Jump to content
IGNORED

Šarli Ebdo


Lezilebovich

Recommended Posts

Naravno da ima - ugradi ga demokratskom procedurom u zakon i voila.

hihihi...  :D 

 

demokratski nacin odlucivanja o onome sto jeste i nije dozvoljeno, i ogranicavanje slobode govora i misljenja u skladu sa lokalnim drustvenim konsenzusom. i jasno definisanje svetih krava, dok je sprdanje sa ostalom marvom dozvoljeno.

Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    132

  • iDemo

    100

  • Weenie Pooh

    94

  • ToniAdams

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

tvoje je pravo da Holokaust smatras svetinjom, kao sto i svi drugi imaju pravo da svetinjama smatraju sta god im padne na pamet. nemas pravo da svoje stavove nameces drugima, koliko god bio ubedjen u svoju pravovernost.

 

ja ne smatram holokaust svetinjom vec istorijskom cinjenicom. sudski, naucno, materijalno i kako god hoces dokazano ste je sve tu bilo. zajebavanje sa tim je ruganje milionima mrtvih, tih mrtvih koji su pobijeni u okviru zločinačke ideologije koju je sprovodio jedan zločinački sistem, u okviru celog jednog antihumanog sistema mišljenja i kome je to bio samo najveći od mnogih drugih zločina koje je počinio. Tu nije u pitanju vera, tu su u pitanju crno na belo podaci i milioni tela ubijenih ljudi. mi mozemo da pricamo o tome da li je Muhamed bio prorok ili i da li je Hrist vaskrsao, jer to realno niko ne zna, u to se moze verovati ili ne, ali ovo je, da ponovim, prosto, cinjenica, desilo se, 100 posto, nema nikakve sumnje. 

Link to comment

Naravno da ima - ugradi ga demokratskom procedurom u zakon i voila.

 a i to, al to je jos jedan nivo

Edited by MancMellow
Link to comment

Ono sto je meni indikativno je kako je cela situacija ispracena medijski. Pogotovo me intrigira kako je izgledao prvi skup u Parizu posle pucnjave, svi su vec imali odstampane parole, "Je suis...", sve vrhunski organizovano imajuci u vidu da se radi o valjda spontanom skupu... Iskreno, ocekivao sam ishod hvatanja pucaca, eliminacija guzve oko dokazivanja krivice, sudjenja... Inace, samo radi korelacije, isti dan je ispred policijske skole u Jemenu poginulo 30 ljudi od auta-bombe, to je bilo na marginama vesti par sati. Fascinantno je to kako se oblikuje javno mnenje, uvek kad gledam te 'breaking news' setim se filma Wag the dog sa de Nirom i spinovanja dogadjaja. Toliko, bez patetike.

Link to comment

drugi text koji kacim kao nekakav common sense odgovor na ono sto pisu zagovornici apsolutnih sloboda. sazetak je ovo:

 

Free speech, however, is not a toy. It is a responsibility, a compact, which democracy presupposes we are mature enough to use justly. We are called on as citizens not to use our rights for bacchanals of self-indulgence and emotional expectoration, but to do the work of maintaining society.

What does it mean when we see words as weapons that we have no responsibility to use ethically?

The worst thing we could do in the wake of this massacre is to wrap ourselves in knots defending free speech in the abstract while finishing the work of terrorists by torching what is left of it.

A ja budala juče trošim vreme i živce u pokušaju da kažem isto to o društvenoj odgovornosti, o glupavim free speech fantazijama, o razlici između ismevanja jačeg i ismevanja slabijeg :(

 

Prvi tekst je savršen, drugi još nisam pročitao ali sažetak mi zvuči odlično.

Link to comment
×
×
  • Create New...