Jump to content
IGNORED

Šarli Ebdo


Lezilebovich

Recommended Posts

pa da, pitanje je samo sta je trenutno no-no u drustvu. cenim da pedofilija u kraljevskoj porodici ili u bilo kom drugom obiliku ako cemo pravo, nije tema za sprdnju.

 

nisam siguran koliko im je vazna kraljevska porodica ali popovi sigurno jesu.

 

pope.png

Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    132

  • iDemo

    100

  • Weenie Pooh

    94

  • ToniAdams

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

+1

 

Brejvik je poremećeni Norvežanin, McVeigh je američki redneck-prepper, ove ubice imigranata iz Nemačke su Nemci sa fašistoidnim poremećajem. Niko ih u analizama i kolumnama nije nazvao prvo hrišćanima pa onda svim ostalim. Ali zato su ova dvojica prvo muslims pa onda sve drugo, i kada se govori o jučerašnjem masakru odjednom više nema veze ni ime, ni prezime, ni državljanstvo, nego su muslimani odgovorili terorom. Valjda tako lepše zvuči nego kada se kaže da su ubice rođene i odrasle u Francuskoj.

Zato sto je bitno zasto nesto radis. Ako neko pobije neke ljude iz verskih ubedjenja onda su to uradili "islamski fundametalisti" ako je npr. banda muslimana oplkackala banku i pritom ubila par strazara onda to nema veze sa Islamom.

Ne moze to tek tako da se uprosti kao sto bi ti zeleo.

Link to comment

A taj Muhamed zivi na kojem tacno drugom kontinentu? I zasto bi njegovo ismevanje znacilo i ismevanje svih ljudi sa drugih kontinenata. Je l' se ti osecas ugrozeno kad vidis karikaturu Hrista i krenes li da ubijas okolo onoga ko je nacrtao? Hajde, saberi se malo, ima razlike izmedju vredjanja ljudi iz ksenofobije i hiperbolicnog podsmevanja ekstremnim varijantama necijih verskih uverenja, bilo cija uverenja da su u pitanju. Malo smo odmakli od vremena kad smo ubijali zbog verskih uverenja a tebi ako fali pronadji vremensku masinu pa skokni do 12. veka i izruguj se slobodi misljenja koliko god ti volja. Ovde smo se u medjuvremenu izborili za pravo da se zajebavamo sa bas svakom istorijskom ili legendarnom licnoscu, kome se to ne svidja siroko mu polje.

 

Evo još samo jednom. To pravo za koje fantaziraš da si se izborio ti garantuje samo i isključivo da nećeš zavšriti u zatvoru zbog svog laprdanja. Apsolutno ti ne garantuje da te neko neće nazvati idiotom, pozvati javnost na bojkot, opaliti šamar, ili dići te u vazduh.

 

Sve što čovek radi i sve što priča ima određene posledice, kako po njega tako i po okruženje, i njih treba biti svestan. Ko se pravi da posledice ne postoje jer ima na svojoj strani "slobodu govora" je neodgovorna i neinformisana budala.

 

A ti sad izvoli pa na gorenapisano dodaj "... i zato zaslužuje da mu teroriste odseku glavu" ili šta ti je već potrebno za sledeći strawman argument, ja neću.

Link to comment

ne moze bez govana, sramotno je sta ljudi sve pisu po internetima.

 

ovo boldovano, o ovome se ne diskutuje. mene svasta vredja, pa sta?! nemaju oni pravo da ne budu uvredjeni, neka budu uvredjeni u svoja cetiri zida. svako ko predje liniju uvredjenosti i predje na dark side nije to uradio zbog karikaturista.

 

i da, ovo o cemu ti pricas je ustupak ubicama.

E pa vidiš, ako ih vređa, vređa ih u 4zida koji su i naši i njihovi.

O svemu ostalom smo već pisali juče tako da fulaš.

Link to comment

moram da primetim da je pomalo apsurdno da se u zemlji u kojoj pale dzamije i crkve na nekom internet forumu raspravlja o dobrom ukusu karikaturista .)

