Jump to content
IGNORED

Šarli Ebdo


Lezilebovich

Recommended Posts

i dokle ta uvreda biva ok?

samo dok je na verbalnom nivou?

 

ili bi ti bilo ok da te razmazem po asfaltu kad bih te video u recimo noz zica majici?

 

reci ne mogu da povrede? ili se to ne racuna?

Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    132

  • iDemo

    100

  • Weenie Pooh

    94

  • ToniAdams

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

po francuskim zakonima ocigledno nije. i po mom misljenju nije, ali jebiga, ja uglavnom slabo postujem i cenim te zvanicne religije.

 

jako je to pipavo, i sam nisam siguran da li je nesto tako smelo biti objavljivano, narocito posle protesta u danskoj.

iskljucivo iz racionalnih razloga.

 

Odsustvo racionalnosti takođe nije krivično delo tako da je sa pravnog aspekta karikatura svakako smela da ide u štampu.

 

E, sad, ko je uvređen time ima svašta nešto na raspolaganju jer je Francuska uređeno društvo. Može da podigne tužbu, može da pokrene neku kampanju bojkota, može da mirno protestuje, može da inicira javnu debatu... i na kraju bi se možda došlo do nekog politički korektnog konsenzusa.

 

Ova "prečica" će na kraći rok dati rezultate (i dalje tvrdim da će se evropski karikaturisti masovno autocenzurisati posle ovoga, iz prostog razloga što ne žele da svakog jutra kada se probude razmišljaju da li je danas taj dan kada će im usred njihovog grada biti odrubljena glava) ali na duži rok ima potencijal da pokrene lanac događaja na čijem kraju čeka masovan pogrom evropskih muslimana.

Link to comment

sta je tacno "sirenje mrznje"? kako ces ga definisati, i gde tacno prestaje obicna glupost, provokacija ili neukusan vic, a pocinje sirenje mrznje?

 

kakvu tacno stetu imaju muslimani u francuskoj od ovih stripova? osim sto ih nerviraju naduti francuzi i njihov smisao za humor?

uopste ako je neko dosledan svom nacinu zivota zasto ga je uopste briga sta komsija misli o tome, i to do te mere da oseti potrebu da ga fizicki unisti? tanka linija zaista...

Link to comment

Odsustvo racionalnosti takođe nije krivično delo tako da je sa pravnog aspekta karikatura svakako smela da ide u štampu.

 

E, sad, ko je uvređen time ima svašta nešto na raspolaganju jer je Francuska uređeno društvo. Može da podigne tužbu, može da pokrene neku kampanju bojkota, može da mirno protestuje, može da inicira javnu debatu... i na kraju bi se možda došlo do nekog politički korektnog konsenzusa.

 

Ova "prečica" će na kraći rok dati rezultate (i dalje tvrdim da će se evropski karikaturisti masovno autocenzurisati posle ovoga, iz prostog razloga što ne žele da svakog jutra kada se probude razmišljaju da li je danas taj dan kada će im usred njihovog grada biti odrubljena glava) ali na duži rok ima potencijal da pokrene lanac događaja na čijem kraju čeka masovan pogrom evropskih muslimana.

ama znas na sta mislim.

svakako mi nije uvredjenost u prvom planu, vec reakcija uvredjenih, koja se, mozda, i mogla predvideti.

Link to comment

ili bi ti bilo ok da te razmazem po asfaltu kad bih te video u recimo noz zica majici?

apsolutno. protiv ogranicavanja slobode govora, ali ce iskreno nadam da ce svaki drkadzija koji se drzne da nosi takvu majicu platiti debelo na ulici, u kaficu, u susretu sa neidentifikovanom bejzbol palicom...

 

praktikovanje slobode govora ima cenu.

Edited by Gandalf
Link to comment

kako da ti recem, ti si onda za anarhiju (ne mislim na bakunjina), a to tesko da je resenje za ovakav ljudski rod.

osim mozda za tebe, u slucaju da si najjaci i najmocniji.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Odsustvo racionalnosti takođe nije krivično delo tako da je sa pravnog aspekta karikatura svakako smela da ide u štampu.

 

E, sad, ko je uvređen time ima svašta nešto na raspolaganju jer je Francuska uređeno društvo. Može da podigne tužbu, može da pokrene neku kampanju bojkota, može da mirno protestuje, može da inicira javnu debatu... i na kraju bi se možda došlo do nekog politički korektnog konsenzusa.

 

Ova "prečica" će na kraći rok dati rezultate (i dalje tvrdim da će se evropski karikaturisti masovno autocenzurisati posle ovoga, iz prostog razloga što ne žele da svakog jutra kada se probude razmišljaju da li je danas taj dan kada će im usred njihovog grada biti odrubljena glava) ali na duži rok ima potencijal da pokrene lanac događaja na čijem kraju čeka masovan pogrom evropskih muslimana.

Danski se već neko vreme cenzurišu, između ostalog i strah.

U novembru 57% Nemaca misli da je islam, da islam, religija, pretnja.

Link to comment

e sad, odakle tebi ne-teisti pravo da odredjujes sta jeste i sta nije sirenje mrznje za verujuce?

 

Pa ne određuje on. Verujući te lepo prijavi policiji, policija te privede, sasluša i pošalje zapisnik tužilaštvu, tužilaštvo odlučuje da li ćeš na sud ili ne.

 

Verujući takođe može i privatno da te tuži pa će sud da odredi da li jeste ili nije širenje mržnje.

Link to comment

kljucna stavka.

 

e sad, odakle tebi ne-teisti pravo da odredjujes sta jeste i sta nije sirenje mrznje za verujuce?

da li sam teista ili ne teista, je potpuno irelevantno.

zakoni i pravila ponasanja su ustanovljeni tokom vekova, dok se civilizacija kojoj pripadaju razvijala. nisu nesto sto je nekom jednog jutra palo na pamet.

Edited by ToniAdams
Link to comment

E Gandalfe okani se Holokausta, pored imaš mnogo pogodniji i veći bazen za testiranje granica slobode govora :fantom:

 

ROME, August 5, 2013 (LifeSiteNews.com) - Up to 500 people are expected to hold a demonstration later tonight outside the Italian parliament to protest a bill that would criminalize homophobia and "transphobia," something constitutional experts believe would shut down citizens' right to free speech, especially for Christians.

Link to comment

upravo suprotno, ja sam protiv svih tih ogranicenja. ja se i srcem i dusom zalazem za svoje pravo da "uvredim" koga god zelim. ako zelim.

 

i Jevreje, i muslimane, i majke Srebrenice, i prezivele iz Ausvica...

tebi je samo malo dosadno pa trolujes, ajd priznaj pa da se razilazimo...

Link to comment
×
×
  • Create New...