Jump to content
IGNORED

Šarli Ebdo


Lezilebovich

Recommended Posts

jeste, to hoću da kažem.

 

ovo što ti pišeš je propagiranje krstaškog rata. da batalimo civilizacijske vrednosti i slične budalaštine pa da se pobijemo ko ljudi. to je tačno nivo komentara ispod vesti.

 

ej, ti pišeš o nultoj toleranciji i vojnoj akciji od Iraka do francuskih favela™ i istovremeno tvrdiš da to neće pogađati muslimansku manjinu. kako to zamišljaš? i simpatizere bi rastavljao na nesastavljive delove, ali manjina neće biti pogođena. pa jebote. jel si prespavao ratove i sukobe u Iraku, Avganistanu, Siriji i Jemenu? ako je i uz rakiju za slavskim stolom, mnogo je i glupo je.

 

da prostiš, tu "muslimanska manjina" ima malo šta da se pita. Kad se već nije pitala kada je radikalni islam ušao u džamije i kad se nije pitala kad su deca krenula na crash kurseve iz korištenja vatrenog oružja i pravljenja bombi, kad se nije pitala kad su im deca odlazila da dekapitiraju po bliskom istoku, onda nema mnogo prava da se pita i sada, kad je sranje udarilo u ventilator. 

Šta je alternativa? SciFi scenario u kome će da se čeka prolećna revolucija? Da džihadisti postanu samosvesni? Da im se da ogromna količina love? Da prestanemo da crtamo karikature, jedemo prasetinu, i nateramo žene da nose burke - da se ne bi osećali povredjeno? 

 

Sve savremene i napredne države imaju još jednu karakteristiku - a to je nulta tolerancija prema teroristima. Nema pregovora i dogovora.

 

 

 

et Topola - korišćenje ultimativne sile, odnosno likvidacija je poslednji adut, kad su u pitanju protivterorističke jedinice. Upravo zbog monopola sile koji imaju. Tako da oni moraju, po zakonu i pravilu službe, makar da probaju, da nadju neko rešenje koje ne uključuje likvidacije. 

Edited by steins
Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    132

  • iDemo

    100

  • Weenie Pooh

    94

  • ToniAdams

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne moraš da zamišljaš, gledamo ga na TVu već nekoliko nedelja, rekao bih.

 

Et steins - mislim da ti promiče suština onoga što pišem, ali, nema veze, da ne cepidlačimo, vidiš da su nam se kolege zbunile (ne mislim na Mekkejba)...

Link to comment

Pa znaš kako kažu, kuvari treba da idu u kujnu a specijalci u bioskope. Sresli smo se na pogrešnom topiku, mene zanimaju igrani (ruski) filmovi, a tebe ishrana. Odatle konfuzija.

Link to comment

Da li možeš da zamisliš kako bi tačno izgledao rat protiv ISISa na teritoriji Francuske?

 

Ne mogu ni ja. 

 

čekaj, šta tačno znači rat protiv ISISa?

 

ja itekako mogu da zamislim organizovane akcije. Ne bi bio ni prvi ni poslednji put da se jedna zemlja bor protiv domaćeg terorizma.

 

interesantne su ove cifre - al one pokreću jedno pitanje - dal je over 50% stanovništva najnaprednijih i otvorenijih zemalja na svetu poludelo, ili je dobilo napad akutne ksenofobije ili pak ima malo, makar malo realnog sagledavanja situacije u ovome?

Edited by steins
Link to comment

Ne može čovek na večeru da ode a da u tih par sati ne stigne gomila vesti™...

 

Elem, turski izvori su za CNN potvrdili da je ova hanuma koju traži sva franuska policija ušla u Tursku pre nedelju dana. Kažu da je pod prismotrom.

 

Danas su pronadjene i demontirane dve ručno sklepane eksplozivne naprave u šoping molovima u Istanbulu.

 

Predsednik Turske je telefonom pozvao Olanda da mu izrazi punu podršku i solidarnost, premijer je otputovao u Pariz i učestvovaće u velikom maršu po Olandovom pozivu.

Edited by beowl
Link to comment

kapiram da imaju i ozbiljnije teroriste

 

na kraju

 

kultne angazovane crtace i zajebante sa kojima su rasli i koji su inspirisali decenijama... pobise ali potpuni diletanti.

Link to comment

 

Elem, turski izvori su za CNN potvrdili da je ova hanuma koju traži sva franuska policija ušla u Tursku pre nedelju dana. Kažu da je pod prismotrom.

 

 

 

Kako pre nedelju dana? zar nije učestvovala u ubistvu one policajke preključe? :huh: 

Link to comment

Kako pre nedelju dana? zar nije učestvovala u ubistvu one policajke preključe? :huh: 

Nemam pojma, vest kaže da je doletela avionom iz Madrida 2. januara. Na pasoškoj kontroli svaki šalter ima kameru, trebalo bi da imaju dobru fotografiju.

Link to comment

Meni je izgledalo tuzno.

 

Inace evo kako razmisljaju evropljani o islamu.

Cifre su ogromne za sve zemlje, skoro 50% za tolerantnu Svedsku.

Nekome je čaša polupuna nekome poluprazna.

Meni je teško poverovati da se ovo "Eto dogodilo".

Džaba što je nafta sve jeftinija, izgleda da nema cenu.

Link to comment
×
×
  • Create New...