Jump to content
IGNORED

Pad helikoptera


svashtabezneshto

Recommended Posts

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Muwan

    190

  • Prospero

    132

  • wall

    98

  • Аврам Гојић

    74

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hm, stvar je u tome sto je u pitanju komisija koju je formirao Dikovic, Komisija za "utvrdjivanje uzroka nastanka vanrednih dogadjaja koja ima zadatak da utvrdi kako i zasto je doslo do dogadjaja, da li ima odgovornosti i ko je za to odgovoran". Izmedju ostalog ta komisija treba da ispita kako je izgledao lanac komandovanja i moguce propuste. Ona u sredu treba da podnese izvestaj. Ona druga, tehnicka komisija, treba da izvesti o eventualnim uzrocima pada letelice tehnicke prirode.

 

Naslov i podnaslov su problematicni jer pominju prvu komisiju koja se bavi svim okolnostima kompletnog dogadjaja, komunikacijom izmedju nadleznih, donetim odlukama [npr. da se preskace komandni lanac, razmatra samo Beograd itd.] u podnaslovu, a u naslovu spekulisu o kvaru, sto je posao druge komisije koja ima jos dve nedelje za prvi izvestaj. 

 

U istom listu izasla je i kolumna u kojoj se napadaju komentatori na drustvenim mrezama i "deo javnosti", tvrdeci da su se kao "orlusine" obrusili na casne ljude iz helikoptera pokušavajući da ih zloupotrebe u dnevnopolitičke svrhe.

 

----

 

Nego, beowle, sta mislis o izjavi Aleksandra Vucica da bi da nije poslat helikopter neki mislili da nije poslat zbog veroispovesti bebe? 

 

U vezi prvog dela, gledao sam samo naslov i fotografiju, nisam pročitao tekst. To što su napisali je već prepoznatljiv stil tog bezbednjačkog glasila. Komisije kao takve su posebna priča, ni tu stvari za sada ne obećavaju.

 

U vezi drugog dela (pitanja), brate mili šta da ti kažem... Čovek je prosto i jednostavno lud. Psihopata koji kad god zine da nešto kaže cela zemlja treba da zalegne u neki zaklon. Uz to je neviđeno pglu i kompletno nesposoban za bilo šta korisno.

Link to comment

Ajd da rešimo jednu stvar - manite se budalaština oko Niša, Kragujevca, Kraljeva i ostalih bolnica u kojima je stigao makar jedan respirator za novorodjenčad. 

 

Prvo, to što negde postoje jedan ili dva respiratora ne znači da je moguće rešiti problem pacijenta. Pitanje je i koliko je njih u funkciji, koliko je zauzeto, kakvi su ostali parametri /obučenost osoblja, stručnost lekara, dostupnost dijagnostike itd itd..

 

Drugo, po pravilu se teški pacijenti transportuju za Beograd. Čak i iz Niša. To je nepisano pravilo koje vredi unazad bar 60 godina. Zato što je tamo epicentar medicine i ima (koliko god se to meni ne svidjalo) što specijalizovanih ustanova što stručnjaka koji mogu da reše probleme koje u ostalim centrima ne mogu.

Treće, kad imate helikopter onda vam je faktor vreme manje bitan /na površinu naše države/.

Plus - činjenica je da je problem sa meteorologijom nastao negde u visini Mladenovca, a tada je bilo šta osim Beograda bilo nemoguće za dostizanje. 

 

Prema izjavi ministra zdravlja transport je postojao zbog potrebe da se beba stavi na respirator. Nije spominjao potrebu za hirurskom intervencijom gde najvise iskustva ima hirurg iz neke beogradske medicinske ustanove. Takodje je rekao da je sa njihove strane postojala obaveza da sacekaju helikopter gde god da sleti. Ne znamo kako je izgledala komunikacija i da li je zaista bilo tako, ili mozda pokusava da se distancira, ali prema onome sto je rekao sa njegove strane niko nije zahtevao Beograd i samo Beograd.

 

Da li je respirator zauzet ili nije je nesto sto moze relativno brzo da se sazna, s obzirom da je telefonska linija izmedju Nisa i Beograda ustanovljena pre nekih 100 godina. Ovo za obucenost osoblja zvuci kao razuman argument, s obzirom da je respirator relativno skoro dobijen.

 

"Pravilo" koje spominjes, kao sto si sam primetio nije nikakvo pravilo, i jedna je od stvari koju i ljudi na forumu i van njega vide kao problem. Nije to neki parametar misije koji se podrazumeva.

 

Ako beba od pet dana moze da se trucka u teretnom helikopteru 15ak minuta manje, i stigne u medicinsku ustanovu koja ima potrebnu opremu i ljude osposobljene da je koriste ne vidim zasto bi se truckala vise.

