Jump to content
IGNORED

Šarli Ebdo


Lezilebovich

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    132

  • iDemo

    100

  • Weenie Pooh

    94

  • ToniAdams

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ah da... 

Znaci sloboda govora ipak ima neke (zacrtane) granice - zna se sta se moze & sme a sta nikako ne moze - cak i u najliberalnijem okruzenju - jery neke su stvari s onu stranu crte.

 

Pitaj vernike-homofobe, oni već deceniju furaju ove Je suis Charlie proteste

Link to comment

Pitaj vernike-homofobe, oni već deceniju furaju ove Je suis Charlie proteste

Meni je taj koncept (ne ovi vernici nego postojanje crte) ok al' je muka sto negde treba nekoda sedi i abitrira a taj neko, naravno, nikad nije i nece i ne moze biti sasvim nezavisan & sasvim "ni po babu ni po stricevima" i taj rad... 

Link to comment

@Yolo, ok, Gandalf postavio logicno pitanje svestan nelogicnosti primera sto opet istice njegovu poentu. 

 

A poenta je da smo (svi globalno) na klizavom terenu, dakle obujmo klizaljke ili izadjimo odatle.

Link to comment

@Yolo, ok, Gandalf postavio logicno pitanje svestan nelogicnosti primera sto opet istice njegovu poentu. 

 

A poenta je da smo (svi globalno) na klizavom terenu, dakle obujmo klizaljke ili izadjimo odatle.

 

 

aj pliz sledeci put se ukljuci na vreme, ova tema je prezvakana i zavrsena, posle prosperovog posta na skupstinskom bifeu. 

Link to comment

Sprdnja na racun Islama moze da se upored  sa sprdnjom na racun katolika, hriscanskih crkvenih veledostojnika, pa cak i komunizma i komunistickih velikana (jer su velikom broju ljudi oni bili svetinja).  U pitanju su dogme i njihovi protagonisti i njihov besmisao je u velikom broju sucajeva groteskan i zasluzuje podsmeh.  Sprdnja na racun Holokasta je bezobrazluk, jer je u pitanju sprdanje sa jednim od najtragicnijih dogadjaja u istoriji covecanstva, gde su milioni nevinih ljudi stradali od strane fanatika i masovnih ubica u ime dogme koja je propagirala zlo.  Sto se tice Holokasta, sprdnju i podsmeh zasluzuju nacisti i njihove vodje a ne Jevreji.

prvo, da razdvojimo dve stvari: Holokaust kao istorijski dogadjaj, i Holokaust kao drustveni fenomen. Holokaust kao drustveni fenomen podrazumeva interpretaciju onoga sto se desavalo pre i tokom WWII, ali i interpretaciju svega sto se desavalo nakon WWII. naracija o Holokaustu se zasniva na potonjem.

 

Holokaust kao istorijski dogadjaj: ubijeno 5+ miliona Jevreja.

naracija o Holokaustu: jedinstven dogadjaj u svetskoj istoriji, i treba ga tako tretirati.

naracija o Holokaustu: zbog onoga sto se desilo, Jevreje valja tretirati na poseban nacin.

naracija o Holokaustu: Izraelci imaju pravo da pridave Palestince, i da rade to sto rade, jer su Jevreji onoliko propatili kroz istoriju.

itd.

 

naracija o Holokaustu je od istorijskog dogadjaja napravila svetinju, sa pripadajucom simbolikom, prihvatljivim i neprihvatljivim interpretacijama, i dogmom koju nije uputno dovesti u pitanje. ne samo da je negiranje Holokausta kaznjivo zakonom, vec su na ovaj ili onaj nacin cesto pod udarom i oni koji naraciju ne tretiraju kao sveto pismo, bilo kroz optuzbe za anti-semitizam ili kroz optuzbe za negiranje Holokausta.

 

drugo, zabrana negiranja Holokausta i zakonske sankcije su direktan udar na slobodu govora. koliko god da je negiranje Holokausta (i slicnih desavanja) gnusna pojava, sloboda govora znaci i pravo da se bude glup ili lud, pravo da se bude seronja. ukljucuje i pravo vredjanja svih bez izuzetka, ukljucujuci i one koji Muhameda smatraju svetinjom, one koji Holokaust smatraju svetinjom, kao i one koji se klanjaju Letecem Spageti Cudovistu.

