Jump to content
IGNORED

Šarli Ebdo


Lezilebovich

Recommended Posts

Brate, koliko ti mašiš fudbal, to je za priču. Šta znači - treba biti svestan? Ne pričati/crtati/pevati/slikati nešto zbog čega možeš da stradaš? Voleo bih da vidim kako bi izgledao današnji svet i ti u njemu, da su se ljudi kroz istoriju rukovodili tvojim principom.

Biti svestan znači razumeti kakvo je trenutno raspoloženje i u društvu u kom živiš i van njega. Razumeti da još jedna karikatura Muhameda apsolutno ništa pozitivno ne doprinosi rešavanju gorućeg problema sa kojim se svet nosi. Razumeti koliko je neodgovorno davati municiju raznim regruterima koji će tamo nekim klincima da pokažu tvoje najnovije delo i kažu "Jel' vidiš šta nam kafiri rade? Ajde sad ti lepo obuci ovaj prsluk i zatrči se u onu tamo zgradu..."

 

Ako već hoćeš da živiš opasno, možda bi mogao da se fokusiraš na karikiranje Al-Bagdadija i njegove bande direktno? Ali ne, sočnije je kad ga zavučeš svim muslimanima sveta, sve je to ista bagra...

 

btw, karikaturisti su itekako bili svesni opasnosti. Eno ti izjava ubijenog urednika od pre par godina da će pre da umre nego da kleči i ćuti. Dakle, bili svesni i opet provocirali. Sram ih bilo.

Mda, poetične hypotheticals tipa "bolje grob nego rob" ne uzimam za dokaz mučeništva. To bi isto rekao neko ko misli da mu ne preti stvarna opasnost, tj. da se džihad-atentati prosto ne dešavaju u sred Pariza u po bela dana (kao što je ogromna većina nas mislila donedavno). Ali u slučaju da su stvarno bili mučenici, spremni da žrtvuju ne samo svoj život nego i živote slučajnih prolaznika i policajaca koji ih štite, onda neka se nose u 3PLM i oni i kojima je takva "herojska borba" uzor. Posle kao treba neko nešto da priča protiv fanatizma...

Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    132

  • iDemo

    100

  • Weenie Pooh

    94

  • ToniAdams

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

OK, pustanje dronova, jebalo te to.

 

Razgovor tece spontano. Drvi se cak i o komunistima, koji nemaju ama bas nikave veze sa ovim. A ako hoces da kazes da odnos zapada prema islamskom svetu nema nikakve veze sa ovim sto se desilo juce, onda ne znam sta da ti kazem.

 

EDIT: I ako bas hoces, muslimane kao monolitnu grupu je u pricu ubacila Lea. Replicirao sam njoj, u vezi sa njenim ocekivanja od tih istih muslimana.

ma fantasticno si mi replicirao, em nista ne razumes, em se frljas spekulacijama kakav je neko licno.

nemoj ovo shvatili kao poziv na nastavak diskusije jer to stvarno nije, samo bih te zamolila da vise ne razglabas o tome sta sam ja mislila i siris pogresne interpretacije.

Link to comment

Mislio sam da sve objasnio 3. Ono što si isekla.

Očigledno čitaš što želiš.

pročitala sam sve, samo nisam citirala sve, i pokušala sam u najkraćem da kažem kako mešaš planove razmišljanja i nivoe zaključivanja.

 

u najkraćem - trgovine sa slobodom nema.

i nema dobrog ishoda ako se to radi.

i nema opravdanja da se to radi. 

Link to comment

Mislim da opravdani bes sputava ljude da vide šta se dešava.

Bruka zemalja je na ovaj ili onaj način pod kontrolom islamskih fanatika.

To više nije teroristička grupa, postali su virus.

Opasno su zlo a jedino ih mogu zaustaviti muslimani kojima su neprihvatljivi.

Naravno uz pomoć zapada.

Link to comment

Biti svestan znači razumeti kakvo je trenutno raspoloženje i u društvu u kom živiš i van njega. Razumeti da još jedna karikatura Muhameda apsolutno ništa pozitivno ne doprinosi rešavanju gorućeg problema sa kojim se svet nosi. Razumeti koliko je neodgovorno davati municiju raznim regruterima koji će tamo nekim klincima da pokažu tvoje najnovije delo i kažu "Jel' vidiš šta nam kafiri rade? Ajde sad ti lepo obuci ovaj prsluk i zatrči se u onu tamo zgradu..."

