Jump to content
IGNORED

Šarli Ebdo


Lezilebovich

Recommended Posts

 

naravno da ne bi bilo krvi i naravno da se mora boriti protiv ovih manijaka. no cinjenica je da kad su u pitanju domace svetinje, granica dobrog ukusa na zapadu postoji i ne karakterise se kao nesloboda. 

 

sve zavisi sta smatras kao dobar ukus

 

5741352275515.jpg

 

+

 

 

 

 

Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    132

  • iDemo

    100

  • Weenie Pooh

    94

  • ToniAdams

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

Samo ti odgovaram na pitanje. Pitao si me sta to muslimani dozivljavaju od civilizovanog sveta. Toliko imas slabu koncentraciju? 

 

 

ne lepi, nego se svodi na generalizaciju. buduci da znam da veliki broj muslimana itekako ima koristi od civilizovanog sveta.

jel mogu da pogadjam, u ranim si tridesetim ili kasnim dvadesetim, i od inostranstva si video cg i mozda bosnu?

Link to comment

sve zavisi sta smatras kao dobar ukus

 

5741352275515.jpg

pa da, pitanje je samo sta je trenutno no-no u drustvu. cenim da pedofilija u kraljevskoj porodici ili u bilo kom drugom obiliku ako cemo pravo, nije tema za sprdnju.

Link to comment

bolje da nisam palio internet ovih dana, nadam se da je barem ovaj forum utociste zdravog razuma. od svih govana koja su isplivala najgora su ona mediokritetska koja ponavaljaju da ne treba prstom ubadati u oko prosecnog muslimana crtanjem karikature proroka muhameda. da, to je ono sto nam je falilo, ispunjavanje zahteva najgorih ekstremista da nas ne bi ubijali na ulici. ali to vredja i obicne muslimane i gura ih na stranu terorista. budalastine, koga takve stvari guraju na tu stranu znaci da je vec bio tamo. isti argument ti idioti koriste i kada je gej parada u pitanju, nije dobra taktika, zasto da setaju, nemama ja nista protiv toga, ali moze se na drugaciji nacin vise postici. govna.

Može i bez govana™.

Niko nije tvrdio da je tako ispravno, ljudi uglavnom glasno razmišljaju da li je bolje ići bezkompromisno, koliko je to na ruku ekstremista, da li muslimane zaista vređa crtanje Muhameda... Ako vređa da li ipak insistirati na vrednostima slobode govora ili pokušati naći neki kompromis.

 

Učitavanje da neko misli kako treba učiniti ustupak ubicama i paralele™ s gej paradom su budalaštine.

Link to comment

Kako irelevantna?

Ako ozbiljan broj tih vernika zaista crtanje Muhameda doživljavaju kao uvredu, onda treba barem razmisliti o tome... Posebno imajući u vidu ekspanziju idiotluka.

 

Ako Vucic kritike svoje vlasti dozivljava kao uvredu trebalo bi malo razmisliti pre nego sto kritike krenu da se upucuju. Posebno imajuci u vidu njegov politicki idiotluk.

Link to comment

a daj adame, na stranu moc kraljevske porodice da zaspinuje u svoju korist, licni napad tj prozivanje za pedofiliju i graficki prikaz religijske apstrakcije ne da nisu isto nego su po svemu kontra

Link to comment

naravno da ne bi bilo krvi i naravno da se mora boriti protiv ovih manijaka. no cinjenica je da kad su u pitanju domace svetinje, granica dobrog ukusa na zapadu postoji i ne karakterise se kao nesloboda. 

 

Jeste. A u slucaju da to neko prekrsi, onda se na njega sruci strasan gnev u vidu BBC odbijenice da emituje pesmu ili reklamu. Sto mu dodje otprilike malo veci eksces od bana na forumu. Nemoj Adame. molim te. 

Link to comment

pa da, pitanje je samo sta je trenutno no-no u drustvu. cenim da pedofilija u kraljevskoj porodici ili u bilo kom drugom obiliku ako cemo pravo, nije tema za sprdnju.

ja bas mislim da je to odlicna tema za sprdnju :D

ne naravno sprdati se zrtvi, nego pompeznim bahatim perverznjacima koji misle da su nedodirljivi.

Link to comment

Tarzanija.com

- Šarli. Oni su heroji pali za slobodu

govora

, mučki ubijeni od strane

nemilosrdn...

- I kako si ti Šarli?

