Jump to content
IGNORED

Pad helikoptera


svashtabezneshto

Recommended Posts

mićo, zajebao si se. nisu svi premijeri bili psihički bolesni. znam ja da bi ti voleo da su oni svi isti. ali nisu. jebi ga, nisu.

 

Можеш слободно да ме питаш за име (надам се да нећеш да ме муваш пошто волим само жене,а не зовем се Мића.

 

Ја сам се лепо оградио у последњих 20 година и знам да би ти волео да нису,али јесу.

Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Muwan

    190

  • Prospero

    132

  • wall

    98

  • Аврам Гојић

    74

Top Posters In This Topic

Posted Images

Можеш слободно да ме питаш за име (надам се да нећеш да ме муваш пошто волим само жене,а не зовем се Мића.

 

Ја сам се лепо оградио у последњих 20 година и знам да би ти волео да нису,али јесу.

sereš kao foka.

Link to comment

...sve im je oprošteno, imali su dobru nameru :(

 

 

U povoljnim meteorološkim uslovima helikopter sleće i na osvetljenu livadu. Tako je i u Raškoj sleteo. A i ne bi mu bilo prvi put da sleće negde u KG, ima Kragujevčana ovde pa će potvrditi ili demantovati.

 

Ja ne mogu više da potvrđujem ili demantujem, to što nisam video maglu dok sam šetao kuče ne znači da magle nije bilo.

Ili sam ćorav, ili imam super vid, pa vidim kroz maglu. Ili moram da budem pilot-meteorolog da bih znao da li ima magle ili ne.

Link to comment

Можеш слободно да ме питаш за име (надам се да нећеш да ме муваш пошто волим само жене,а не зовем се Мића.

 

Ја сам се лепо оградио у последњих 20 година и знам да би ти волео да нису,али јесу.

rekao sam ti već negde, preterano smaraš.

 

ne znam ko si i zabole me živo qrac ali sam se mudrosera ćiriličarskog tipa kojima su vučić i đinđić isto, nagledao dovoljno za dva života. drugim rečima, ne znam tebe ali ti znam sortu. najgadnija koja u ovoj gadnoj zemlji postoji.

Link to comment

Наравно да постоји ито код нас.И обавеза је да само психички болестан човек може да буде премијер у Србији,то нам је вљда свима јасно задњих 20 година.

 

 

:D sve ovo si napisao samo da bi potkacio onog jedinog zdravog i jedinog kojeg je bolesna Srbija ubila.

 

Aj malo manje providno sledeci put, pomeni mu cementare™ ili nesto slicno. Stavljati ga u isti kos sa njegovim ubicama je zaista podlo.

Edited by Caligula
Link to comment

blok: ako si prevideo djindjica tako i napisi. nema potrebe da smisljas izgovore.

 

ukoliko je, po tebi, djindjic isto sto i vucic, onda je svako slovo koje su o tebi napsali na mestu.

 

ostali, ajde da se vratite na temu. dosta trola.

Link to comment

Ja ne mogu više da potvrđujem ili demantujem, to što nisam video maglu dok sam šetao kuče ne znači da magle nije bilo.

Ili sam ćorav, ili imam super vid, pa vidim kroz maglu. Ili moram da budem pilot-meteorolog da bih znao da li ima magle ili ne.

 

ili imaš šesto čulo da proceniš kolika je vertikalna vidljivost i koja je baza oblaka

Link to comment

koja je baza oblaka

 

400 m u 21h je bio podatak za LYKV (Lađevci) koliko sam mogao da vidim, Kragujevcu najbliže meteorološke stanice su u Kraljevu i Paraćinu. Padala je slaba kiša, magle nije bilo nigde. Slično vreme je bilo i u Raškoj.

 

But once again, uopšte ne verujem da je Kragujevac i razmatran. Da je iko razmatrao Kragujevac, logično bi razmotrio i Niš, a Niš niko ni pomenuo nije. Verovalo se verovatno da se može do BG.

Link to comment

onomad mi objašnjavao jedan pilot koji me vozio, zapamtio sam samo da je drama zato što motor radi najvećom snagom gde ga uskladjuje sa položajem elisa. altmetar služi samo da meri visinu od zemlje na koju ovaj mora maltene istovremeno da spusti obe skije(točka) i oni se bez obzira na sve uredjaje najviše oslanjaju na ono što vide za razliku od aviona. to je potkrepio nekom pričom iz bosne kada je malo falilo da pogine jedan od najboljih pilota iznad drine jer je noć ranije porušen neki dalekovod koji im je bio reper u letu.

a kolega sa posla, penzionisani pilot miga21 mi je još onomad objašnjavao da je mnogo veća mudrolija voziti helikopter od aviona

The thing is, helicopters are different from planes. An airplane by it's nature wants to fly, and if not interfered with too strongly by unusual events or by a deliberately incompetent pilot, it will fly. A helicopter does not want to fly. It is maintained in the air by a variety of forces and controls working in opposition to each other, and if there is any disturbance in this delicate balance the helicopter stops flying; immediately and disastrously. There is no such thing as a gliding helicopter.