 

Newsflash: nije satiračni magazin dužan da rešava gorući problem. Satirični magazin je dužan da zasmejava i ismeva. Ovaj je upravo to i radio.

Link to comment

samo da konstatujem nalete diletantizma po forumu glede ocene profesionalnosti napadaca. u slucaju beka, imali smo da su u pitanju neki amateri (jer su promasili), pa se posle ispostavilo da amateri jos nisu uhvaceni do sada. u slucaju ovih bolesnika ubica, imali smo po ovom topiku da su profesionalci. gledao se video klip kada ubijaju pandura i onda 'u jeeeeee', kako su profesionalni.. a onda se ispostavilo da obavljaju nekontrolisanu jurnjavu po francuskoj, pljackaju benzinske pume da bi ukrali hranu, i tako. profesionalno do mojega. naravoucenije: ignorisati ekspertska misljenja o profesionalnosti komandosa koje se mogu procitati po forumu.

Edited by odmor
Link to comment

pročitala sam sve, samo nisam citirala sve, i pokušala sam u najkraćem da kažem kako mešaš planove razmišljanja i nivoe zaključivanja.

 

u najkraćem - trgovine sa slobodom nema.

i nema dobrog ishoda ako se to radi.

i nema opravdanja da se to radi.

 

Ništa ne mešam.

Prvo je bilo pitanje(!) vezano za situaciju, tipa šta nam je bolje raditi.

Drugo je bio lični stav za koji sam naglasio da je lični, da nema veze s ovim prvim i da ne mislim da je isključivo ispravan.

Ti si cinično prokomentarisala drugi. Ne znam zašto ali nije ni bitno.

Link to comment

ma fantasticno si mi replicirao, em nista ne razumes, em se frljas spekulacijama kakav je neko licno.

nemoj ovo shvatili kao poziv na nastavak diskusije jer to stvarno nije, samo bih te zamolila da vise ne razglabas o tome sta sam ja mislila i siris pogresne interpretacije.

 

Rekla si sta si imala kad si napisala da u arapskom jeziku i kulturi ne postoji pojam kompromis. Sasvim dovoljno.

Link to comment

Ništa ne mešam.

Prvo je bilo pitanje(!) vezano za situaciju, tipa šta nam je bolje raditi.

Drugo je bio lični stav za koji sam naglasio da je lični, da nema veze s ovim prvim i da ne mislim da je isključivo ispravan.

Ti si cinično prokomentarisala drugi. Ne znam zašto ali nije ni bitno.

ne. moje 1. i 2. je bilo odgovor na tvoje 1.

a moje 3. je bilo odgovor na tvoje 2.

i nisam bila cinična uopšte. :)

Link to comment

Rekla si sta si imala kad si napisala da u arapskom jeziku i kulturi ne postoji pojam kompromis. Sasvim dovoljno.

rekla, objasnila (ko ume da procita), i nadam se zavrsila s tim. gotov troll?

Link to comment

Biti svestan znači razumeti kakvo je trenutno raspoloženje i u društvu u kom živiš i van njega. Razumeti da još jedna karikatura Muhameda apsolutno ništa pozitivno ne doprinosi rešavanju gorućeg problema sa kojim se svet nosi. Razumeti koliko je neodgovorno davati municiju raznim regruterima koji će tamo nekim klincima da pokažu tvoje najnovije delo i kažu "Jel' vidiš šta nam kafiri rade? Ajde sad ti lepo obuci ovaj prsluk i zatrči se u onu tamo zgradu..."

 

Ako već hoćeš da živiš opasno, možda bi mogao da se fokusiraš na karikiranje Al-Bagdadija i njegove bande direktno? Ali ne, sočnije je kad ga zavučeš svim muslimanima sveta, sve je to ista bagra...

 

 

Mda, poetične hypotheticals tipa "bolje grob nego rob" ne uzimam za dokaz mučeništva. To bi isto rekao neko ko misli da mu ne preti stvarna opasnost, tj. da se džihad-atentati prosto ne dešavaju u sred Pariza u po bela dana (kao što je ogromna većina nas mislila donedavno). Ali u slučaju da su stvarno bili mučenici, spremni da žrtvuju ne samo svoj život nego i živote slučajnih prolaznika i policajaca koji ih štite, onda neka se nose u 3PLM i oni i kojima je takva "herojska borba" uzor. Posle kao treba neko nešto da priča protiv fanatizma...

ti si, jednostavno receno, kukavica.
Link to comment

Biti svestan znači razumeti kakvo je trenutno raspoloženje i u društvu u kom živiš i van njega. Razumeti da još jedna karikatura Muhameda apsolutno ništa pozitivno ne doprinosi rešavanju gorućeg problema sa kojim se svet nosi. Razumeti koliko je neodgovorno davati municiju raznim regruterima koji će tamo nekim klincima da pokažu tvoje najnovije delo i kažu "Jel' vidiš šta nam kafiri rade? Ajde sad ti lepo obuci ovaj prsluk i zatrči se u onu tamo zgradu..."

