Jump to content
IGNORED

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu


yolo

Recommended Posts

PuzOvi mi se seksaju medj limunovima(mozda nije limun al je neki citrus sigurno. Jedno vreme sam bockao semenke raznih citrusa na sve strane)

 

 

puzevi.jpg

 

Pre neki dan sam ih nasao u nekoj zavucenoj saksiji koju sam hteo da upotrebim. Sinoc se svrckaju kroz dvoriste a jutros orgijaju u citrusima. Znam da su stetocine al nikad nisam provalio da su mi nesto pojeli pa ih ne diram al se ipak nadam da ce potomstvo da podizu negde drugde.

Edited by katamaran
Link to comment

Stetocine su ali ne toliko jezive kao oni braon uvozni sto izgledaju kao kuceca govanca. Nama su iza kuce jeli sve. Rekord je za bundevu koja je stradala za jednu noc, a najbolje je bilo pre dve godine kad smo izneli sunokret iz kuce i kasnije videli da je cvet (u nastajanju) nestao sa sve sluzavim tragom na stabljici :lolol: .

Link to comment

Imam i tu stoku  :isuse:

 

Pre nekih godinu dana sam na jednom zidu video nesto sitno sto sam jedva kasnije provalio da su bebe puzevi. Sad se redovno nocu pojavljuju u dvoristu dok ih danju nigde nema. Srecom ne prave stetu za divno cudo.

Edited by katamaran
Link to comment

Od zike:

 

IMG_20160422_094415.jpg

 

Od cepoguzca iz Leskovca:

 

IMG_20160422_100713.jpg

 

Otpakovano  sve :

image_775c7b59076458fe7c504db48de738b73e

 

Evo ovako moje skromno misljenje o sadnicama.

Ove godine uzeo sam kolektivno sa kolegama, 53 sadnice ukupno, 18 od Zike, 35 od Pedje Cakica Cepoguzca(Ljutomanija nick na kupujemprodajem) iz Leskovca.

Kod Pedje su 150 dinara po komadu, kod ZIke 200, mada nam ih je i Zika dao za 150 na kolicinu od 18. Pedja nam je poslao kao poklon i 3 epruvete njegove mesavine suvih ekstremno ljutih paprika. Moram da primetim da Nenad to mnogo profesionalnije radi, i  bolje su upakovane sadnice i obelezene malim nalepnicama. Veliki minus za Ziku sto nam nije obelezio sadnice pa smo morali da desifrujemo koja je koja. ZIka ima veci asortiman sadnica, pedja je sveo izbor na svega desetak. Moja preporuka je da uzimate od Pedje jer covek to radi stvarno profesionalno, sem ako nema u ponudi nesto sto nudi Zika, mada ima jos sad proizvodjaca sadnica od kojih moze da se poruci.

Prosle godine smo uzimali od Pedje na kraju sezone, i meni je vec ova jedna black naga sto je prezimila dala plodove i sazrela. Pre neki dan sam degustirao prvu, sitnije su jer ih nisam djubrio i manje je sunca bilo, ali ljutina nije izostala. Slikacu pa cu okaciti, Ako je nekom neizdrz do jula dok mu sazre njegove, poklanjam po neku svezu black nagu ko se javi ;)

ove godine sam uzeo da dodam kolekciji jednu yellow fatali i jednu peter penis red, pa cemo videti kako ce se pokazati.

Pozdrav.

Edited by zola89
Link to comment
Veliki minus za Ziku sto nam nije obelezio sadnice pa smo morali da desifrujemo koja je koja.

 

Cudi me...

 

Meni je poslao sa nekim drvenim kocicima na kojima je tankim flomasterom bilo ispisano sta je sta. Ni to nije najsrecnije resenje jer se jedva videlo al je definitivno bilo obelezeno.

 

Svaka cast ako ste uspeli da desifrujete 18 neobelezenih. Stvarno neozbiljno ako je to uradio.

 

cini mi se da vidim bar jedan kocic na Zikinoj slici.

Link to comment

Bio je taj jedan stapic od sladoleda da kazem na kome su bila mutna tri slova FAT  i to nije ni bilo zabodno, tj mozda i jeste ali je u transportu ispalo. Sve u svemu nije bilo strasno jer je bilo 10 sadnica jalapenoa 5 fatalija i jos tri neke drugi cimali smo i ziku da nam desifruje.  Mada se on oglasio kad smo mi vec sami izanalizirali i razdelili, ispostavilo se da smo sve pogodili :)

U svakom slucaju nadam se i verujem da su mu sadnice odlicne, samo moja konstantacija je da Pedja to profesionalnije radi u smislu pakovanja i isporuke, ako nisi porucivao od pedje mozes da probas pa da vidis ;)

Link to comment

Ovi stapici su mu nov fazon i ocigledan fail :) Meni je poslao 3 i mislim da je i meni neki stapic ispao usput.

 

Kolko se secam ja sam ti i preporucio Pedju :) btw i kod njega 200 sadnica. Tebi je verovatno dao po 150 kao starom kupcu.