 

elem, razumem ja wallaru i vinija. jedno je sta je pravedno, a drugo sta je racionalno.

Link to comment

pa nije bilo tesko.

 

Palestina, Irak, Avganistan, bacanje dronova i ubijanje civila u Pakistanu. Ostaje cinjenica da veliki deo muslimanskog sveta ove i ovakve stvari dozivljava neprijateljski, a zapad se ne trudi da ih u tome razuveri. 

Edited by luba
recnik i ucitavanje
Link to comment

Ljudi i neironično govore ovakve stvar, proglašavaju nesrećnike pogubljene u redakciji nekakvim kurčevim herojima koji su "dali život" za ovo ili ono. Mene bi užasno bilo sramota da to radim.

 

Fenomen mučeništva je obično vezan za versku misao, ili bar za neku žestoko zagriženu ideologiju. Ne znam ko može da zamisli da bi ovi ljudi, da im je neko pre dva dana rekao šta će se desiti, hrabro klimnuli glavom, izgrlili familiju, poljubili Povelju o ljudskim i građanskim pravima tačno u član 19., i otišli na posao da umru za Našu Stvar tj. za slobodu govora.

 

Ne znam šta treba da se zamišlja, upravo to su radili. Dobijali su pretnje od ozbiljnih ludaka i svaki dan su izlazili iz kuće sa glavom u torbi, ali nisu prestali da rade. Čitaj, žrtvovali su se za nešto

Link to comment

E pa vidiš, ako ih vređa, vređa ih u 4zida koji su i naši i njihovi.

O svemu ostalom smo već pisali juče tako da fulaš.

 

ma da

Link to comment

moram da primetim da je pomalo apsurdno da se u zemlji u kojoj pale dzamije i crkve na nekom internet forumu raspravlja o dobrom ukusu karikaturista .)

 

elem, razumem ja wallaru i vinija. jedno je sta je pravedno, a drugo sta je racionalno.

Hvala. To je suština.

A ne govnaranje i glupiranje nakon pročitane tri strane.

Link to comment

Evo još samo jednom. To pravo za koje fantaziraš da si se izborio ti garantuje samo i isključivo da nećeš zavšriti u zatvoru zbog svog laprdanja. Apsolutno ti ne garantuje da te neko neće nazvati idiotom, pozvati javnost na bojkot, opaliti šamar, ili dići te u vazduh.

 

Sve što čovek radi i sve što priča ima određene posledice, kako po njega tako i po okruženje, i njih treba biti svestan. Ko se pravi da posledice ne postoje jer ima na svojoj strani "slobodu govora" je neodgovorna i neinformisana budala.

 

A ti sad izvoli pa na gorenapisano dodaj "... i zato zaslužuje da mu teroriste odseku glavu" ili šta ti je već potrebno za sledeći strawman argument, ja neću.

 

Brate, koliko ti mašiš fudbal, to je za priču. Šta znači - treba biti svestan? Ne pričati/crtati/pevati/slikati nešto zbog čega možeš da stradaš? Voleo bih da vidim kako bi izgledao današnji svet i ti u njemu, da su se ljudi kroz istoriju rukovodili tvojim principom.

 

btw, karikaturisti su itekako bili svesni opasnosti. Eno ti izjava ubijenog urednika od pre par godina da će pre da umre nego da kleči i ćuti. Dakle, bili svesni i opet provocirali. Sram ih bilo.

Link to comment

Lupas kao maksim po diviziji. Palestina, Irak, Avganistan, bacanje dronova i ubijanje civila u Pakistanu. Bez obzira na to sta ti mislis, ostaje cinjenica da veliki deo muslimanskog sveta ove i ovakve stvari dozivljava neprijateljski, a zapad se ne trudi da ih u tome razuveri. 

ne znam sta znaci bacanje dronova, ali znam da ne mozes znati sta mislim.

probaj da se fokusiras, znam da ti je tesko. ali ovo je tema o teroristickom napadu u parizu.

cijii povod je bila karikatura. a ne bacanje dronova, sta god ti to znacilo.

Link to comment
×
×
  • Create New...