Edited by Gandalf
Link to comment

Ali voleo bih da što ređe i što manje mogu da zauzmu moral high-ground kad obrazlažu svoje postupke pred drugim vernicima, jer ovako lakše mogu da objasne svoje postupke i lakše da ih regrutuju. 

 

 

:lolol:

 

Kakve ja bisere zamalo propustih zbog kosarke. Obrazlazu postupke!? :frust:

Link to comment

to sto sam ja banovan, to mi je skroz ok. ja sam bio provokativan. 

 

banovanje Marva je vrhunski idiotizam. napisao da je Holokausta stvorena religija, a banovan zato sto je navodno tvrdio "da je Holokaust nasto propagandom".  :isuse:

 

edit: ko god je njega prijavio je kreten.

Edited by Gandalf
Link to comment

Tvoja bi priča bila u redu da ne postoji politički islam.

 

Islam generalno ima problema sa tolerancijom. Krenimo od Bamiyanskih buda u Afganistanu pa do ravnanja ranih islamskih mjesta u Saudijskoj Arabiji.

 

Generalno nemam ništa protiv u preispitivanju politizacije Holokausta (tamo gdje je ima), kao i u preispitivanju politizacije Srebrenice ili Jasenovca.

 

Samo što je to sve zajedno ipak dosta "rizičniji teren", jer se radi o ubijenim ljudima za razliku od vjerovanja u metafizičko nešto. Tako da ne vidim konekciju Holokaust vs Muhamed. A koliko sam upućen Kuran nigdje eksplicitno ne zabranjuje slikovno prikazivanje Muhameda, i da je ta zabrana nastala kasnije.

Link to comment

:lolol:

 

Kakve ja bisere zamalo propustih zbog kosarke. Obrazlazu postupke!? :frust:

 

Drago mi je da te zabavljam, ali ako misliš da se među muslimanima ne vode rasprave na temu da li je OK ili nije OK ubiti ako čuješ da neko vređa Proroka, ili još gore, da je ishod tih rasprava irelevantan za nas neverujuće, onda nisi samo glupavo neinformisan nego onako priprosto tvrdoglav, u klasičnom "šta ti tu meni, znam ja valjda kako svet funkcioniše" stilu.

 

Kasno je noćas da ti tražim linkove na kojima bi mogao nešto da naučiš, a za tebe je verovatno kasno i u širem smislu, pa se neću ni sutra truditi. Uživaj :yawn2:

Link to comment

prvo, da razdvojimo dve stvari: Holokaust kao istorijski dogadjaj, i Holokaust kao drustveni fenomen. Holokaust kao drustveni fenomen podrazumeva interpretaciju onoga sto se desavalo pre i tokom WWII, ali i interpretaciju svega sto se desavalo nakon WWII. naracija o Holokaustu se zasniva na potonjem.

 

Holokaust kao istorijski dogadjaj: ubijeno 5+ miliona Jevreja.

naracija o Holokaustu: jedinstven dogadjaj u svetskoj istoriji, i treba ga tako tretirati.

naracija o Holokaustu: zbog onoga sto se desilo, Jevreje valja tretirati na poseban nacin.

naracija o Holokaustu: Izraelci imaju pravo da pridave Palestince, i da rade to sto rade, jer su Jevreji onoliko propatili kroz istoriju.

itd.

 

naracija o Holokaustu je od istorijskog dogadjaja napravila svetinju, sa pripadajucom simbolikom, prihvatljivim i neprihvatljivim interpretacijama, i dogmom koju nije uputno dovesti u pitanje. ne samo da je negiranje Holokausta kaznjivo zakonom, vec su na ovaj ili onaj nacin cesto pod udarom i oni koji naraciju ne tretiraju kao sveto pismo, bilo kroz optuzbe za anti-semitizam ili kroz optuzbe za negiranje Holokausta.

 

drugo, zabrana negiranja Holokausta i zakonske sankcije su direktan udar na slobodu govora. koliko god da je negiranje Holokausta (i slicnih desavanja) gnusna pojava, sloboda govora znaci i pravo da se bude glup ili lud, pravo da se bude seronja. ukljucuje i pravo vredjanja svih bez izuzetka, ukljucujuci i one koji Muhameda smatraju svetinjom, one koji Holokaust smatraju svetinjom, kao i one koji se klanjaju Letecem Spageti Cudovistu.

Vrlo detaljno & s paznjom. 

Odlican. 5+

Link to comment
×
×
  • Create New...