Jump to content
IGNORED

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu


yolo

Recommended Posts

Ogrejalo nas malo sunce danas, bilo 'ladno, ali na suncu toplo tako da sam izneo sve napolje. Jalapenosi izasli skroz, jutros tek malo virili, a cak su se pojavila i dva fatalija. Sredismo bastu cakum pakum (:lol:), posto necemo biti mesec dana tamo, taman da sve opet podivlja dok se vratimo. Generally speaking, sve je spremno.

Link to comment

Meni nista nije niklo prosle godine, pa ni poblano/ancho. Mislio sam da je do mene, ali iz iste radnje ni zeni nista nije niklo, ni tastu. Ove godine imam bishop's crown koji je navodno opusteno preko metar :ss1: .

Edited by Venom
Link to comment

Moje bishopice su dobrano preko metra. Prosle godine sam ih posadio iz semena od papricica kupljenih na pijaci a ove nisam ni sadio jer su obe biljke odlicno prezimele. Mada osecam da ce na kraju "ruza" i "ruza ljuta" da ispadnu bishops jer nijedna druga vrsta ne lici tolko na ruzu. Sad cu bas da vidim da izmerim one moje...

 

edit: obe imaju po jednu granu koja je otprilike na 150cm a jos su i skracivane zato sto su se vrhovi osusili preko zime :)

 

Nemam sliku od prosle sezone al izuzetno rodna paprika. Jedino sto mislim da su moje mutirale pa su ispale mnogo ljuce od onih iz kojih sam vadio seme.

Edited by katamaran
Link to comment

Nisam mogao da izdrzim da ne narucim 2 sadnice  :cry:  

 

Sad cu ko Dzoni jabukovo seme chilli verzija. Skupio sam na gomilu sve preostale smenke (100+) pa cu da ih posadim(pobacam) u 2-3 steka na Adi pa cu da vidim sta ce da se desi :)

Link to comment

Kinezi prevaranti prodaju tirkizne paprike i ljudi ladno kupuju  :isuse:

 

http://www.aliexpress.com/item/Nice-pepper-seeds-vegetable-seeds-chili-peppers-turquoise-blue-turquoise-pepper-drop-shipping-100-pcs/32360137703.html?spm=2114.01010208.3.154.dlKuLO&ws_ab_test=searchweb201556_10,searchweb201602_5_10017_10005_10006_10034_10021_507_10022_10020_10018_10019,searchweb201603_7&btsid=c9803728-b622-4e94-a53b-2b24fecc94df

 

Sanse nema da bih bilo sta kupio sa tog sajta. Prevara do prevare.

 

Gledao nesto za cili sosove al ponuda mala a cene skuplje nego u bloku 70.

 

Iskakali mi neki zanimljivi sa alibaba.com al tamo moraju da se uzmu sumanute kolicine.

 

edit: ja zbog ove nisam izdrzao da ne uzimam rasad ove godine  :cry:

 

Edited by katamaran
Link to comment
  • 2 weeks later...

el vi ovde samo o papričicama?

 

imam bašticu neku i hteo bih posaditi bundeve čeri paradajz malo bluka tikvice i možda još nešto

ne čita mi se 38 stranica ako je samo o papričicama

 

nađoh poljoinfo.com forum ali oni svi gaje na velikim površinama i baš su ozbiljni

ja bih na 5-6 ari za sebe malo da imam ono što volim

Link to comment

el vi ovde samo o papričicama?

 

imam bašticu neku i hteo bih posaditi bundeve čeri paradajz malo bluka tikvice i možda još nešto

ne čita mi se 38 stranica ako je samo o papričicama

 

nađoh poljoinfo.com forum ali oni svi gaje na velikim površinama i baš su ozbiljni

ja bih na 5-6 ari za sebe malo da imam ono što volim

 

 

Sa bundevama (dulecima) šta ti "bog" da, tj. meteorologija. Meni se prošle godine super razlistale, procvetale, a ploda ni za lek. Tako i kod komšija, a

i šire, pa duleci zimus u prodaji bili skuplji od banana, ako se uopšte i nađu.

 

A čeri.. i ja ga prvi puta sadim. Važno je da ga, dok je stabljika mlada, ne opeče pejako sunce.

 

.

Link to comment

Meni ceri u saksijicama po pravilu prilicno kilavo. Minimalno raste i nema previse ploda.

 

Prosle sezone sam uzeo neki yellow pear cherry i ono je raslo i radjalo ko ludo.

 

$T2eC16RHJHcFFkSLLElsBR7qEcFw!Q~~60_35.J

 

Kad sam ga opet kupovao ove godine zena koja mi ga je prodala nije mogla da veruje koliko je porastao :)

 

edit: presadjen u veliku saksiju pa mu je i to sigurno pomoglo da poraste.

 

Edited by katamaran
Link to comment

postavio jos pre nedelju dana(potom i foliju) ali cekam da malo otopli pa da rasadjujem,jebeni kraj aprila je hladan kao i prosle godine

 

504767d.jpg

5753383.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...