 

'Problem sa meteorologijom' nije nastao oko Mladenovca. Meteoroloska situacija je ocenjena kao slozena kada se zapocelo sa zadatkom pa se pogorsavala kako je vreme odmicalo. Meteoroloski uslovi nisu bili povoljni, pa onda kod Mladenovca naglo i neocekivano postali nepovoljni.

Edited by reg
Link to comment

erm....i na tarabi svašta piše. :unsure:

 

nije samo popis robe ono što odredjuje kvalitet usluge. 

 

Dočim ni mesto usluge ne određuje kvalitet usluge...

Link to comment

^ ^^ Lepo vam čovek iz struke priča kakvo je stanje, kakva je praksa i zašto se tako radi, ali jok, vi ste pametniji vi znate bolje  :isuse:

Edited by Frile
Link to comment

Ne znam, to su već pravna pitanja.

 

Ono što mene interesuje kada je u pitanju lanac komande je, da li je general Živak kao komandant vazduhoplovstva bio kontaktiran i pitan za mišljenje. Bandić kaže da je on izdao naređenje u dogovoru sa ministrom odbrane. On je faking komandant brigade, gde je bre tu komandant vazduhoplovstva?

 

Mrzim špekulisanje ali ajde da napravim izuzetak: nimalo mi se ne sviđa ono što sam video na snimku te konferencije za medije i imam bojazan da tu ne postoji formalna komandna struktura za hitne medicinske transporte ili spašavanje civila ali zato postoji neki privatni lanac komande između Gašića i Bandića. To mi tako deluje još od Feketića kada je potonji pozirao malte ne koliko i Psiholabud, držeći sitnu decu u naručju i pričajući o herojskim sletanjima u smetove pod udarima groznog bočnog vetra (imena pilota koji su izvršili ta teška sletanja uopšte nije pomenuo). Taj privatni lanac komande Bandić dalje prenosi na svoje podređene, u ovom slučaju 890. mešovitu helikoptersku eskadrilu kojoj je pripadao izgubljeni Mi-17. Njegova telefonska veza sa posadom mi samo pojačava svu tu bojazan.

 

Možemo da malo uključimo i nepravedno izuzeti Niš u tu bojazan. Formacijski, u Nišu je smeštena 98. brigada koja ima sopstvenu meštovitu helikoptersku eskadrilu. Ali tom brigadom i eskadrilom ne komanduje brigadni general Bandić nego pukovnik Bijelić, pa bih rekao da bi taj pukovnik barem delimično morao biti konsultovan prilikom donošenja eventualne odluke da se leti u Niš. Pošto ovde postoji strah da nije bio konsultovan čak ni komandant vazduhoplovstva nego onaj oficir na koga Gašić može da računa, onda ne čudi ni mogućnost da Niš uopšte nije bio razmatran kao opcija za sletanje.

 

Sad, sve to i dalje ne znači da je posada helikoptera pod prisilom poletela u samoubilačku misiju. Ja i dalje mislim da su vođa vazduhoplova i pilot iskreno verovali da mogu da izvedu taj let. Ali to ne može da eliminiše štetan uticaj narušenog lanca komande. Možda bi Živak imao drugačiji stav o misiji, u krajnjoj liniji on je em iskusniji em stariji po činu. Uopšte mi nije jasno kako je on bio izuzet iz donošenja odluke.

 

Poređenja radi, kada je u avgustu 96-te MiG-29 poleteo sa Batajnice da u groznim vremenskim uslovima pokuša uspostavljanje vizuelnog kontakta sa ruskim avionom koji se nešto kasnije srušio nadomak Tesle, odluku o poletanju je doneo lično komandant RV i PVO general Veličković koji je u tu svrhu bio probuđen u pola noći i to ne od ministra odbrane nego od operativnog centra. Patku bi komandant na Batajnici doneo takvu odluku u koordinaciji sa tamo nekim ministarskim tutumrakom.

 

To je ono što me brine i o čemu ne znam šta da mislim. Deluje kao da su delovi lanca komande u vojsci privatizovani a ovi neoradikalski imbecili koji su ih privatizovali naravno nemaju ni promil mentalnih kapaciteta da shvate do čega sve to može da dovede.

 

Nepoštovanje lanca komande i direktna linija civilne komande sa delovima vojske bez znanja nadređenih je vrlo zabrinjavajuće. Ne mogu da kažem da sam iznenađen ovim saznanjem i pretpostavljam da u budućnosti Bandića čeka jača funkcija...

Link to comment

Dočim ni mesto usluge ne određuje kvalitet usluge...

