Jump to content
IGNORED

Sloboda govora - da li postoji granica?


Gandalf

Recommended Posts

uh, uh... :)

pa necemo valjda opet "o crncima i belom i crnom roblju", ne?

 

 

ne, zašto bi?

 

živimo u svetu u kome je sve nerealno i evropa i emisija co2 i smrti od gladi, bolesti, za bilo šta čovek da se uhvati

 

zato mi je uvek otužna priča o bilo kakvim pravima, spojeni su sudovi i nivo će se stabilizovati, na štetu evrope, ali šta sad

Link to comment
  • Replies 589
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    52

  • Gandalf

    50

  • MancMellow

    35

  • Radoye

    32

lako je tebi. sta cu ja, mucenik?

 

kada krenu da mi objasnjavaju kako je sloboda govora i pravo svih da vredjaju sve druge civilizacijska tekovina, a ja znam za ovaj deo o pristojnosti i lokalnim specificnostima?  :(

 

a ne dotice me ni white guilt trip (hvala Indiju, lep izraz) kojim se namece ta pristojnost (pitaj Andurila, on zna. ja se cak i bezocno sprdam sa liberalnim & sekularnim vrednostima).

 

što je meni lako i što si ti mučenik?

Link to comment

ti se znaci zalazes za negaciju Holokausta? mislis da je to dobro, i da tako treba?

jebote, dokle ces? licis na trogodisnjaka koji iz dosade trci okolo i smara goste, postavljajuci im uvek ista bezvezna pitanja.

Link to comment

Ipak necu da ugazim u govno, za sada samo report a za dalje cemo da vidimo na osnovu rezultata istog.

Edited by nautilus
obrisan kvot miralemovog posta
Link to comment

lako je tebi. sta cu ja, mucenik?

 

kada krenu da mi objasnjavaju kako je sloboda govora i pravo svih da vredjaju sve druge civilizacijska tekovina, a ja znam za ovaj deo o pristojnosti i lokalnim specificnostima?  :(

 

a ne dotice me ni white guilt trip (hvala Indiju, lep izraz) kojim se namece ta pristojnost (pitaj Andurila, on zna. ja se cak i bezocno sprdam sa liberalnim & sekularnim vrednostima).

 

ti si zasluzio da letis trajno sa foruma. uopste mi nije jasno sta se ovde desava sa moderatorima.

Link to comment

Ne, sa teroristima nema šta da vodiš javni dijalog, zna se šta se sa njima radi.

 

Mojim stavom (koliko je uopšte manjak besmislenih provokacija "stav") se obraćaš samo normalnim™ vernicima, govoriš im da imaš razumevanja za zajeban trenutak u civilizacijskom razvoju u kom se nalaze, pa ćeš sačekati da se pročiste od fundamentalista pre nego što im pošalješ pozivnicu za ekskluzivni klub religija i entičkih grupa koje je OK zajebavati.

 

Nema smisla da se viče "slippery slope" posle prvog i osnovnog jebenog koraka u pravcu verske tolerancije. Necrtanje Muhameda nije isto što i uvođenje šerijata, i nema nikakvih osnova da se tvrdi da ka tome vodi. To je isti lanac zaključivanja kao ono "Gej brakovi? Šta je sledeće, hoće biti OK da se venčaju sa životinjama ili sitnom decom?!"

 

:lolol:

 

Ali, ne verujem.

Link to comment

Dobro je da slazemo oko vecine ocena pa da ne gubimo vreme.

dobro to, nego...

 

kada sam se ja to na bilo koji nacin zalagao ili opravdavao ogranicenja slobode govora, pa da ti mozes da tvrdis da me "boli uvo za slobodu govora"?

 

obrati paznju, trazim od tebe da dokazes da sam ja napisao nesto sto bi pokazalo da sam kontra slobode govora. a da to sto sam napisao nije nesto tipa da se moraju uzeti u obzir lokalne okolnosti, u zavisnosti od tradicije.

 

 

 

"A sto se slobode govora tice, ona odavno ima razlicita ogranicenja u razlicitim evropskim drzavama u zavisnosti od tradicije.

 

Nista novo."

 

 

Edited by Gandalf
Link to comment

Stavljanjem bombe karikaturi Muhameda u turban se islamizuje terorizam. Ili je to samo sprdanje sa zrtvama bombaskih napada?

 

Trebali su mu staviti u usta dok ga gazi indijska krava. Jel' sad ok?

Link to comment

Nope, nešto slično tvrdi luba - ja tvrdim da čak i ako jeste tako, to nije nikakvo opravdanje za CH.

 

nisam razredna pa da opravdavam bilo koga. napisala sam da i jedni i drugi i osamdeseti, snose odgovornost za sve sto rade, te da u doba kada nema razrednih, niti bilo kakvih univerzalnih pravila, postoje i posledice, nazalost i ovakve. i ne, to nije priklanjanje stavu nosila je minic, nego stav da u javnom prostoru nema univerazalnog policajca, kao sto nema ni univerzalnih pravila koje svi postuju, te oni koji nastupaju sami moraju da procenjuju koliko i kako daleko hoce i zele da idu, po cenu posledica.

 

 

Izvini, a kad tacno sam ja rekao da su ovih 12 nesrecnika dobili sta su zasluzili? :mellow:

 

izvini ti ako to je tako zadelovalo, naravno da nisam mislila na tvoje postove, vec na stav koji se provlaci "cackali su mecku".

 

ne sumnjam da znas.

 

ti si napisala da ogranicenja ne treba biti. hajd' sad izguraj taj argument do kraja, do logicnog zakljucka. i tu je finta: 

 

za slobodu govora i za pravo svih na vredjanje i provokaciju svih, i ko god je meta ne bi trebalo da se vredja!!! vredjamo sve bez izuzetka!!! nista nam nije sveto!!! ura!!! zivela sloboda govora!!! ali...

 

moje ali ne postoji. postoji samo princip da se ne moze sprdati i vredjati nesto sto je fakat. kad bude postojao nepobitni dokaz da je prorok bio nekad tu, medju nama, ok. verska osecanja/uverenja postoje, to jeste cinjenica, ali su uverenja i osecanja, nista vise i koja god da su.

Link to comment

ideje se ne mogu vredjati. islam nije covek da bi se mogao vredjati. da i muhamed jeste istorijska licnost, vredjanjem njegovog lika opet se ne vredja covek nego ideja koju olicava.

Link to comment

nisam razredna pa da opravdavam bilo koga. napisala sam da i jedni i drugi i osamdeseti, snose odgovornost za sve sto rade, te da u doba kada nema razrednih, niti bilo kakvih univerzalnih pravila, postoje i posledice, nazalost i ovakve. i ne, to nije priklanjanje stavu nosila je minic, nego stav da u javnom prostoru nema univerazalnog policajca, kao sto nema ni univerzalnih pravila koje svi postuju, te oni koji nastupaju sami moraju da procenjuju koliko i kako daleko hoce i zele da idu, po cenu posledica.

 

Sa ovim mogu 100% da se složim, samo me je korišćenje Fox News kao ilustracije potpuno zbunilo (Daily Mail još i razumem). Da se kojim slučajem prošlonedeljni teroristički napad desio negde u Fox News HQ, nešto sumnjam da bi #iamfox zaživelo na društvenim mrežama, i da bi milion ljudi izašlo na ulice da odbrani Ailesovo pravo na besramne laži, manipulacije, i uvrede.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...