 

Ako već hoćeš da živiš opasno, možda bi mogao da se fokusiraš na karikiranje Al-Bagdadija i njegove bande direktno? Ali ne, sočnije je kad ga zavučeš svim muslimanima sveta, sve je to ista bagra...

 

 

Mda, poetične hypotheticals tipa "bolje grob nego rob" ne uzimam za dokaz mučeništva. To bi isto rekao neko ko misli da mu ne preti stvarna opasnost, tj. da se džihad-atentati prosto ne dešavaju u sred Pariza u po bela dana (kao što je ogromna većina nas mislila donedavno). Ali u slučaju da su stvarno bili mučenici, spremni da žrtvuju ne samo svoj život nego i živote slučajnih prolaznika i policajaca koji ih štite, onda neka se nose u 3PLM i oni i kojima je takva "herojska borba" uzor. Posle kao treba neko nešto da priča protiv fanatizma...

 

Jbg, na žalost ima još šačica nekih ljudi budala sposobnih za kritičko razmišljanje, negde u svetu. Neće još dugo, ne brini se, tako da ćemo se moći neometano koncentrisati na kritičko raspredanje o tome da li je bio penal za Liverpul ili ne.

 

btw, karikaturisali su i Bagdadija.

Link to comment

Newsflash: nije satiračni magazin dužan da rešava gorući problem. Satirični magazin je dužan da zasmejava i ismeva. Ovaj je upravo to i radio.

Naravno da nije dužan, ali je dužan da razmisli o svom delovanju u kontekstu tog problema.

 

Insistiranje na pravu da se ismevaju sve vere podjednako, kao da su sve sami budistički monasi, je prosto zatvaranje očiju pred stvarnošću. Samo jednu od njih u glavama zapadnjaka reprezentuju manijakalne ubice, a ti umesto da ismevaš i provociraš konkretno ISIS ili Hamas ili al-Zawahirija ili koga već, često biraš upravo onu jednu vrstu provokacije za koju pouzdano znaš da vređa sve muslimane zajedno. Tom kolektivizacijom na svoj mali, limitirani način doprinosiš problemu umesto rešenju.

Link to comment

Biti svestan znači razumeti kakvo je trenutno raspoloženje i u društvu u kom živiš i van njega. Razumeti da još jedna karikatura Muhameda apsolutno ništa pozitivno ne doprinosi rešavanju gorućeg problema sa kojim se svet nosi. Razumeti koliko je neodgovorno davati municiju raznim regruterima koji će tamo nekim klincima da pokažu tvoje najnovije delo i kažu "Jel' vidiš šta nam kafiri rade? Ajde sad ti lepo obuci ovaj prsluk i zatrči se u onu tamo zgradu..."

 

Ako već hoćeš da živiš opasno, možda bi mogao da se fokusiraš na karikiranje Al-Bagdadija i njegove bande direktno? Ali ne, sočnije je kad ga zavučeš svim muslimanima sveta, sve je to ista bagra...

 

 

Mda, poetične hypotheticals tipa "bolje grob nego rob" ne uzimam za dokaz mučeništva. To bi isto rekao neko ko misli da mu ne preti stvarna opasnost, tj. da se džihad-atentati prosto ne dešavaju u sred Pariza u po bela dana (kao što je ogromna većina nas mislila donedavno). Ali u slučaju da su stvarno bili mučenici, spremni da žrtvuju ne samo svoj život nego i živote slučajnih prolaznika i policajaca koji ih štite, onda neka se nose u 3PLM i oni i kojima je takva "herojska borba" uzor. Posle kao treba neko nešto da priča protiv fanatizma...

 

Nemoj zaboraviti da sloboda govora nije nešto što se podrazumeva, već nešto za šta se bori. To je tekovina napretka čovečanstva i ako se za nju ne bori, ona će nestati, isto kao i racionalno i kritičko razmišljanje i umetnička sloboda. Što je opasnost veća, to odlučnost za borbom treba da bude jača, a ne manja.

Link to comment
×
×
  • Create New...