Jump to content
IGNORED

Šarli Ebdo


Lezilebovich

Recommended Posts

meni sad nista nije jasno.

jel sad u redu nazivati albance siptarima?

mislim, koga zanima jel to njih vredja? oni sami za sebe kazu (bar tako zvuci): siptar

Valjda smeš ako si satiričar i postoji grupa ludaka koja bi te zbog toga ubila.

Inače samo ban.

Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    132

  • iDemo

    100

  • Weenie Pooh

    94

  • ToniAdams

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

Воле, наравно да не опавдаваш, то смо рашчистили већ у прошлом кругу коментара и јасно ми је да се као и већина нормалних људи залажеш за спуштање тензија, али мислим да ниси у праву што мислиш да би прихватање тог конкретног захтева донело смиривање. Напротив, престанком цртања Мухамеда због напада на Шарли Ебдо би се послала порука да тероризам даје резултате, а онда би видео шта би се десило.

 

Од свих спуштања лопте најбоље које сам видео до сада је твитовање #jesuisahmed уместо #jesuischarlie (Ахмед је име убијеног полицајца). Обично презирем интернет активизам јер је јалов, али ова акција шаље поруку баш онима који и користе социјалне мреже, тако да итекако има смисла.

 

Дакле, најважније је што пре повући црту између муслимана и ових лудака јер су све терористичке акције усмерене ка померању линије поделе према верској или идеолошкој припадности јер то олакшава улазак у шире сукобе, што одговара овим сатанистима. Јер, једном ако крене више неће бити могућности да се остане по страни, а то води у катастрофу.

Link to comment

meni sad nista nije jasno.

jel sad u redu nazivati albance siptarima?

mislim, koga zanima jel to njih vredja? oni sami za sebe kazu (bar tako zvuci): siptar

 

meni nije jasno kako tebi nije jasno zato cu morati da odmorim od foruma, jebes ti ovo.

Link to comment

meni sad nista nije jasno.

jel sad u redu nazivati albance siptarima?

mislim, koga zanima jel to njih vredja? oni sami za sebe kazu (bar tako zvuci): siptar

Nije da nisi u pravu. Eto, Albanci su trebali da organizuju koljacku trojku sa zadatkom egzekucije 10 do 15 individua koje su ih nazvale siptarima, pa da jednom i zauvek nestane ovaj pogrdan izraz iz upotrebe.

 

Zatim bi mogli po istom principu da se organizuju debeli, mrsavi, coravi, copavi, klempavi, razroki.....

Link to comment

Воле, наравно да не опавдаваш, то смо рашчистили већ у прошлом кругу коментара и јасно ми је да се као и већина нормалних људи залажеш за спуштање тензија, али мислим да ниси у праву што мислиш да би прихватање тог конкретног захтева донело смиривање. Напротив, престанком цртања Мухамеда због напада на Шарли Ебдо би се послала порука да тероризам даје резултате, а онда би видео шта би се десило.

Од свих спуштања лопте најбоље које сам видео до сада је твитовање #jesuisahmed уместо #jesuischarlie (Ахмед је име убијеног полицајца). Обично презирем интернет активизам јер је јалов, али ова акција шаље поруку баш онима који и користе социјалне мреже, тако да итекако има смисла.

Дакле, најважније је што пре повући црту између муслимана и ових лудака јер су све терористичке акције усмерене ка померању линије поделе према верској или идеолошкој припадности јер то олакшава улазак у шире сукобе, што одговара овим сатанистима. Јер, једном ако крене више неће бити могућности да се остане по страни, а то води у катастрофу.

Plus koliko hoces.

Link to comment

Воле, наравно да не опавдаваш, то смо рашчистили већ у прошлом кругу коментара и јасно ми је да се као и већина нормалних људи залажеш за спуштање тензија, али мислим да ниси у праву што мислиш да би прихватање тог конкретног захтева донело смиривање. Напротив, престанком цртања Мухамеда због напада на Шарли Ебдо би се послала порука да тероризам даје резултате, а онда би видео шта би се десило.

 

Од свих спуштања лопте најбоље које сам видео до сада је твитовање #jesuisahmed уместо #jesuischarlie (Ахмед је име убијеног полицајца). Обично презирем интернет активизам јер је јалов, али ова акција шаље поруку баш онима који и користе социјалне мреже, тако да итекако има смисла.

