Jump to content
IGNORED

Pad helikoptera


svashtabezneshto

Recommended Posts

vidis, ja nisam prvo primetio datum vesti a slutim da vecina ne bi primetila narocito ako bi krenuli komentari besa onih koji nisu primetili datum vec videli samo vest

Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Muwan

    190

  • Prospero

    132

  • wall

    98

  • Аврам Гојић

    74

Top Posters In This Topic

Posted Images

hmm, meni odmah sve bilo nelogično kad sam video pandura u letnjoj uniformi i pored njega nekog u kratkim rukavima, posle videh i datum, jedan kolega bio postom brži

 

 

novak-kokorovic-1408999489-556923.jpg

Link to comment

Nadam se da si u pravu. Zelim da verujem™.

 

Нису они глупи они су безобразни и имају дар од Господа Бога да лажу у корист своје гузице.

Link to comment

Nadam se da si u pravu. Zelim da verujem™.

 

Ma, dovoljno su oni glupi da nema nikakve nade za nas s njima na vlasti ali za ovo cak ni oni ne mogu biti toliko glupi. Ako i jesu reci ce im bar neko od seljaka na pijaci koji prodaju krompir da im je to mnogo glupo.

Link to comment

Ma, kako nije, rade se takve stvari. Naravno, kad ih rade ozbiljni ljudi oni to cine s odredjenim dostojanstvom pa ne bode oci toliko kao kad rade ovi nasi koji su debili i kod kojih svaka aktivnost izgleda groteskno. Na primer, ozbiljan politicar nece unositi bolesno dete u avion ali ce biti tu ispred kamera da ga pomazi po glavi, pozeli sve najbolje, stisne ruku ili rame roditeljima u znak podrske ili tako nesto, ali u sustini poenta svega toga je ista - da se politicar slika u trenucima kad pokazuje da je brizan. Ovi nasi bilmezi i u ovome kao i u svemu drugom preteruju zato sto nisu dovoljno pametni i sposobni da prepoznaju meru, to je sve.

Zato je ovim našima ortak Stiven Sigal.

Link to comment

http://www.youtube.com/watch?v=_iK_vxT1TK8

 

 

 

Na osnovu odredbi Zakona o vojsci i Zakona o odbrani Republike Srbije postavljam sledeća pitanja ministru odbrane, sa zahtevom da mi po osnovu subordinacije odgovore daju i nadležni pripadnici Vojske Srbije i ministarstva odbrane:

1) Da li je odluka ministra o akciji spasavanja životno ugrožene bebe iz područja blokiranog odronom u petak 13.03. koji je onemogućio drumski saobraćaj, odluka o upotrebi helikoptera i učešću pripadnika Vojske Srbije doneta usmeno ili pismeno? Ako je odluka koja je subordinaciji data pismeno, molim da mi se dostavi na uvid.

2) Da li je naredba koju je na osnovu odluke ministra odbrane i na osnovu svojih ovlašćenja izdalo nadležno lice sadržala osnov izdavanja naredbe pripadnicima jedinice i vrste sredstava koje će su u akciji koristiti? Molim da mi se prepis naredbe u skladu sa poslovničkom procedurom NSRS dostavi na uvid.

3) Da li je i ako jeste tokom akcije, za vreme leta i obavljanja zadatka menjan plan leta u odnosu na prvobitni tekst naredbe? Ako jeste, ko je donosio odluke o promeni i zašto?

4) Ko je nadležno lice, pripadnik Vojske Srbije ili lice iz ministarstva odbrane i po kom osnovu i kome na aerodromu Nikola Tesla dao informacije o sletanju helikoptera Vojske Srbije na aerodrom u petak 13.03 oko 22.30h?

5) Ko je nadležno lice, pripadnik Vojske Srbije ili pripadnik ministarstva odbrane koje je novinskim agencijama (Beta) prosledilo lažnu vest o sletanju helikoptera na aerodrom Nikola Tesla i uspešnom okončanju spasilačke akcije? Ako pripadnici Vojske Srbije ili pripadnici ministarstva odbrane nemaju saznanja o tome ko je poslao tu lažnu vest, ako je to učinio neko van svojih nadležnosti i zloupotrebom ovlašćenja iz Vlade Srbije ili bilo kog drugog ministarstva, zašto po Zakonu o vojsci i Zakonu o odbrani nije reagovalo ministarstvo odbrane koje je tim zakonima obavezno na tačno davanje svih informacija javnosti o svojim aktivnostima?

Postavljena pitanja ni na koji način ne ometaju istragu o tragičnom događaju najavljenu s prvim rezultatima do 18.03. odnosno 30.03., ona su sva u skladu sa Zakonom o Narodnoj skupštini i obavezi parlamentarne kontrole izvršne vlasti, a po poslovničkoj proceduri koja zahteva pismene odgovore i uvid u tražene dokumente od ministra odbrane u roku od 15 dana.

Edited by Prospero
Link to comment

Otvoreno pismo žene vojnog pilota

 

Beograd -- Motivisana nedavnom nesrećom u kojoj se srušio helikopter Mi-17 pri čemu je poginulo sedam osoba, supruga vojnog pilota iznela je svoja zapažanja i iskustvo.

 

 

Njeno pismo stiglo je na adresu redakcije vazduhoplovnog portala "Tango six", a zbog karaktera poziva njenog supruga želela je da ostane anonimna.