 

Dobro™.Da ti nacrtam pošto imam vremena...

 

 

Јединице интезивне неге, потпуно су опремљене респираторима за већу и мању децу и мобилним рентген апаратом. Клиника за педијатрију поседује и 2 апарата за ултразвучне прегледе, спирометар, апарат за одређивање концентрације хлора у зноју, ЕЕГ апарат, холтер и видео ЕЕГ, холтер ЕКГ, холтер крвног притиска, гастроскоп, аутоматски бројач крвних елемената, коагулометар.

 

 

ovo, sa izuzetkom portabilnog rentgena poseduje svaka bolje opremljena privatna ordinacija/poliklinika. 

ono što ovde ne piše - 

 

 

Јединице интезивне неге, потпуно су опремљене респираторима за већу и мању децу и мобилним рентген апаратом (rezervisan za neonatologiju). Клиника за педијатрију поседује и 2 апарата за ултразвучне прегледе (od kojih jedan ne radi, plus preglede radi jedan ili dva lekara), спирометар (gde radi jedan tehničar u prvoj smeni), апарат за одређивање концентрације хлора у зноју, ЕЕГ апарат, холтер и видео ЕЕГ, холтер ЕКГ, холтер крвног притиска, гастроскоп (gde preglede radi jedan lekar s vremena na vreme iliti - po rasporedu), аутоматски бројач крвних елемената, коагулометар.

 

 

jel kapiraš sad šta pričam?

Link to comment

Ne znam, to su već pravna pitanja.

 

Ono što mene interesuje kada je u pitanju lanac komande je, da li je general Živak kao komandant vazduhoplovstva bio kontaktiran i pitan za mišljenje. Bandić kaže da je on izdao naređenje u dogovoru sa ministrom odbrane. On je faking komandant brigade, gde je bre tu komandant vazduhoplovstva?

 

Mrzim špekulisanje ali ajde da napravim izuzetak: nimalo mi se ne sviđa ono što sam video na snimku te konferencije za medije i imam bojazan da tu ne postoji formalna komandna struktura za hitne medicinske transporte ili spašavanje civila ali zato postoji neki privatni lanac komande između Gašića i Bandića. To mi tako deluje još od Feketića kada je potonji pozirao malte ne koliko i Psiholabud, držeći sitnu decu u naručju i pričajući o herojskim sletanjima u smetove pod udarima groznog bočnog vetra (imena pilota koji su izvršili ta teška sletanja uopšte nije pomenuo). Taj privatni lanac komande Bandić dalje prenosi na svoje podređene, u ovom slučaju 890. mešovitu helikoptersku eskadrilu kojoj je pripadao izgubljeni Mi-17. Njegova telefonska veza sa posadom mi samo pojačava svu tu bojazan.

 

Možemo da malo uključimo i nepravedno izuzeti Niš u tu bojazan. Formacijski, u Nišu je smeštena 98. brigada koja ima sopstvenu meštovitu helikoptersku eskadrilu. Ali tom brigadom i eskadrilom ne komanduje brigadni general Bandić nego pukovnik Bijelić, pa bih rekao da bi taj pukovnik barem delimično morao biti konsultovan prilikom donošenja eventualne odluke da se leti u Niš. Pošto ovde postoji strah da nije bio konsultovan čak ni komandant vazduhoplovstva nego onaj oficir na koga Gašić može da računa, onda ne čudi ni mogućnost da Niš uopšte nije bio razmatran kao opcija za sletanje.

 

Sad, sve to i dalje ne znači da je posada helikoptera pod prisilom poletela u samoubilačku misiju. Ja i dalje mislim da su vođa vazduhoplova i pilot iskreno verovali da mogu da izvedu taj let. Ali to ne može da eliminiše štetan uticaj narušenog lanca komande. Možda bi Živak imao drugačiji stav o misiji, u krajnjoj liniji on je em iskusniji em stariji po činu. Uopšte mi nije jasno kako je on bio izuzet iz donošenja odluke.

 

Poređenja radi, kada je u avgustu 96-te MiG-29 poleteo sa Batajnice da u groznim vremenskim uslovima pokuša uspostavljanje vizuelnog kontakta sa ruskim avionom koji se nešto kasnije srušio nadomak Tesle, odluku o poletanju je doneo lično komandant RV i PVO general Veličković koji je u tu svrhu bio probuđen u pola noći i to ne od ministra odbrane nego od operativnog centra. Patku bi komandant na Batajnici doneo takvu odluku u koordinaciji sa tamo nekim ministarskim tutumrakom.

