Jump to content
IGNORED

Šarli Ebdo


Lezilebovich

Recommended Posts

meni je ova rečenica upala u oko

 

 

"But also, the real question is this: we in Britain, and I've seen some evidence of this in other countries too, have a really rather gross policy of multi-culturalism.
Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    132

  • iDemo

    100

  • Weenie Pooh

    94

  • ToniAdams

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

^jbg, po sredi su evropske, monolitne kulture koje nisu nešto naročito ni raspoložene da prihvate dođoše

 

pa znam, ali oni rade posve drugacije od francuza. i oba recepta fejluju na svoj nacin. mislim "fejluju" shvatiti uslovno, ne na ex-yu nacin fejla. a cak ne bih mogao ni da kazem koji mi se nacin vise svidja ili ne svidja

Edited by MancMellow
Link to comment

još sinoć sam izgubio volju da se dodatno uključujem u temu jer mi je bilo sasvim jasno da ćemo u tri skoka doći do banalizacija i zamena teza.

za razliku od jednog dela forumaša koji se drže principa da ljutoj rani sasvim pristaje ljuta trava i za koje je termin pristojnost zapravo pogrdan i -vidi vraga - nepristojan,  ja ostajem pri stavu da odgovor na ovu situaciju nije i ne može biti što više karikatura sa muhamedovim likom.

i to nije zato što se muhameda ne treba/ne sme/nije pristojno  stavljati u karikature već, pre svega, zbog toga što će - dok su, ponavljam se,  glave još vruće - pojedinačni istinski hrabri izrazi borbe za očuvanje slobode izražavanja biti zatrpani gomilom prizemnog smeća koje je proizvod besmislenog kurčenja i ničeg više.

Link to comment

... ja ostajem pri stavu da odgovor na ovu situaciju nije i ne može biti što više karikatura sa muhamedovim likom.

 

 

 

... sta, zar je ovo pod znakom pitanja ovde?

 

Hihi, zato volim PPP, cak i kad nema Kima i Symeta tu su ostali perverznjaci koji PC tumace vetrovito. Vidim i Gandalf popio ban zbog te PC histerije. 

 

Fakin anbelivbl.

Edited by Caligula
Link to comment

Sushtina price je u tome da je (u Francuskoj) svakako zakonom zabranjeno ubijati ljude na ulici i po kancelarijama - bash kao sto je isto tako nekakvim zakonom zabranjeno u Kataru piti vodu i pushiti na javnom mestu u vreme Ramazana. I za jedno i za drugo sleduje tvorza "prema pozitivnim zakonskim propisima". U prvom slucaju izmedju 20 i 25 godina a u drugom mozda nedelju dve dana. Ljudi smo pa smo se organizovali u drushtvo, imamo zakone i taj rad... 

Link to comment

još sinoć sam izgubio volju da se dodatno uključujem u temu jer mi je bilo sasvim jasno da ćemo u tri skoka doći do banalizacija i zamena teza.

za razliku od jednog dela forumaša koji se drže principa da ljutoj rani sasvim pristaje ljuta trava i za koje je termin pristojnost zapravo pogrdan i -vidi vraga - nepristojan,  ja ostajem pri stavu da odgovor na ovu situaciju nije i ne može biti što više karikatura sa muhamedovim likom.

i to nije zato što se muhameda ne treba/ne sme/nije pristojno  stavljati u karikature već, pre svega, zbog toga što će - dok su, ponavljam se,  glave još vruće - pojedinačni istinski hrabri izrazi borbe za očuvanje slobode izražavanja biti zatrpani gomilom prizemnog smeća koje je proizvod besmislenog kurčenja i ničeg više.

 

 

dobro, sada se izlila kanalizacija i plivaju razna govna. ovo sto blic tj axel ringier danas radi nema nikakve veze sa slobodom govora, sem eventualno onom vrstom koja od svoje naslovnice pravi javnu optuznicu za odstrel gorana jevtiva, vec iskljucivo sa lovom na tiraz. ako se neko tamo slucajno utripovao da je novinar i da je blic jednako charlie hebdo, onda ga treba pod hitno treba skloniti na sigurno mesto. to je ono sto je posebno odvratno u danu posle u kome se mesaju iskrene reakcije ljudi sa jezivim manipulacijama pa i pravljenjem talaca od svojih radnika. kapitalizam koji axel ringier u medijskoj sferi primenjuje u srbiji je apsolutno jedna od najodvratnijih stvari koju je srbija videla od 2000. na ovamo, u rangu sa austrijskim fabrikama koje na rudniku i drugim planinama ovde rade stvari koje su zabranjene kod njih.

Edited by yolo
Link to comment

Ah da... 

Znaci sloboda govora ipak ima neke (zacrtane) granice - zna se sta se moze & sme a sta nikako ne moze - cak i u najliberalnijem okruzenju - jery neke su stvari s onu stranu crte.

Link to comment

Hihi, zato volim PPP, cak i kad nema Kima i Symeta tu su ostali perverznjaci koji PC tumace vetrovito. Vidim i Gandalf popio ban zbog te PC histerije. 

 

 

Dobro, vreme je i ja da se odjavljujem sa teme kada nekom treba objašnjavati šta je PC a šta je sloboda govora.

Link to comment

Ma ne moras da objasnjavas, cinjenica je da se ovde te dve stvari preplicu. Taman u onoj tacki u kojoj elita odlucuje sta je politicki korektno a sta ne odnosno dokle ide sloboda govora a odakle pocinje manipulacija/govor mrznje.

 

Hocu reci, pustajte Gandalfa, covek samo logicno razmisljao.

Link to comment
×
×
  • Create New...