 

Дакле, најважније је што пре повући црту између муслимана и ових лудака јер су све терористичке акције усмерене ка померању линије поделе према верској или идеолошкој припадности јер то олакшава улазак у шире сукобе, што одговара овим сатанистима. Јер, једном ако крене више неће бити могућности да се остане по страни, а то води у катастрофу.

Od reci do reci.

Link to comment

Воле, наравно да не опавдаваш, то смо рашчистили већ у прошлом кругу коментара и јасно ми је да се као и већина нормалних људи залажеш за спуштање тензија, али мислим да ниси у праву што мислиш да би прихватање тог конкретног захтева донело смиривање. Напротив, престанком цртања Мухамеда због напада на Шарли Ебдо би се послала порука да тероризам даје резултате, а онда би видео шта би се десило.

Од свих спуштања лопте најбоље које сам видео до сада је твитовање #jesuisahmed уместо #jesuischarlie (Ахмед је име убијеног полицајца). Обично презирем интернет активизам јер је јалов, али ова акција шаље поруку баш онима који и користе социјалне мреже, тако да итекако има смисла.

Дакле, најважније је што пре повући црту између муслимана и ових лудака јер су све терористичке акције усмерене ка померању линије поделе према верској или идеолошкој припадности јер то олакшава улазак у шире сукобе, што одговара овим сатанистима. Јер, једном ако крене више неће бити могућности да се остане по страни, а то води у катастрофу.

Da, slažem se da postoji puno mogućnosti da i to bude kontraproduktivno.

 

Edit: Samo da dodam, to svakako ne bi smirilo tenzije između fanatika i nas. Nema govora da im je to jedan od povoda za ovaj rat. Oni su zlo i to treba eliminisati.

Ali mislim da ima prostora za nadu da bi doprinelo boljim odnosim sa normalnim vernicima.

Edited by wall
Link to comment

Priče o tome dal muslimanima smeta da se crta Muhamed su imbecilne kolko i multi-kulti društvo. Koga uopšte briga da li im smeta. Žive u državi u kojoj je to dozvoljeno - tako da imaju tri mogućnosti - da okrenu glavu na drugu stranu, da se nasmeju ili da odu da žive tamo gde im zakon odgovara. I šlus.

imaju i četvrtu mogućnost. da se na različite (ali dozvoljene) načine bore za promenu propisa koji uređuju ovu oblast. 

 

 

dalje, oni jesu muslimani, ali vrlo često jesu i francuzi. Francuska je njihova država koliko i onog staaaaaarog Parižana što je fijakerom prvi prešao preko prvog mosta na Seni. U tom smislu, u pogledu nošenja burke na ulicama, staaaari Parižanin ima tri opcije, sledeći tvoju logiku: da okrene glavu na drugu stranu, da se nasmene, ili da ode da živi tamo gde je nošenje burke na ulici zabranjeno. I šlus. 

 

Slažeš se?

Link to comment

Дакле, најважније је што пре повући црту између муслимана и ових лудака јер су све терористичке акције усмерене ка померању линије поделе према верској или идеолошкој припадности јер то олакшава улазак у шире сукобе, што одговара овим сатанистима. Јер, једном ако крене више неће бити могућности да се остане по страни, а то води у катастрофу.

tu crtu realno samo muslimani sami mogu da povuku, a nesto im se ne zuri izgleda

Link to comment

A sta ti nije jasno? Svrha korištenja izraza Šiptari i crtanje Muhameda je ista

Nije ista, ali nije ni bitno. Imas pravo da kosovske Albance nazivas Siptarima, na nekim mestima to nece biti dobro docekano (pretpostavljam da bi ovde bio banovan), na drugim je to sasvim normalno. Sa stanovista zakona to nije nedozvoljeno. Drugi bi slucaj bio kada bi pozivao na nasilje, kao na primer: "vidis sta rade Srbima na Kosovu, a Siptari ovde slobodno...". Medjutim, i tu bi bilo svejedno da li koristis Siptari ili Albanci, bitno je da pokusavas da im oduzmes pravo da slobodno...