 

To je ono što me brine i o čemu ne znam šta da mislim. Deluje kao da su delovi lanca komande u vojsci privatizovani a ovi neoradikalski imbecili koji su ih privatizovali naravno nemaju ni promil mentalnih kapaciteta da shvate do čega sve to može da dovede.

Ja iskreno nemam pojma koji je lanac komande, kako su uveli brigane generale, komodore izgubio sam nit.

No poprilično sam siguran da upliva u lanac komandovanja ima.

Tako kažu oni koji su bliže. Mešanja, zloupotrebe a nekada i za zajebanciju™.

Link to comment

Da li komandant brigade ima ovlašćenje da naredi let helikoptera? Ukoliko ima, a naredio je let helikoptera u uslovima kakvi su postojali, odgovornost je njegova i ničija druga, bez obzira na to da li mu je to naredio civil ili ne. Nije dužan da se povinuje takvom naređenju. Ministar može jedino imati političku odgovornost.

 

Inače je samo po sebi skandal što ministar zaobilazi lanac komande.

Link to comment

Da li komandant brigade ima ovlašćenje da naredi let helikoptera?

 

Ima ali nešto nisam siguran da je sistem zamišljen tako da komandant brigade to radi po pozivu ministra i da pri tome obojica iskuliraju operativni centar i komandu vazduhoplovstva.

Link to comment

a tada je bilo šta osim Beograda bilo nemoguće za dostizanje. 

 

Says who? Od Mladenovca su ga bez problema mogli vratiti nazad, zdravstveno stanje bebe verovatno nije bilo toliko urgentno da i priučeni niški medicinari (jbt. profesori univerziteta) ne bi mogli pružiti kako-tako adekvatnu negu (pričamo o detetu koje je kolima upućeno za Kragujevac) i tu je ključ zajeba. Sve dotle je bilo super, e sad da li je pilot precenio sebe, da li je zakazala kontrola leta ili je kobni uzrok bio tehničke prirode, to je stvar istrage. Bottom line je da se insistiralo da ipak to bude NT, što ne verujem.

Link to comment

moja poenta:

 

samostalan i strucan komandant brigade bi na poziv spolja da organizuje let u neletivim uslovima a radi PR kampanje ministra rekao da ne želi da rizikuje živote svojih ljudi i uputio ministra na lanac komande.

 

ovaj je odlučio da je njegov poster sa spasenim detetom sjajna prilika za napredovanje, plus ne škodi kada ministrima učiniš uslugu.

 

djubre od ministra i oficir poltron. to je falinka u sistemu a ne kako je zamisljen lanac komande. ovakva kombinacija bi sjebala svaki sistem.

Link to comment

Mislim da odluku o ustupanju resursa donosi donosi ministar a o konkretnom koriscenju vojni kadrovi

 

 

Edit: posto je rec o ustupanju drugom organu

Edited by kapetanm
Link to comment

Mislim da odluku o ustupanju resursa donosi donosi ministar a o konkretnom koriscenju vojni kadrovi

 

Propisano je to, zato sam sve vreme u diskusiji i insistirao na Zakonu o vanrednim situacijama.

 

 

Ministarstvo odbrane i Vojska Srbije

Član 12

U uslovima kada druge snage i sredstva sistema zaštite i spasavanja nisu dovoljni za zaštitu i spasavanje ljudi, materijalnih i kulturnih dobara i životne sredine od katastrofa izazvanih uticajem elementarnih nepogoda i drugih nesreća, na zahtev Ministarstva - organizacione jedinice nadležne za vanredne situacije (u daljem tekstu: nadležna služba), Ministarstvo odbrane obezbeđuje učešće organizacionih delova Ministarstva odbrane, komandi, jedinica i ustanova Vojske Srbije za pružanje pomoći u zaštiti i spasavanju, u skladu sa zakonom.

Kada u zaštiti i spasavanju učestvuju jedinice Vojske Srbije, njima komanduju njihove nadležne starešine, u skladu sa odlukama štaba za vanredne situacije koji rukovodi i koordinira zaštitom i spasavanjem.

 

Sve je to ovde zaobiđeno.BTW, ovde nema Marićevog zahteva. Ima Lončarovog.

Link to comment

Ima ali nešto nisam siguran da je sistem zamišljen tako da komandant brigade to radi po pozivu ministra i da pri tome obojica iskuliraju operativni centar i komandu vazduhoplovstva.

To bi trebalo biti proverljivo u pravilu službe™ koje ovde niko ne zna.

Otvara se i pitanje ko ima pravo tražiti a onda narediti angažovanje vojske za civilne potrebe?

Koji je tu lanac?

Po nekom znanju jedino vlada odnosno ministar odbrane... Sektor za vanredne situacije?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...