Jump to content

Pad helikoptera


svashtabezneshto

Recommended Posts

podela civilnih i vojnih stvari je nesto o cemu se ne govori puno ali to nacelo je bukvalno u korenu moderne civilizacije.

 

Pisao je nešto o tome Namenski nekoliko strana unazad i uboô suštinu.

 

Sve do 2009. godine vanredne situacije, civilna zaštita etc. bili su većinski u nadležnosti Ministarstva odbrane, u okviru koga je bila i Uprava za vanredne situacije koja je upravljala nekadašnjim sistemom civilne zaštite nasleđenim iz SFRJ, koji se devedesetih raspao. Kao nasleđe toga, ostala je svest da "vojska inače radi te stvari" tj. da se vojska cima za sve živo kad je u pitanju zaštita civila.

 

Zakonom o vanrednim situacijama iz 2009. godine taj resor prebačen je u okvire MUPa gde su do tada bili samo vatrogasci, te mu je data uloga centralnog organa za koordinaciju svih elemenata sistema zaštite i spasavanja, koji obuhvata poprilično širok krug subjekata (MUP, gradove/opštine, državne organe, preduzeća, ustanove, vojsku, policiju). Ovo je u skladu sa preuzetim obavezama prema EU, jer tamo to inače rade civilni organi vlasti. Kao što smo mogli videti prošle godine na primeru Obrenovca, u poslu pune implementacije sistema zaštite i spasavanja nije se moglo odmaklo, verovatno zbog nedostatka para, ali ono što jeste učinjeno je da je upostavljen okvir za koordinaciju elemenata sistema, oličen u Sektoru za vanredne situacije MUPa, i nekakve zakonske procedure reagovanja u situacijama koje taj zakon prepoznaje kao krizne. Primarna procedura u ovakvoj jednoj situaciji nalaže da se prvo koriste resursi i efektivi te službe i ostalih elemenata civilne zaštite, pa ako ih nema onda policije, pa tek ako ni njih nema onda vojske.

 

Sve ovo što gledamo sad je pišanje na to što je urađeno, umesto da se institucije sistema osnažuju, njima se potkopava kredibilitet. I to zahvaljujući zakonskoj odredbi vojnog zakona koju zloupotrebljavaju političari zarad glumatanja heroja, po obrascu koji je uspostavio aktuelni premijer,a slepo slede njegovi ministri. Zato će to zdušno i braniti, svi u paketu.

Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Muwan

    190

  • Prospero

    132

  • wall

    98

  • Аврам Гојић

    74

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nas da neko krene da osvaja, teritorijalno ldo, trebalo bi mu 7 i po minuta! Ono da uzme zastavicu i odnese kod sebe i bazu...

Jedino ako bi došli peške. Helikopterima ne bi imali gde da se spuste, naročito u složenim uslovima.

Link to comment

 

 

Edit: da li neko ima teoriju kojom se može objasniti ovo zaliveno ćutanje MUP? Blam ih da potvrde da su doneli adekvatnu procenu?

Ja sam već rekao da mislim da je tu Marić presekao a ima i ovoga sto Arslanagic piše.

Link to comment

Kao što rekoh, na tangosix rekoše da su te večeri meteo uslovi bili za jednu od CAT 3 podkategorija, a da je helikopter imao instaliran sistem za CAT 1.

Link to comment

Verovatno su svi bili slomljeni prevelikom tugom.... a možda i nisu...

  :frust:  :isuse: 
 

Bebina porodica bez posete

Petodnevna beba je sahranjena u subotu. Niko od zvaničnika nije bio na sahrani bebe dok su predstavnici lokalne samouprave posetili porodicu.
Iako su bili u Pazaru, porodicu nastradale bebe nisu obišli ministri Bratislav Gašić i Zlatibor Lončar.

 

Link to comment

Nego,

 

 

CAXqb5yUcAEEBC7.jpg

 

zar nije Vučić sinoć rekao da je Gašić bio u Kruševcu te večeri?

 

:fantom:

 

ma bio na njivama u blizini krusevca i tako njiva po njiva dosao kroz blatnjavu zemlju sve do surcinske njive

 

mada meni je bilo udarno kada je nesrecnik juce izjavio da se uopste ne oseca odgovornim i da treba pitati njegovog prethodnika na mestu ministra vojnog zasto je vojska temeljito unistavana, mukica, smetnuo sa uma da mu je prethodnik bio  sadasnji premijer :lolol:

Edited by Pontijak
Link to comment

Verovatno su svi bili slomljeni prevelikom tugom.... a možda i nisu...

  :frust:  :isuse: 

 

 

Samo da prijavim da smo mi kompletno kao nacija lobotomirani.

 

Svasta su radili poslednjih 25 godina ali ovakva PR perverzija potencijalnog slikanja sa petodnevnom bebom koja se bori za zivot... znam da su bolesni ali ovo je vise od bolesti. 

 

Gadno, gadno, bas gadno na mnogo nivoa.

Link to comment

mada meni je bilo udarno kada je nesrecnik juce izjavio da se uopste ne oseca odgovornim i da treba pitati njegovog prethodnika na mestu ministra vojnog zasto je vojska temeljito unistavana, mukica, smetnuo sa uma da mu je prethodnik bio  sadasnji premijer :lolol:

 

Imao je kruševački polupismeni magarac DVA svoja prethodnika posle 'onog', jednog budućeg premijera i jednog DBovca sa šalom, a 'onaj' prethodnik (na koga je zapravo mislio  :isuse: ) mu je kompletno remontovao i aktivirao ta dva ex-JSO Mi-17 posle gomile godina stajanja na livadi... i još je 'onaj' započeo pregovore oko nabavke još dva takva helikoptera.

 

A onda kad su došli njegovi obećali su da nabavljaju ČETIRI takva helikoptera, ona dva što je prethodni hteo i još dva (uz sve one migove, rakete i radare).... Naravno da ništa nisu uradili nego se posle vozikao sa ljubljenim premijerom po Feketiću i Obrenovcu u helikopterima koje je 'onaj' prethodnik opravio... Važno je da je stigao keramičar da jedan avion dodeli sam sebi, sredi, prefarba i okači na kosu banderu na ulazu u svoj grad pored ledine gde će da zida 8000 stanova i jedan Lidl.... i usput tom prigodom organizuje aero-miting.

Link to comment

Verovatno su svi bili slomljeni prevelikom tugom.... a možda i nisu...

 

Bebina porodica bez posete

 

Petodnevna beba je sahranjena u subotu. Niko od zvaničnika nije bio na sahrani bebe dok su predstavnici lokalne samouprave posetili porodicu.

Iako su bili u Pazaru, porodicu nastradale bebe nisu obišli ministri Bratislav Gašić i Zlatibor Lončar.

 

 

Klošari smrdljivi, đubradi ona neljudska.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...