Jump to content
IGNORED

Atipčni turizam i estetika Altiplana


Marcus Wulffings

Recommended Posts

zvanično ime grada je Nuestra Señora de La Paz, a nalazi se u dolini i prostire jugoistok-severozapad, centralna zona ima osamsto hiljada stanovnika, a kada pridodate ona apokaliptična predgrađa dva miliona trista iljada, a sve u zemlji od deste miliona stanovnika

 

neposredno po izlasku iz busa tražimo taxi da bi se prevezli do hostela, na ulicama rusvaj, gužva je a padne i po koje šibanje, mislim se - zajebi ovu rupu

 

evo kako to izgleda iz moje perspektive:

 

DSC_5829.JPG

 

DSC_5831.JPG

 

DSC_5832.JPG

 

ulica gde je hostel, pravo se spuštam ka centru grada, tu je plaza murillo i palata el presidentea

 

DSC_5833.JPG

 

DSC_5834.JPG

 

DSC_5835.JPG

Link to comment
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Marcus Wulffings

    1229

  • MancMellow

    52

  • Singer

    50

  • Hippie

    10

saznajemo da je sutra inauguracija po ne znam koji put eva moralesa, ja sam primetio grafite poselima nos somos evo morales 2015-2020;

dole se već nešto kuva, mnogo je ljudi i policije i službenih džipčina

 

DSC_5843.JPG

 

ovo je catedral metropolitano na plazi murillo

 

DSC_5845.JPG

 

ova zazstava im je odlična, predstavlja sve narode altiplana

Link to comment

DSC_5851.JPG

 

DSC_5854.JPG

 

ovom ulicom socabaya se sada spuštamo na avenidu santa cruz, oseća se već ona večernja svežina, sve je super dok ne krenemo nazad uzbrdo

 

DSC_5855.JPG

 

zaštitni zanak latino infrastrukture, ožičenja su transparentna i nadohvat ruke, biće još fotki na tu temu

 

DSC_5857.JPG

 

fordovi autobusi

Link to comment

DSC_5868.JPG

 

DSC_5869.JPG

 

dakle, sam centar i prvi usponi su relativno sređeni, kako se penjete po obodima, sve postaje tužnije i završa va se već onim tipičnim kockastim kućama od cigle, još ćemo se toga nagledati

Link to comment

ovde primećujem dosta zgrada iz devedesetih a još više one stare gradnje, iz sedamdesetih, kao po bgd-u

 

DSC_5879.JPG

 

njihov kiosk na avenidi santa cruz, tu kupujete karte za lokalni gradski prevoz, za šarene buseve i kombije, a kombiiji voze gore na površinu u ona već viđena predgrađa, svi su dupke puni

 

DSC_5881.JPG

 

DSC_5883.JPG

 

DSC_5884.JPG

 

avenida ispred katedrale san francisco, tamo je i glavni gradski mercado

 

DSC_5888.JPG

 

DSC_5889.JPG

 

DSC_5890.JPG

 

DSC_5891.JPG

Link to comment

sve je ok, osim što ne mogu da izvučem uspon u kontinuitetu, vazduh je čist i sve, ali iz podnožja da se popnem do ulice sucre ja moram bar jednom da zastanem, bole pluća jednostavno

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...