 

This is why being a helicopter pilot is so different from being an airplane pilot, and why in generality, airplane pilots are open, clear-eyed, buoyant extroverts and helicopter pilots are brooding introspective anticipators of trouble. They know if something bad has not happened it is about to.

Link to comment

Sve što je ovde rečeno trebalo bi ispitati, jer sve stoji, uglavnom. Samo, u praksi se često dešavaju takve tragedije kao zbir više loših okolnosti. Možda je kombinacija. Možda zato što je, kako čujem, taj let vodila civilna kontrola, pa se ne zna koji je za njega bio alternativni aerodrom, jer onda važi kao i za druge. Helikopter tih dimenzija je velik gotovo kao manji avion (staje 30 vojnika) i sleće malo i horizontalno, nije to stavi ga u dvorište, valjda su se zato držali aerodroma ili zbog nečeg drugog. A šta ako je to istovremeno, loša vidljivost, udaljen alternativni aerodrom, beba koja se možda upravo u tom trenutku bori za život a Surčin ima dežurne ekipe koje su dobro opremljene, možda motor otkazuje, možda nešto gori, možda instrumenti ne šljakaju dobro, sve to u sadejstvu sa presingom da se dođe što pre baš tu baš tad.. Nikad nećemo znati šta se dešavalo u kabini, već smo izgradili neki stav i u njega uglavljujemo činjenice. I šta god da se objavi neće se verovati jer je danas znatevećko objavio svoj izveštaj i to je to.

Link to comment

blok: ako si prevideo djindjica tako i napisi. nema potrebe da smisljas izgovore.

 

ukoliko je, po tebi, djindjic isto sto i vucic, onda je svako slovo koje su o tebi napsali na mestu.

 

ostali, ajde da se vratite na temu. dosta trola.

 

Јел ти то мене намерно зајебаваш или случајно.А шта ако сам мислио на Живковића и од када је нечије политичко опредељење (било како оно било) дозвола да можеш некога да напушиш  курцем на форуму и да ти још модератор каже да је то дозвољено.Дали сам га превидео или нисам то није твој проблем,твој проблем (и задатак)овде као модератора јесте да кажњаваш некога ни по бабу ни по стричевима и сада од тебе то исто и очекујем да урадиш,а ако то и не урадиш показаћеш само оно о чему смо причали пре пар месеци,и од чега си се ти бранио да ниси.Ево ти зицер па докажи.

 

Ако те већ занима моје мишљење о Ђинђићу могу да ти кажем наравно није никакав проблем.Можда је он за неке био премијер али ја сам на њега гледао као председника ове државе а не као на премијера.Покојни Ђинћић и овај лудак сада који је сада на власти не могу чак да буду у истој реченици,а камоли да имају исту функцију.

Edited by Блок_64
Link to comment

naravno da jeste moj problem. ako neko namerno unistava diskusiju na forumu glupostima da su "svi premijeri u prethodnih 20 godina bili psihicki bolesni" to i te kako spada u moderatorski domen posla.

 

sve ostalo je posledica tvoga flejma.

Link to comment

naravno da jeste moj problem. ako neko namerno unistava diskusiju na forumu glupostima da su "svi premijeri u prethodnih 20 godina bili psihicki bolesni" to i te kako spada u moderatorski domen posla.

 

sve ostalo je posledica tvoga flejma.

 

Опет избегаваш да даш питање на прост одговор.Питао сам те лепо дали је дозвољено на форуму вређати некога на основу политичког опредељења.Ако је твој одговор да јесте онда нема други избор него да узвратим истом мером.

То што си се ти зајебао у вези мог размишљања о Ђинђићу не даје ти никакво право да покушаш да се извучеш и да не казниш некога ко ме је увредио јер ми је дотични објаснио да ја спада у ону сорту људи који су покојног Ђинђића и убили.Ради се о томе да си ти превидео неке ствари а не ја.Дали би ја добио бан да сам теби написао да припадаш оној групи људи која је убила покојног премијера ?

 

То што ме таква сорта вређа ме једноставно заболе (као што си и приметио),он је и тако ту да помогне када затреба само тастатуром и речима.Делима никада.

Edited by Блок_64
Link to comment

Зато што ме је човек сврстао у групу у коју  ме је сврстао,и то пролази поред тебе неопажено из разлога које знамо ти и ја и о којима смо причали пре неколико месеци.

То нема везе са замком.Исључиво има везе са питањем дали је дозвољено вређати некога или не.

 

Како год да одлучиш,ставио си себе у ситуацију из које не можеш да се извучеш.

 

Од мене толико.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...