 

https://www.kupindo.com/Clan/tanjast.cakic/SpisakPredmeta

 

ok su i on i Zika al kad vidim Pedju da godinama prodaje habanero mustRAd  :cry:

 

edit: gledam nesto nase proslogodisnje pm-ove kako se jedim sto u avgustu jos nisam imao berbu. Sad vec imam pupoljke na prezimljenom seranu a verovatno ce i bishopice i fatali uskoro 

Edited by katamaran
Link to comment

http://www.kupujemprodajem.com/Carolina-Reaper-Moruga-rasad-sadnice-32562930-oglas.htm?filter_id=195843

Ne znam sto mu je skuplje preko kupinda, da li ima neka provizija ili sta.

Uglavnom ja sam ga pitao da mi spusti jos sa 150 :), posto smo porucili 35 sadnica, on se izvinuo rekao da ne moze, ali je zato poslao te tri epruvete, ima ih i ovako u prodaji, odlicna ljuta tucana. Jeste ti si mi preporucio pedju, tj uleteo sam onda na onu akciju kad je bilo na kraju sezone, ne znam koliko da li 15 sadnica za 900 dinara. Uglavnom, jaka razlika po sadnici, pogotovu za nas hobiste sto gajimo po par saksija, al dobro. Ti si bese gajio prosle godine, da prostis, penise? Kakva je fatali, vidim da je dosta hvale po internetima da je interesantna i da moze da se jede za razliku od ovih superhotova?

Link to comment

Ona akcija je bila super al je bila bas kasno pa je do kraja bila frka da li ce uopste stici da rode. 150-200 kinti je neka uobicajena cena.

 

Gajio penise i ove i prosle. Ako mi neku papriku svi traze onda je to ta. Iz nekog razloga posebno su zene zainteresovane  :naughty:

 

Super je fatali al se ja ne usudjujem da jedem superhots(habanero i fatali su neka donja granica superhots sa 300-350k) Iskljucivo ih koristim za kuvanje.

 

Ovaj cili redovno pravim sa jednim habanerom i uvek bude ljut ko djavo

 

http://how2heroes.com/videos/entrees/habanero-flank-steak-chili-w-ale

 

Jednom sam probao da ga napravim sa fatalijem i u poslednjem trenutku resim da ne stavim ceo fatali nego samo pola i bilo je znacajno ljuce nego ijedan sa habanerom. Mozda i zbog velicine al bih rekao da mi je ispao znacajno ljuci od habanera, Sama biljka je ogromna.

 

i da moze da se jede za razliku od ovih superhotova

 

fatali bi trebalo da je 3-4 puta blazi od te tvoje nage al je meni i to previse. U svakokm slucaju ako hoces da probas bas da pojedes superhot od takvih se pocinje (oko 300k SHU) al je to i dalje vrlo ozbiljna ljutina.

 

Haralampije se bese hvalio da pojede fatali uz rucak :) al ukiseljen koliko se secam

 

edit: kad vidis kako ovim profijima bude posle jedne ne smem ni da pomislim sta bi nama bilo  :cry:

 

Edited by katamaran
Link to comment

Moj proslogodisnji odgajen na Zikinoj sadnici 

 

fatali.jpg

Ovako na slici narandzast ko habanero al mi se cini da su ipak bile jarko zute. Verovatno zbog svetla

 

Poslednja proslogodisnja berba habanera kad su vec krenule da propadaju. Boja deluje ista ko ovaj fatali

 

habanero.jpg

 

edit: ti gajis na terasi al ako neki kolega bude gajio na otvorenom reci da gleda da stavi u zavetrinu. Dok mi je stojala na nekom stolu u sred dvorista jako malo cvetova je prelazilo u plodove al kad sam je premestio u zavetrinu skoro svaki cvet je prelazio u plod. Samo nazalost bio vec kraj sezone pa mi je vecina dozrela kad sam je uneo unutra. Plodovi su bili ok ali potpuno neupotrebljivi za seme. Nijednu nisam uspeo da isklijam al je srecom biljka pretekla.

Edited by katamaran
Link to comment

ne znam da li ste pisali o tome, ali vestacko oprasivanje je pod obavezno

skoro sam guglao sto tati nisu rodile paprike i tikvice u plasteniku, pa se svelo na to da nije bilo dovoljno buba

ove godine smo opremljeni da glumimo bumbare, valjda ce biti bolje

 

Bumblebee_Man.png

Link to comment

Cuj pisali :)

 

Kacili Ziku kako glumi pcelu sa zujalicom za nes kafu  :lol:

 

Paprike valjda i vetar oprasuje (samooprasujuce) al svakako glumljenje pcele nece da skodi. Kolko sam gledao na yt uzme se cetkica pa se protrlja tucak jednog cveta pa se predje na sledeci i ide redom. Jednom sam probao i nisam primetio neki efekat mada su moje napolje pa im je verovatno dovoljan vetar. U plasteniku vec mora(valjda) da se skace sa cveta na cvet

Edited by katamaran
Link to comment

Guglam sad pa naleteh na zujka :)

 

http://www.zujko.org/o_zujku_prezentacija_rs.php

 

 

Meni ovo deluje ko teska budalastina. Pretpostavljam da se efekat postize samim drmusanjem biljke a to mozes i bez bilo kakvog aparata.

 

Ovo je slican fazon ko Zikino sa aparatom za nes kafu al tu maltene moras od cveta do cveta

 

 

edit: seljaci o oprasivanju

 

http://poljoinfo.com/showthread.php?2916-Oplodnja-paradajza-u-plastenicima&s=3ed60e197dbe1f0ed7cd37cb77059d3d

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...