Jump to content
IGNORED

Šarli Ebdo


Lezilebovich

Recommended Posts

Nego, imam jedno glupo pitanje za situacije sa otmicom.

 

Da li neko ima ideju zasto policija/specijalci ne koriste nesto (dimne bombe neke vrste) da uspavaju sve prisutne, a potom saniraju situaciju bez ispaljenog metka?

 

(Ovo se odnosi i na ono u Sidneju, a i na ovo sad u Parizu).

 

evo da probam da lupim :  pretpostavljam, ne znam, da ne postoji nikakav gas koji trenutno uspavljuje. mozda nekom degeneriku padne na pamet, kad vec vidi da ce ga gas uspavati, da poubija taoce i tako bar umanji uspeh policiji/specijalcima?

 

 

edit: slovo

Edited by assück
Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    132

  • iDemo

    100

  • Weenie Pooh

    94

  • ToniAdams

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

Oboje. Realno.

realno da. ali mislim da presudnu ulogu imaju oni koji ih vrbuju.

siguran sam da to sistematski rade, i da pazljivo biraju zrtve,

 

u suprotnom ostali bi batice koje slusaju agresivni mudzoski hiphop i jednom godisnje pale auta po francuskoj.

 

sto naravno ne umanjuje odgovornost francuske drzave da svoje gradjane od svega toga zastiti.

Link to comment

Nego, imam jedno glupo pitanje za situacije sa otmicom.

 

Da li neko ima ideju zasto policija/specijalci ne koriste nesto (dimne bombe neke vrste) da uspavaju sve prisutne, a potom saniraju situaciju bez ispaljenog metka?

 

(Ovo se odnosi i na ono u Sidneju, a i na ovo sad u Parizu).

 

Rusi su to  radili u Nord-Ostu  jesu pobili sve teroriste, nekoliko desetina, spasili nekoliko stotina, ali hemija nije uspavala sve teoriste, jer su neki imali gas maske, i pocela je panika medju njima i civilima kada je dejstvo gasa zapocelo. Tada su se deilimicno zatvorili i nastao je haos borbe izmedsu svesnih terorista sa civilima kao zastitom i specnaza, gde je dosta civila izginulo.

Link to comment

 

 
 

 

probali su rusi u dubrovki, pa je otrovano prilicno talaca, uz otmicare.

izgleda da ne postoji dovoljno brz i bezbedan gas.

 

 

Deo terorista nije komatizovan dejstvom gasa jer su imali gas maske. Opet, pitanje je da li bi bi nesto drugo proizvelo manje zrtava. Nord-Ost je bio sa oko 1000 civila i nekoliko desetina terorista. Gas je dobrim delom neutralisao dobar deo terorista ali jedan deo je preziveo dejstvo i zatvorio se sa odredjenim brojem civilia kada je specnaz nagrnuo unutra. Tu je najvise civila izginulo.

Link to comment

kako se dozira i aplicira taj anestetik u uslovima prikazanim na video snimku?

 

Nikako, ali koriste se razni drugi načini da se onespsobe svi prisutni. Pominjao je neko flash-bang granate ranije, to navodno momentalno dezorijentiše u toj meri da ne znaš ni gde si ni šta radiš. Ali ni to nije idealno jer ne garantuje da lik neće ipak sve da pobije, a plus može da se desi da izazove trajno slepilo itd.

Link to comment

Deo terorista nije komatizovan dejstvom gasa jer su imali gas maske. Opet, pitanje je da li bi bi nesto drugo proizvelo manje zrtava.

 

ne bi, neki gas je bio najbolje resenje, ali usrali su s tim konkretim gasom posto su se ljudi potrovali masovno i umrli od gusenja. nervni otrov prakticno.

Link to comment

ne bi, neki gas je bio najbolje resenje, ali usrali su s tim konkretim gasom posto su se ljudi potrovali masovno i umrli od gusenja. nervni otrov prakticno.

 

Mislim da se sa time preteruje u cilju propagande. Verovatno su korisili jaku aerosol poznatu kao Kokol-1, koja je izuzetno mocan opijat koji baca ljude u komatizovano stanje, verujem da je neko od civilia i nastradao od tog dejstva, ali vecina je nastradala u borbama onih koji su preziveli dejstvo gasa. Inace se prica da oni teroristi koji nisu imali gas maske i nasli su se prvi na udaru bez znanja bili bukvalno u komi od dejstva.

Sa druge strane, pitanje je da li bi nesto drugo dalo bolji rezultat osim predaje terorista, sto se ne bi desilo nikada.

Edited by Zaz_pi
Link to comment

Lepo otvaraš zanimljiva i rekao bih kardinalna pitanja ovde.

 

Kako je moguće da Francuzi rođeni u Francuskoj zapravo odrastu u državljane ISIS ili čega već? Čiji je to fail, francuske države ili njih samih i šta uopšte može da se uradi da oni rođeni u Francuskoj zaista budu Francuzi. 

 

Uvek ce se naci neki nezadovoljnik koji moze da se iskoristi za prljav posao. Primer je Brejvik u Norveskoj. To je pitanje tajnih sluzbi koje te moraju da sprece pre nego oni odu i zauzmu zgradu. Tada je skoro nemoguce spreciti nekakve zrtve. Ali sta uraditi sa tzv. usamljenim vukovima? Izgleda da ovde nije bio taj slucaj i da je jemenska Al Kaida imala veze, sto je propust francuskih tajnih sluzbi.

Edited by Zaz_pi
Link to comment

Sa druge strane, pitanje je da li bi nesto drugo dalo bolji rezultat osim predaje terorista, sto se ne bi desilo nikada.

ja sam mislio i onda i sad da su to super izveli i da je akcija u zamisli fantasticna samo da su usrali sa ili vrstom gasa ili sa doziranjem ili sa nacinom delivery-ja. tesko mi je da poverujem da to cisto sa "tehnoloske" strane nije moglo bolje da bude (u datom momentu jelte, ne hipoteticki).

Link to comment

Rusi su to  radili u Nord-Ostu  jesu pobili sve teroriste, nekoliko desetina, spasili nekoliko stotina, ali hemija nije uspavala sve teoriste, jer su neki imali gas maske, i pocela je panika medju njima i civilima kada je dejstvo gasa zapocelo. Tada su se deilimicno zatvorili i nastao je haos borbe izmedsu svesnih terorista sa civilima kao zastitom i specnaza, gde je dosta civila izginulo.

Prema dokumentarcu o toj akciji vojni deo je izveden odlično i teroristi su ubijeni vrlo brzo uz minimalne civilne žrtve. Problem je nastao zbog toga što nije bilo koordinacije sa službama spašavanja pa je najveći broj ljudi stradao jer im nije dat lek koji neutrališe dejstvo gasa (taj gas je tada valjda prvi put korišćen operativno) kada su izneti napolje i ako se dobro sećam, spasioci su koristili standardnu proceduru za položaj pacijenta što je u ovom slučaju dovodilo do gušenja.

Link to comment

Svaki teroristički akt ima dve komponente - prva je realna šteta,u smislu uništenja i smrti a drugi je marketing, odnosno propaganda. Mislim da su se muslimanski teroristi upravo presaltovali na forsiranje ovog drugog.

Link to comment
×
×
  • Create New...