- Pa ja nastavljam njihovu borbu,

borim se perom i mastilom protiv

nepravde, satirom protiv nasilja i

bezumlja, moja olovka je moj mač, a

moj um je...

 

Ljudi i neironično govore ovakve stvar, proglašavaju nesrećnike pogubljene u redakciji nekakvim kurčevim herojima koji su "dali život" za ovo ili ono. Mene bi užasno bilo sramota da to radim.

 

Fenomen mučeništva je obično vezan za versku misao, ili bar za neku žestoko zagriženu ideologiju. Ne znam ko može da zamisli da bi ovi ljudi, da im je neko pre dva dana rekao šta će se desiti, hrabro klimnuli glavom, izgrlili familiju, poljubili Povelju o ljudskim i građanskim pravima tačno u član 19., i otišli na posao da umru za Našu Stvar tj. za slobodu govora.

Link to comment

ne lepi, nego se svodi na generalizaciju. buduci da znam da veliki broj muslimana itekako ima koristi od civilizovanog sveta.

jel mogu da pogadjam, u ranim si tridesetim ili kasnim dvadesetim, i od inostranstva si video cg i mozda bosnu?

 

Sve si pogodio.  :thumbsup:

Link to comment

Može i bez govana™.

Niko nije tvrdio da je tako ispravno, ljudi uglavnom glasno razmišljaju da li je bolje ići bezkompromisno, koliko je to na ruku ekstremista, da li muslimane zaista vređa crtanje Muhameda... Ako vređa da li ipak insistirati na vrednostima slobode govora ili pokušati naći neki kompromis.

 

Učitavanje da neko misli kako treba učiniti ustupak ubicama i paralele™ s gej paradom su budalaštine.

 

ne moze bez govana, sramotno je sta ljudi sve pisu po internetima.

 

ovo boldovano, o ovome se ne diskutuje. mene svasta vredja, pa sta?! nemaju oni pravo da ne budu uvredjeni, neka budu uvredjeni u svoja cetiri zida. svako ko predje liniju uvredjenosti i predje na dark side nije to uradio zbog karikaturista.

 

i da, ovo o cemu ti pricas je ustupak ubicama.

Link to comment

Poprilicno mi je neprijatno kad citam ovo sukobu kultura i pogleda na muslimanski svet kao hrpu divljaka koji imaju jos da gule i da se dokazuju, pre nego sto dostignu zapadne civilizacijske vrednosti. Pre samo tri-cetiri godine je u Nemackoj uhapsena grupa koja je godinama ubijala radnike u turskim/grckim fast foodovima, ukupan broj zrtava je bio slican ovom. Zasto bi se to po defaultu posmatralo kao defekt i izolovani slucaj u nemackom drustvu ili sire, u evropskom, a ovo od juce je autenticni reprezent muslimanskog sveta?

 

+1

 

Brejvik je poremećeni Norvežanin, McVeigh je američki redneck-prepper, ove ubice imigranata iz Nemačke su Nemci sa fašistoidnim poremećajem. Niko ih u analizama i kolumnama nije nazvao prvo hrišćanima pa onda svim ostalim. Ali zato su ova dvojica prvo muslims pa onda sve drugo, i kada se govori o jučerašnjem masakru odjednom više nema veze ni ime, ni prezime, ni državljanstvo, nego su muslimani odgovorili terorom. Valjda tako lepše zvuči nego kada se kaže da su ubice rođene i odrasle u Francuskoj.

Link to comment

Poprilicno mi je neprijatno kad citam ovo sukobu kultura i pogleda na muslimanski svet kao hrpu divljaka koji imaju jos da gule i da se dokazuju, pre nego sto dostignu zapadne civilizacijske vrednosti. Pre samo tri-cetiri godine je u Nemackoj uhapsena grupa koja je godinama ubijala radnike u turskim/grckim fast foodovima, ukupan broj zrtava je bio slican ovom. Zasto bi se to po defaultu posmatralo kao defekt i izolovani slucaj u nemackom drustvu ili sire, u evropskom, a ovo od juce je autenticni reprezent muslimanskog sveta? Tim pre sto je ocigledno da je desni ekstremizam u Evropi sve jaci. Mislim da nije slucajnost sto se sve desava u vreme kad dolazi do otvorenih sukoba i iskazivanja netrpeljivosti od strane starosedelaca.

mislim da svi ovde govore o religioznim fanaticima, a ne o muslimanima.

pricam o forumu. nisam stigao da odgledam vesti.

Link to comment
×
×
  • Create New...