Jump to content
IGNORED

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu


yolo

Recommended Posts

Sto ne bi kad imas i svetlo i temperaturu :)

 

mene samo zanima kako se oprasuju na visokoj zastakljenoj terasi. Jesu samooprasujuce al im i za to treba neki vetar.

Link to comment

kupio Sriraču u Sloveniji (u Šparu) i sad kontam da sam možda uzeo neki fejk.

 

ima neku gusku raširenih krila na etiketi. da bacam ili da trošim?

Link to comment

siraca je genericko ime, ima raznih firmi koje je prave

 

mislim da sam video negde da je guska cak bliza originalnom receptu od petla (koji je kao prilagodjeniji zapadnom trzistu)

 

inace, imam istu takvu, zelenu gusku

kad je potrosim, namerio sam se da uzmem onu sa limunovom travom

Link to comment

Priroda je cudo. Uspeo sam da isklijam gomilu semenki kubane deep orange tako sto sam jednostavno izmrvio osusenu papricicu i zalivao par dana. Cak mi se cini da su nesto nenormalno brzo isklijale a nisam siguran ni da sam se potrudio da ih zakopam u zemlju

 

Kao sto se vidi na slici biljka ce tesko da se oporavi a nesto me mrzelo da je isklijavam ove godine. Pre otprilike nedelju dana sam reda radi izmrvio jednu papricicu pa sta bude. Cenim i da je preostalo djubrivo dosta pomoglo proces

 

kubana.jpg

 

Na kraju sam uradio istu stvar sa jos dve ukrasne sto nisam hteo da isklijavam. Nikad manje cimanje a jako dobri rezultati.

 

edit: a ne znam sto u startu nisam hteo da je isklijavam. Lepa biljka (ovo je pre svega ukrasna vrsta) plus sam od nje napravio odlican sos (recept naravno zaboravio <_< )

 

Cubana-Darkorange.jpg

Edited by katamaran
Link to comment

siraca je genericko ime, ima raznih firmi koje je prave

 

mislim da sam video negde da je guska cak bliza originalnom receptu od petla (koji je kao prilagodjeniji zapadnom trzistu)

 

e pa kul, a i probao sam, nije loše, dapače

Link to comment

Dobio sam jos jednu vrstu tako da sad skoro sigurno necu uzimati sadnice ove godine. Bas dosta imam novih pa me i ne vuce previse :)

 

Na ovoj danasnjoj pise Etiopska bordo ljuta al posle malo guglanja pretpostavljam da je ova

 

http://www.rareseeds.com/ethiopian-brown-pepper/

 

edit: al javljam kad se pojave sadnice ko sto sam obecao :) Iskocice mi na fejsu pa nema sanse da propustim.

Edited by katamaran
Link to comment
  • 2 weeks later...

rezultati lazy man metode (prospem desetak semenki pa ih samo prstom nabijem u zemlju)

 

Ljubicasta (slicna kao black royal al mnogo lepsa)

 

 

lazy1.jpg

 

Cubana zuta

 

 

lazy2.jpg

 

Cubana deep orange (odavde sam vec presadio 4-5 komada)

lazy3.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...