Jump to content
IGNORED

Šarli Ebdo


Lezilebovich

Recommended Posts

 

sta je tacno "sirenje mrznje"? kako ces ga definisati, i gde tacno prestaje obicna glupost, provokacija ili neukusan vic, a pocinje sirenje mrznje?

 

Ovo jeste važno. Drugim rečima: da li je karikatura Proroka širenje mržnje?

Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    132

  • iDemo

    100

  • Weenie Pooh

    94

  • ToniAdams

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ovo jeste važno. Drugim rečima: da li je karikatura Proroka širenje mržnje?

po francuskim zakonima ocigledno nije. i po mom misljenju nije, ali jebiga, ja uglavnom slabo postujem i cenim te zvanicne religije.

 

jako je to pipavo, i sam nisam siguran da li je nesto tako smelo biti objavljivano, narocito posle protesta u danskoj.

iskljucivo iz racionalnih razloga.

Link to comment

Ovo jeste važno. Drugim rečima: da li je karikatura Proroka širenje mržnje?

za mnoge muslimane, neke od karikatura su sirenje mrznje. da zabranimo?

Link to comment

 

sta je tacno "sirenje mrznje"? kako ces ga definisati, i gde tacno prestaje obicna glupost, provokacija ili neukusan vic, a pocinje sirenje mrznje?

 

 

 

Negiranje zločina, podstrekivanje na zločine...

Link to comment

gandalfe, sad me malo bacas u rebus. 

ti si protiv karikatura proroka, a za sprdnju sa holokaustom?

sori ako gresim glede prvog dela, cisto mi je to utisak.

Edited by ToniAdams
Link to comment

za mnoge muslimane, neke od karikatura su sirenje mrznje. da zabranimo?

 

za mnoge Belibere ismevanje Dzastin Bibera je nedopustivo vredjanje njihovog idola, da zabranimo?

Link to comment

 

sta je tacno "sirenje mrznje"? kako ces ga definisati, i gde tacno prestaje obicna glupost, provokacija ili neukusan vic, a pocinje sirenje mrznje?

 

To sud utvrđuje (po službenoj dužnosti ili privatnoj tužbi).

Link to comment

i po mom misljenju nije, ali jebiga, ja uglavnom slabo postujem i cenim tezvanicne religije.

kljucna stavka.

 

e sad, odakle tebi ne-teisti pravo da odredjujes sta jeste i sta nije sirenje mrznje za verujuce?

Link to comment

za mnoge muslimane, neke od karikatura su sirenje mrznje. da zabranimo?

 

I za mnoge zilote postoje slična ponašanja. Ali oni ne mogu da nameću svoja ograničenja celom društvu. 

Link to comment

I za mnoge zilote postoje slična ponašanja. Ali oni ne mogu da nameću svoja ograničenja celom društvu. 

 

A što bi ateisti nametali svoje mišljenje?

Link to comment

ja sam protiv takvih zakona, upravo zato sto je svako takvo ogranicenje vrlo lako zloupotrebiti i na kraju predstavlja ogranicenje slobode govora.

 

 

stav o Holokaustu je misljenje. slozio bih se da je negiranje Holokausta blize nemisljenju, ali je i dalje stav.

 

ma i ustav da ukinemo jebemliga, samo nam ogranicava slobode!

 

blize nemisljenju :D sta li onda za tebe predstavlja nemisljenje samo?

moze to biti glupost u svom najizvornijem obliku, kao prosto eto covek izvukao deblji kraj kad je bog delio iq pa nume bolje.

a moze biti i iracionalnost i slepilo za cinjenice koje mogu oci da ti izbiju al ne vredi, treba hteti videti.

Link to comment

ti si protiv karikatura proroka, a za sprdnju sa holokaustom?

upravo suprotno, ja sam protiv svih tih ogranicenja. ja se i srcem i dusom zalazem za svoje pravo da "uvredim" koga god zelim. ako zelim.

 

i Jevreje, i muslimane, i majke Srebrenice, i prezivele iz Ausvica...

Link to comment

 

jako je to pipavo, i sam nisam siguran da li je nesto tako smelo biti objavljivano, narocito posle protesta u danskoj.

iskljucivo iz racionalnih razloga.

+1

 

Umesto smelo biti objavljeno, mozda trebalo; upravo racionalnosti radi.

Link to comment
×
×
  • Create New...