Jump to content
IGNORED

Šarli Ebdo


Lezilebovich

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    132

  • iDemo

    100

  • Weenie Pooh

    94

  • ToniAdams

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

Na stranu ovaj tok na temu cenzure i slobode medija, meni je malo cudno sto izgleda niceg nema od cele one price od sinoc o jurnjavi za osumnjicenima (tj verovatno u francuskim vestima ima vise, ali ovo po engleskim portalima se uglavnom svodi na potraga je u toku).

Link to comment

Ova Simićeva izjava je jedna od bestidnijih stvari koje sam pročitao u poslednje vreme.

 

Nisam hteo njega da uplićem danas na temu al kad si pomenuo već da dodam da sam imao utisak da je čovek bio na nekom drugom mestu ili radio potpuno neke druge stvari od toga da je bio ambasador i da malo dublje i bolje poznaje kompletnu situaciju u Francuskoj. Ovo danas što je napričao je jedna osrednja, opšta izjava nedostojna portira u ambasadi a ne bivšeg ambasadora.

Link to comment

1. ne. svi koji su rođeni u francuskoj imaju ista prava i obaveze. to je osnova francuske republike. zato je francuska toliko do jaja država a sirija nije. i ta i takva francuska se danas brani. brani se od ludaka koji su juče ubili 12oro ljudi ali i onih koji misle da etnička ili verska karakteristika građanina francuske treba da igra ulogu u njegovom društvenom položaju.

 

2. u postu na koji sam odreagovao nisi im ostavio opciju " Ili da probaju da ih legalnim putem promene". drago mi je da si to sada dodao.

 

3. ne shvataš i krajnje je nekorektno ovo što si sada učitao. ovo sada je pitanje kao i nakon 11.septembra u SAD - hoće li Francuska na ove događaje reagovati tako što će otići u masovnu histeriju i u ime zaštite svojih građana praktikovati racial profiling i redukovanje građanskih sloboda, ili će pak odreagovari u duhu svoje slavne tradicije.

 

ad1 - tako je. I obzirom da je francuskim zakonom propisana zabrana burki, vrćamo se na ono moje orginalno 1-3. Takodje u francuskom zakonu NE postoji zabrana crtanja/ismevanja Muhameda i inih te se opet vraćamo na moje orginalno 1-3.

ad2 - u pravu si, moja greška, mislio sam to da stavim ali sam kucao s telefona pa zaboravio. U svakom slučaju imaju i tu opciju ali ključna reč je "probaju" - odnosno, ako ne uspeju, vraćamo se na moje 1-3 postavke.

 

ad3 - naravno da će doći do redukovanja. I mora da dodje do toga, da bi se ovakve stvari prevenirale. Deo odgovornosti za ovo snosi i muslimanska zajednica koja nije sprečila ovakve dogadjaje, nego se uglavnom pravila gluha, slijepa i nijema. Odgovor u duhu svoje slavne tradicije bi izazvao naklon do poda i standing ovations civilizacijski naprednog dela pučanstva - ali bi ostavio prostor da se ovakve stvari ponove. A to je ipak, velika cena. 

Link to comment

Ova Simićeva izjava je jedna od bestidnijih stvari koje sam pročitao u poslednje vreme.

 

Ja sam još uvek zaprepašćen izjavom umerenog beogradskog muftije. Nakon deklarativne osude terorizma, nastavio je sa:

 

'Ko? Samo izvršioci ubistava bez podstrekivača? Ma dajte! Karikature Muhameda nisu crtali prijatelji muslimana, niti prijatelji slobode govora',

 

što je možda očekivano sa aspekta islamskog veroučitelja, ali nije ni razumno, niti trezveno, niti primereno trenutku tragedije. To je strela odapeta u redakciju Blica.

Link to comment

 

jos jedan uradak istog autora

 

 

 

this is call for all muslims oraund the world wee have too stop kiling of re brathers palestinians wee have too call all muslim too gou in palestine dont weit for usa uk or ader rasist day suport kiling of are kids wee muslims have too stop izraelis all muslims toogether in palestine wee have too free gaza dont weit ader bitch contris wee have too doo alone are job wee have seen inof in nme off allah one more time call for all muslim too pack and lets gou and free palestine
Edited by MancMellow
Link to comment

Hajde da rusimo sve spomenike koji se mogu tumaciti kao idopoklonstvo jer i to vrijedja necija tanans osjecanja. Talibani su to lijepo uradili u Avganistanu, dzihadisti su predlozili da to urade u egiptu sa piramidama, a u Tombuktu-u su presli sa rijeci na djela. Jebiga ti spomenici/mauzoleji na hiljade/milione vjernika, sveta knjiga to zabranjuje tako da bi ih trebalo srusiti. Budimo pristojni.

Link to comment

Julijana Abazi · Belgrade, Serbia

prvo Nino ja sam Muslimanka. Drugo, tacno je da zivim u Srbiji i svakako imam bolji uvid i odgovorno tvrdim, da Srbima ni najmanje ne smetaju Muslimani. Niti ih mrze, niti imaju ista protiv Islama. Ali kada pojedinci, poput tebe i tebi slicnim, citav jedan narod identifikuju sa cetnicima i to im je jedini razlog da ih mrze i pljuju i na kraju neprestano provociraju, onda se svako mora zapitati i konstatovati da iza toga stoji samo neosnovana mrznja. Nikako da shvatite da ukoliko nekoga konstantno vredjas i iritiras, da ce tom nekom jednog trnutka prekipeti i da ce te trdnutu po nosu. I onda ces i ti i tebi slicni, ponovo zakukati i trubiti kako si ugnjeten i slicno.Zaboravices da si provocirao i da je to jedini razlog sto te je neko odalamio. Svedoci smo da upravo to cinimo: Masemo Turskim zastavama na utakmicama, skandiramo osvedocenim fasistima iz nasih redova i non-stop provociramo i to usred Srbije. Sta bi se dogodilo da to Srbi cine na takmicama u Turskoj i da tamo pljuju po Turskkoj. Pa nedavno ubise onog mladica u Istanbulu i nikome nista. Gotovo da niko od tebi slicnih taj gnusni cin nije osudio. Ali da se to desilo Turcinu u Srbiji, onda bi pljustale osude. Razmisli malo pre nego sto bilo sta ovde ispisujes i probaj da budes bar malo objektivan. Mene ovde nikada nije maltretirao iako sam Muslimanka i to udata za Albanca i zivim u srcu Srbije. Ali kada citam pojedine komentare neke nase brace po veri, na ovom forumu, utroba mi se prevcrce od muke. Njihovi komentari i namere su daleko od Islama, 10.000 milja i takvim ponasanjem me dovode u poziciju da se cesto stidim, zbog cinjenice da se oni kite Islamom, a ponasaju se gore od bilo kakvog sejtana.
 
 

Ja se opredeljujem da prenesem ovaj komentar.

Link to comment
×
×
  • Create New...