Jump to content
IGNORED

Pad helikoptera


svashtabezneshto

Recommended Posts

šta to tačno znači za rekonstrukciju događaja? da je pogrešio ko je dao dozvolu za sletanje?

već u vreme poletanja (19:30) su meteo uslovi bili ispod propisanih. bandić je rekao gašiću da mogu da polete.

Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Muwan

    190

  • Prospero

    132

  • wall

    98

  • Аврам Гојић

    74

Top Posters In This Topic

Posted Images

opa, nakon što im je kl Beograd rekla da sleću na surčin mehić im odgovara da treba da slete na vma. na ponovljenu izjavu kl mehić ponovo kaže da sleću na vma i traži meteo podatke za vma. nakon toga odlučuje da posluša i krene na surčin.

 

kl mu kaže da ide preko banjičkog visa i da će ga obavestiti ako tamo ima uslova za vizuelno sletanje. onda saopštava posadi da nema uslova za to i da idu na instrumentalno sletanje na surčin i da je tamo već organizovan prihvat bebe.

Edited by Prospero
Link to comment

Ja bih se kladila da nece hteti predugo da spinuju sa tim bas zato sto je podmetacina, nego da ce gledati da uz "pilot pijan" pometu sve pod tepih sto pre.

nije problem, sad ce onaj prigodni genije da krene k zagrebu, in hiz litl tenk, pa cemo odmah preci na taj hepening -_-

Edited by gospa buba
Link to comment

Ne budi siguran toliko. Ovaj narod je pojeo svako golemo govno koje mu je servirano, i ovo će. Samo oslušni sutra kad počne da se šapuće o pijanom pilotu . A smem se zakleti da u vojsci niko neće glas podići, niko. Možda će poneko mrmljati u bradu ali da se javno oglasi povodom ove sramote  neće. Smenjuju ih i rotiraju malo malo po raznim upravama , ćute svi i svak samo gleda svoju brigu.

 

+~

 

Neće im ovo ni 2% skinuti, a kamoli da im dođe glave.

Link to comment

premijer zakazao vanrednu kzš za sutra u 13 tema helikopter

koji li će se premijer sutra pojaviti? razgoropađena ljudska brana poplavama i bočnim udarima ili skrušeno uprepodobljeno pasivno-agresivno govance?
Link to comment

Mislim da precenjujete sve ovo. Besan je uzak krug ljudi. Većina nije zainteresovana, ne razume ili je zadovoljnja što bar ne biju.

 

Ljudi nikad nisu ovako unisono reagovali, jebu im mater i po Blicu i po kuririma, čak nezavisno od konkretne vezanosti za svinjariju, sad se već piči po svakome ko ima veze sa režimom. Situacija uporediva samo sa pogibijom radnika RTS ili ubistvom gardista.

 

Naravno da ne očekujem da opozicija primeti potencijal situacije, mogu samo da se nadam da se neće mešati, samo bi pokvarili opšti konsenzus o banditizmu vlasti.

 

A jednom će neko izvesno odgovarati, neki Milanović će se već naći.

Link to comment

Ne znam šta je gore - (A) da su fabrikovali obdukcioni nalaz ili (B) da je zaista leteo pijan. Katastrofa.

 

Ja sam tu verziju priče čuo od jednog čoveka za koga se može reći da je dobro povezan sa raznim ljudima čuo par dana nakon nesreće, on ju je predstavio kao "svoju pretpostavku na osnovu nekoliko pilota koje poznaje i toga da vole da potegnu, a da im je ego na prilično visokom nivou, pa je bila klasična srpska o-ruk akcija bez poštovanja ikakvih pravila".

 

Bilo mi je glupo da napišem nešto takvo bilo gde, ali nisam isključio mogućnost da je u pravu.

 

E, sad, pijan. Mene su letos zaustavili i naduvao sam 0,72 promila nakon 3 popijena piva u periodu od 4 sata. od 21 do 01 h.  Da sam se osećao pijanim, ne bih ni sedao za volan, čak su me i pustili (iako su morali zvanično da me isključe iz saobraćaja) jer sam najnormalnije izgledao i isto tako se osećao. Što me nije spaslo od kazne. <_<

 

Čak i ako je istina da je pilot imao taj (ili bilo koji) procenat alkohola u krvi pri polasku na takav zadatak, to nije samo greška pilota, čak uopšte i ne mora da bude uzrok nesreće) je propust čitavog lanca ljudi i organizacije države koja je u potpunom kurcu.

Edited by JozoMujica
Link to comment

Ljudi nikad nisu ovako unisono reagovali, jebu im mater i po Blicu i po kuririma, čak nezavisno od konkretne vezanosti za svinjariju, sad se već piči po svakome ko ima veze sa režimom. Situacija uporediva samo sa pogibijom radnika RTS ili ubistvom gardista.

 

Naravno da ne očekujem da opozicija primeti potencijal situacije, mogu samo da se nadam da se neće mešati, samo bi pokvarili opšti konsenzus o banditizmu vlasti.

 

A jednom će neko izvesno odgovarati, neki Milanović će se već naći.

Nisam uopšte komentarisao opoziciju. Nego stanje u narodu ™. A opozicija sve i da primeti, nema gde da se objavi...

Link to comment

dirljiva je forumska vera u reakciju vojske. ko je jedan dan (o 340 da ne govorimo) proveo u tom sranju zna da je ogromna vecina oficira ljudski talog, a da su najgori oni sa puno zvezdica (ne znam koji je simbol sad u upotrebi). nikad oni nece pisnuti protiv vlasti.

Edited by ikar
Link to comment

"komisija smatra da posada helikoptera u tom trenutku nije svesna svog položaja u prostoru, ne očitava položaj helikoptera po instrumentima, vodi konverzaciju sa tornjem... "

Link to comment

Cisto moje informisanosti radi a ne zato sto iole sumnjam da lazu, koliko otprilie covek mora da bude pijan kad udje u helikopter da bi mu posle pola dana letenja do Raske i nazad i kruzenja po BGu alkohol bio 0.7?

 

Tri - četiri piva.

Edited by JozoMujica
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...