Jump to content
IGNORED

Šarli Ebdo


Lezilebovich

Recommended Posts

Ovo što govori Gandalf o Holokaustu kao društvenom fenomenu je legitimna stvar. I sami Jevreji imaju žučnu raspravu o upotrebi i zloupotrebi Holokausta. Norman Finkelstajn je 2000 godine digao veliku prašinu u svojoj knjizi Holocaust industry:

 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Holocaust_Industry

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Norman_Finkelstein

care, gandalf govori o negiranju holokausta kao legitimnoj strategiji a ne o zloupotrebi istog.

Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    132

  • iDemo

    100

  • Weenie Pooh

    94

  • ToniAdams

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Manc: zabrana negiranja Holokausta je pitanje slobode govora. pored toga, time se obezbedjuje sveti status Holokausta i omogucuje odrzanje religiozne dogme.

 

 

ti ama bas nista nisi razumela.

Jbg Gandalfe ako gledaš tako linerano™ svaka zabrana je udar na neku od sloboda.

Negiranje Holokausta ne može biti nikako uzrok gluposti nego i isključivo neposredna podrška nacizmu i njihovim potezima™ u ww2.

U delu sveta koji smo mi™ napravili tako nešto je kažnjivo.

Link to comment

@slow mašiš fudbal: tema je (u biti) o sprdnji sa sakralnim; holokaust je neshvatljivo tragičan istorijski događaj koji ima itekako svoje mesto u političkoj sferi, ali ne i na topiku o nepovjesnim događajima i ličnostima, a još manje na topiku koji se (u biti) bavi sprdnjom s njima

Edited by boshoku
Link to comment

tako je. 

smo cekam da se pojavi mudrijas koji tvrdi da je legitimno nositi majice sa pavelicem, ili kukaste krstove, ili da je skroz kul kad se smrdljivi olos na utakmicama dere noz zica srebrenica.

Link to comment

care, gandalf govori o negiranju holokausta kao legitimnoj strategiji a ne o zloupotrebi istog.

"negiranje Holokausta kao legitimna strategija"? sta to uopste znaci? 

Link to comment

tako je. 

smo cekam da se pojavi mudrijas koji tvrdi da je legitimno nositi majice sa pavelicem, ili kukaste krstove, ili da je skroz kul kad se smrdljivi olos na utakmicama dere noz zica srebrenica.

Recimo, ja mislim da dobar deo onih koji bi da negiraju holokaust, zaista ne bi imali problem sa majcama sa pavelićevim likom ili povicima "Nož-Žica-Srebrenica"...

 

Super je što smatraju da je sve to sloboda govora. Koju bi oni uskratili svima da su na vlasti, naravno...

Link to comment

Recimo, ja mislim da dobar deo onih koji bi da negiraju holokaust, zaista ne bi imali problem sa majcama sa pavelićevim likom ili povicima "Nož-Žica-Srebrenica"...

 

Super je što smatraju da je sve to sloboda govora. Koju bi oni uskratili svima da su na vlasti, naravno...

Naravno da ne bi.

To je često problem, zlikovci koriste sve slobode u borbi protiv njih.

Link to comment

@slow mašiš fudbal: tema je (u biti) o sprdnji sa sakralnim; holokaust je neshvatljivo tragičan istorijski događaj koji ima itekako svoje mesto u političkoj sferi, ali ne i na topiku o nepovjesnim događajima i ličnostima, a još manje na topiku koji se (u biti) bavi sprdnjom s njima

 

Šta je neistorijsko: Muhamed, Isus, Mojsije?

Ovde je u pitanju taboo, koje su granice prihvatljivog ili ne, a ne rasprava da li je nešto sakralno ili ne, da li je istorijsko, realno ili ne. O tome šta je realno za nekoga, da li je to za njega sveto, istorijsko ili je pitanje večnosti je druga stvar, podložna tumačenju i proizvoljnostima. A gde ima tumačenja ima zloupotrebe. Dakle, ili ima totalne slobode govora ili je nema. Nema sredine. Nema taboo-a ako je sloboda govora apsolutna. Ako nema totalne slobode govora onda je nemojmo tako zvati.

Edited by slow
Link to comment

negiranjem holokausta bi se dala krila nekima, pa bi se mogao i ponoviti

osim muhameda su cekirali i druge vere karikaturisti, licno bi ih cekirao djuture sa sve ateistom

 

setih se onih transparenata na gay paradi sto su samosklonjeni

samokontrola ili samocenzura

Link to comment

pa pretpostavljam da kad neko iznosi neki stejtment, to cini sa ciljem da poentira.

osim ako nije seoski idiot koju na ulici prica sam sa sobom.

da probam ovako: ti mislis da ja tvrdim da je negiranje Holokausta legitimno na neki nacin, kao strategija u necemu?

 

ja negiranje Holokausta prosto smatram kao pravo svih ljudi da budu glupi ili ludi, pravo da budu seronje. ako nema toga, ako ljudima pokusas da zabranis da budu majmuni i da pricaju gluposti, sloboda govora vise ne postoji.

 

 

 

quote-if-you-believe-in-freedom-of-speec

 

Edited by Gandalf
Link to comment

jel ti takodje okej majica noz zica srebrenica?

 

nek budu glupi u 4 zida. prevencija veceg zla nije isto sto i nepostovanje slobode govora.

ljudi su mahom stoka i neka cenzura mora da postoji.

a to da sloboda govora ili postoji, ili ne postoji, jedna je od vecih gluposti, koju moze da tvrdi samo neko ko zivi u diznilendu.

Edited by ToniAdams
Link to comment
×
×
  • Create New...