Link to comment

I dalje blago rečeno ne razumem paralelu između gej prava i religijskih prava koja se ostvaruju terorom i ubijanjem. 

 

ne razumem ni ja tu paralelu. ako hoćeš da kažeš da sam takvu paralelu povukao--nisam. povukao sam paralelu između dva argumenta, i to na osnovu njihove forme.

 

Probaj da malo sagledaš i suštinu mojih argumenata, a ne samo formu.

 

bavljenje formom argumenta nije nikakav znak nepažnje ili nepoštovanja sagovornika. niti postoji nekakva dihotomija forma/suština kad su argumenti u pitanju. jbg, ako se tvrdi da neki iskaz sledi iz jednog ili više drugih iskaza, to je stvar samo i jedino forme argumenta.

 

pritom, ja nisam ništa zamerio tvom argumentu nego sam tražio dodatno pojašnjenje jer ne prepoznajem neumitnost koju ti nalaziš u tome da bi odustajanje od objavljivanja karikatura Muhameda nužno vodilo u glajhšaltanje i podilaženje ekstremistima svih, od kolumnista do političara. evo ovo:

 

 Suština je da imaš naoružane ubice koje sebi daju za pravo da kažnjavaju smrću ljude koji se ne uklapaju u njihove standarde. Pošto se ti ljudi sve manje osećaju bezbednim (ne pomaže ni policijska zaštita), većina njih će ustuknuti. Iluzorno je očekivati da će masovno prkositi smrti ili da će ih sistem zaštititi.

 

slažem se da postoji opasnost od chilling efekta kad se ovakve stvari dogode, ali opet ne vidim zašto bismo mislili da to sad neumitno vodi u opštu samocenzuru i ćutanje svih javnih radnika. zašto je iluzorno očekivati da će biti prkosa? zašto je nemoguće zamisliti da bi moglo da dođe do toga da odgovor francuskog građanstva bude upravo takav da ono stane iza vrednosti do kojih je građanima stalo? i sa druge strane, zašto misliš da bi taj chilling efekat morao da se prenese u sve sfere javnog života? reakcija na autocenzuru bi mogla da nastane na bilo kom od koraka niz taj slippery slope.   

 

Ako si hteo da kažeš da je ovaj problem ograničen na karikature, pa jebiga, nije.

 

nisam hteo to da kažem.

Link to comment

Naravno da imam pravo, ali da li je u redu? Crtanje Muhameda nije opravdana kritika neke pojave, već čisto vređanje. Ja to, recimo, do slučaja u Danskoj nisam znao, ali sad kad ti znam onda nema šanse da bih to opravdao. Napadanje raznih mula, imama, popova, ovih, onih koji šire loše stvari, u svakom slučaju podržavam.

Link to comment

opet smo krenuli sa pc proseravanjem i mesanjem istog sa pristojnoscu. ko jebe slobodu izrazavanja, vazno je da se neka budala negde necim slucajno ne uvredi. najbolje je da samo govorimo lepe stvari jedni drugima, ili da cutimo. pusti djaola.

 

vrsio si anketu? iz sopstvenog iskustva mogu da kazem da je to posve drugacije. cak i ako nisu neki preterani vernici, mnogi muslimani smatraju da muhamed & ekipa nisu za saljenje, a kamoli za neki vid sprdnje. cak se smatraju licno uvredjenim i duznim da reaguju.

par sati van kuže i proletoše strane. ipak.

 

nije nikakvo proseravanje (budi pristojan u ophođenju samnom, molim te) ako kažem da je svaka sloboda izražavanja ograničena. ako je evidentno da deo islamskih vernika ne želi da išta bude napisano protiv muhameda...... poštuj to. ovaj tvoj drugi pasus upravo potvrđuje ovo što mislim. hvala ti na tome.

 

ne moramo da pričamo samo lepo jedni o drugima, ali, šta je u ovom i onom iz danske slučaju satirično? ovu novu karikaturu nisam video, sklonjena je, smatram da se u oba slučaja radi (ne)svesnom provociranju. čemu?

 

ponavljam, ovo što se desilo je zločin. i, uopšte me njeće začuditi porast anti arapskog/islamskog stava javnog mnjenja u EU. razlog postoji.

Link to comment
×
×
  • Create New...