sam sadio da se ne stavlja djubrivo ni u kom slucaju, sto se vidi na ovom balkonskom u zemlji za cvece. Izdzigljao je ohoho (isto i prosle godine) i dobro dodje za diskretnu ogradu od komsija :D. Jos malo pa ce na drugi sprat.

grasak razvija u korenu bakterije azotofiksatore, nema potrebe za djubrenjem

Link to comment

I smokvama je bruka prijalo ovo vreme. Popeo se na krov da ocistim nesto i kad sam krenuo da silazim vidim da su porasle ko lubenice. Jesu jos zelena al bi reko da su bas poranile.

Link to comment

meni izdžigljale i bundeve

malo sam oslobodio one prve listiće od zemlje i sad rastu ko lude

paradjz i paprike mi stagniraju ne znam u čem je problem

Link to comment

pa ne znam niko ovde ne đubri paradajze koliko znam pa nisam ni ja

dobra je zemlja sve ostalo buja

mislim da bih mogao sesti i gledati buraniju kako raste

Link to comment

Ne znam da li treba al ja moje djubrim i veliki su mi sad na nekih 120cm i bas bujaju. I ceriji jako fino napreduju.

 

paradajz2.jpg

 

nisam uspeo celog da ga uhvatim u kadar  :s_d:

 

edit: jos sam ga smanjio. 150 cm 

 

edit 2: mada je mozda i do vrste. Ovo je iz semena proslogodisnjeg koji je za prilicno malo vremena otisao na preko 2 metra. Sam od sebe mi se posejao u nekoj saksiji (verovatno odletela semenka iz salate) pa sam ga posle samo prebacio u veliku saksiju.

Edited by katamaran
Link to comment

Zika opet glumi pcelu :)

 

 

I moj ima istih ovakvih  biljnih vasi. Sutra cu verovatno malo da ga poprskam sapunjavom vodom.

Link to comment

Par svezih slicica.

 

 

Tondo piccante calabrese i nesto sto sam dobio kao "Peru jako ljuta". Desno se vidi delic prezimljenog fatalija

 

tondoiperu.jpg

 

Bugarske sargarepe. Najvece od svega sto sam ove godine iz semena. Tek procvetao prvi cvet

 

edit: 53 cm.

 

bugarke.jpg

 

Prezimljeni serano samo gomila plodove :) Levo je nesto sto sam dobio kao "grcki cili"

 

serano.jpg

 

penisi, limeta i neki korov koji uredno gajim sa njom

 

penisi.jpg

 

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...