Jump to content
IGNORED

Šarli Ebdo


Lezilebovich

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    132

  • iDemo

    100

  • Weenie Pooh

    94

  • ToniAdams

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pakao. Ukoliko ovo potraje i ne uhapse ih a narocito ako se ispostavi da iza ove trojice stoji bilo kakva organizovana mreza saradnika ili pak operativaca koji su se bavili planiranjem teroristickih akcija, Francuska ce uci u ekstremno zajebano sistemsko stanje.

 

To je nesto sto je jos gore od sporadicnih (spontanih) populistickih izliva nasilja jer ce drzavi dati pravo da privodi koga hoce po bilo kakvoj profajlerskoj osnovi, produzice vreme privodjenja, dramaticno osloboditi odgovornosti istrazne organe za postupanje i prakticno pretvoriti Francusku u drugi Izrael ili USA kada je i pitanju odnos prema osumnjicenima. 

 

Sto ce samo jos dodatno viktimizovati muslimane u Francuskoj, ciji je deo sentimenta zapravo kombinacija ekonomske situacije i javnog pritiska kroz narativ ciji je deo bio i CH. Zapravo mislim da je ovo jedan prilicno nezaustavljiv proces s tim sto ce ga ovo sada ubrzati toliko da je jedno od glavnih pitanja sta je sledece u ovakvom toku stvari....

Ja se ne mogu oteti tom utisku još od prvog vagona.

Opet kažem, sve ovo pišem kao glasno razmišljanje jer imam utisak da idemo nizbrdo bez kočnica.

Link to comment

Ma prebrodiće ovo Francuska, nije im ovo prvi put da se suoče sa fanaticima bilo koje fele

Nije ovo problem samo Francuske. A neće ni samo ona trpeti posledice.
Link to comment

Pa da, sledi amerikanizacija Francuske i drasticna promena odnosa populusa prema intervencionizmu na Bliskom istoku. Jeb Bush nece imati nikakav problem da pokrene sledece godine kakvu god hoces koaliciju za bilo kakvu akciju gde god zatreba. Nuke 'em all.

 

Ostace Nemacka kao poslednji bastion razuma medju velikim drzavama. S tim sto me i tu jako zanima sta ce ekstremisti uraditi da zagovnaju stvar ili ce pak pustiti da tih 57% ugrozenih Nemaca jos malo naraste i da onda brojevi krenu da rade sami od sebe.

Link to comment

Дамартан је у ствари близу аеродрома Шарл де Гол. Две писте су затворене због свега овога.

Link to comment

meni je cijela "akcija" cudna. nacin kako su obuceni, kretanje, kradja auta, izgubljena cizma, baratanje se kalasnjikovima, izgubljena id kartica...sta znam. nisam pobornik 3ABEPE™, samo mi je cudno. valjda zato sto sam ocekivao reakciju kao sto je bila prema kurt vestergardu (danskom crtacu muhameda) gdje je somalijac uletio u kucu sa sjekirom i kuhinjskim nozem. 

pa ovo su nečiji vojnici, nisu ludaci.

meni ništa nije čudno u samoj akciji.

 

neko pomenu da se policija frljala da ih je troje. koliko sam juče gledala na TV-u kod mojih, valjda ima živih očevidaca (neka žena?)

Link to comment

bice skoro nemoguce da ih uhvate zive, a mnooogo je vazno da se to desi

mogu jednog i to pod uslovom da rane tako da ga onemoguće da koristi pušku/oružje ili bombu, oboje žive teško

Link to comment

Дамартан је у ствари близу аеродрома Шарл де Гол. Две писте су затворене због свега овога.

 

 

da ne otmu avione i zabodu se u le defense? :)

Link to comment

Дамартан је у ствари близу аеродрома Шарл де Гол. Две писте су затворене због свега овога.

A ako imaju taoce zgodno i za postaviti uslove o izvlsčenju iz Francuske.
Link to comment

10.09 Contact has been made with the gunmen brothers, who say they want to "die as martyrs", says Yves Albarello, MP of Seine-et-Marne.

 

Aha, kad ih stignu i opkole, onda uzmu taoce i padne im na pamet da bi u stvari bilo baš kul kad bi umrli mučeničkom smrću. Govna licemerna. Zašto onda nisu ostali u redakciji i izvršili suicide by cop, nego beže mučenički preko pola Francuske?

Link to comment

На овим снимцима се не може видети да француска полиција користи омиљено превозно средство српске полиције - џип.

Link to comment
×
×
  • Create New...