U razgovoru sa njom i drugim izvorima koji mogu da posvedoče o istinitosti njenih tvrdnji, novinari ovog portala su se uverili u autentičnost iznetih činjenica.

Pismo prenosimo u celosti.

"Odluka da napišem ovaj tekst, moj stav ili komentar, kako ga ko shvati, proizašla je iz brojnih medijskih naslova i izjava koje se odnose na helikoptersku nesreću. Pitala sam se koga bi uopšte moglo interesovati šta ja o tome mislim, ali sam onda shvatila da ovo ne pišem zbog drugih, već zbog sebe. Da meni bude lakše.

Nadam se da će se bar neko zapitati sa kakvim strahom se suočavaju porodice vojnih pilota u Vazduhoplovstvu Vojske Srbije.

Tragediju i tugu koje se rečima ne mogu opisati doživela sam vrlo lično. Razlog je jednostavan. Moj muž je vojni pilot. Ponosna sam na njega, ali kako vreme prolazi, sve češće poželim da obavlja neki drugi, bezbedniji posao.

Po mnogo čemu mi smo tipična porodica u Srbiji. Imamo stan za koji ćemo kredit otplaćivati narednih 20 godina. Imali smo tu nesreću da i pre nego što smo počeli da živimo u njemu zažalimo što smo ga uopšte kupili. Investitor je u jednom trenutku odlučio da više nema novca za gradnju zgrade, pa su stanari morali da izdvoje dodatna sredstva kako bi je završili. Tako nas je stan koštao kao da smo kupili trosoban, a nismo – ima samo jednu sobu. Ja, uprkos višegodišnjim pokušajima, ne mogu da nađem posao, a za dete nema mesta u vrtiću. Zbog svega ovoga nikada se nismo žalili i smatram da nemamo prava na to. Jer to je sudbina mnogih porodica, a ima i onih koji mnogo više nego mi, zaslužuju pomoć. Ipak, nisam ovo pomenula bez razloga. Upravljanje avionom ili helikopterom zahteva potpunu posvećenost i nebrojeno puta sam čula: Ne mogu sada da razmišljam o tom problemu, imam sutra let, moram da se pripremim.

Svaki njegov let donosi novu strepnju i strah. Povećavaju se svaki put kada čujem da je let otkazan, jer se letelica pokvarila ili su zbog kvara morali sleteti. Dešava se to često. Vremenom sam prestala da ga pitam da li taj dan ima let, to saznam tek po završetku radnog vremena. Zato sam vrlo lično doživela ovu, ali i druge tragedije u kojima su piloti poginuli. Poistovetila sam se, pre svega, sa njihovim porodicama. Ne znam kada će nekome pasti na pamet da se slika za novine ili će odlučiti da bi tog dana mogao postati ’’heroj’’, pa će narediti mom mužu da leti u nebezbednim uslovima ili na neispravnoj letelici. Šta posle toga? Neko će izjaviti saučešće, uvežbano tužnim izrazom lica preuzeti odgovornost. Ponuditi novčanu pomoć? Tada njihova pomoć nikome nije potrebna. Te porodice žele da se njihovim sinovima, muževima, očevima obezbede sigurni uslovi da časno obavljaju ovo, po mnogo čemu, elitno zanimanje.

Posle toliko godina neminovno je da sam upoznala brojne pilote i njihove nadređene. Većina je baš onakva kako ih zamišljate. Hrabri, sposobni, odvažni…Ima i onih drugih, sa potpuno suprotnim osobinama, a neki su, čak i na rukovodećim mestima. U skladu sa današnjim trendovima marketing im je izuzetno bitan i herojska dela čine samo kada su u blizini novinari. Mene su učili da heroji urade herojsko delo, a ne kite se u novinama tuđim perjem. No, to su stvari sa kojima, možda, sami piloti treba da se bore. Ove tragedije pogađaju porodice."

Znam da se ništa neće promeniti, biće ovo aktuelna vest sve do sledećeg velikog dešavanja. Neko je odgovornost preuzeo, ali odgovornih nema. Neće biti sankcija, smena. Od neposredno nadređenih tim pilotima do vrha vlasti. Svi će zadržati svoje pozicije koje su im toliko bitne da će žrtvovati živote kolega i građana Srbije.

Volela bih da me budući događaji demantuju. Volela bih da piloti mogu potpuno posvećeno obavljati zanimanje koje vole. Volela bih da se njihov rad i predanost više cene. Volela bih da porodice ne strahuju za njihove živote.

 

Edited by cedo
Link to comment
Znam da se ništa neće promeniti, biće ovo aktuelna vest sve do sledećeg velikog dešavanja. Neko je odgovornost preuzeo, ali odgovornih nema. Neće biti sankcija, smena. Od neposredno nadređenih tim pilotima do vrha vlasti. Svi će zadržati svoje pozicije koje su im toliko bitne da će žrtvovati živote kolega i građana Srbije.
Link to comment

Samo ovo će odjeknuti. Ne možeš se zajebavati sa ozbiljnom tragedijom. Ovo nije Feketić i uobičajna fikasacija onog bolesnika bebama.

Link to comment

Сувише су они глупи да би схватили шта је жена писмом хтела да им каже.

Али вероватно имају план б по коме нико неће бити крив за трагедију.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...