Jump to content
IGNORED

Šarli Ebdo


Lezilebovich

Recommended Posts

Isto se i ja pitam kad cujem da je jos jedna porodica u Pakistanu izginula od NATO drona.

 

Cemu ubijanje? Da bi kod takvih kao sto si ti upravo izazvalo tu reakciju.

e ajd uzdrzi se od licnih kvalifikacija, poznato je da se ne ustezem da kliknem riport.

Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    132

  • iDemo

    100

  • Weenie Pooh

    94

  • ToniAdams

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

vrlo konkretan odgovor. u rangu onog za tolkinov pretenciozni stil.

vidi se da znas o cemu pises.

 

Najjace da cu da analiziram stil nekog pisca na chit-chatu prosaranom onelinerskim upadicama da bih tebi nesto dokazao. Do toga mi je stalo kao do lanjskog snega.

 

Sto se tebe tice, vidi se da zivis na planeti Zemlji i da pratis desavanja. Pretpostavljam da se slazes da Izrael spada u taj neki civilizovani svet. Sta radi taj Izrael muslimanskom stanovnistvu u Palestini? Koga ovde na zapadu boli kita za to?

Link to comment

naravno da ne bi bilo krvi i naravno da se mora boriti protiv ovih manijaka. no cinjenica je da kad su u pitanju domace svetinje, granica dobrog ukusa na zapadu postoji i ne karakterise se kao nesloboda. 

 

sve zavisi sta smatras kao dobar ukus

 

5741352275515.jpg

Link to comment

naravno da ne bi bilo krvi i naravno da se mora boriti protiv ovih manijaka. no cinjenica je da kad su u pitanju domace svetinje, granica dobrog ukusa na zapadu postoji i ne karakterise se kao nesloboda.

 

pa onda to bas i nisu neke svetinje ako se prica samo o dobrom ukusu? nisu ovi rekli karikaturistima da su prostacine nego su ljude izmasakrirali na mrtvo

Link to comment

dve stvari

 

die zeit objavio da se 57% nemaca oseca ugrozenim od islama.

 

drugo:

 

 


Tarzanija.com
- I ja sam Šarli!
- Šta si ti?
- Šarli. Oni su heroji pali za slobodu
govora, mučki ubijeni od strane
nemilosrdn...
- I kako si ti Šarli?
- Pa ja nastavljam njihovu borbu,
borim se perom i mastilom protiv
nepravde, satirom protiv nasilja i
bezumlja, moja olovka je moj mač, a
moj um je...
- Da, pisanje šaljivih tekstova
sastavljenih tako da izokola
bezopasno zadirkuju vlasti, dovoljno
jasnih da prosečan internetaš
zagrokće od smeha ali nedovoljno
direktnih i oštrih da bi ikog ozbiljnog
imalo boleo ku+ac zvuči zaista smrtno
opasno, a zbijanje šala s tim kako
Dačić peva Miljacku je gigantski korak
u menjanju sveta. Ne loži se.
Link to comment

Najjace da cu da analiziram stil nekog pisca na chit-chatu prosaranom onelinerskim upadicama da bih tebi nesto dokazao. Do toga mi je stalo kao do lanjskog snega.

 

Sto se tebe tice, vidi se da zivis na planeti Zemlji i da pratis desavanja. Pretpostavljam da se slazes da Izrael spada u taj neki civilizovani svet. Sta radi taj Izrael muslimanskom stanovnistvu u Palestini? Koga ovde na zapadu boli kita za to?

pa obecao si da hoces, cim dodjes do kompa. a nista nebilo :(

 

samo bih te podsetio da je tema teroristicki napad u parizu. pre nego sto leja stisne riport. a ti nastavi da baljezgas i pripisujes.

Link to comment

Tarzanija.com

- I ja sam Šarli!

- Šta si ti?

- Šarli. Oni su heroji pali za slobodu

govora, mučki ubijeni od strane

nemilosrdn...

- I kako si ti Šarli?

- Pa ja nastavljam njihovu borbu,

borim se perom i mastilom protiv

nepravde, satirom protiv nasilja i

bezumlja, moja olovka je moj mač, a

moj um je...

- Da, pisanje šaljivih tekstova

sastavljenih tako da izokola

bezopasno zadirkuju vlasti, dovoljno

jasnih da prosečan internetaš

zagrokće od smeha ali nedovoljno

direktnih i oštrih da bi ikog ozbiljnog

imalo boleo ku+ac zvuči zaista smrtno

opasno, a zbijanje šala s tim kako

Dačić peva Miljacku je gigantski korak

u menjanju sveta. Ne loži se.

 

1 nivo

Edited by ToniAdams
Link to comment

samo bih te podsetio da je tema teroristicki napad u parizu. pre nego sto leja stisne riport. a ti nastavi da baljezgas i pripisujes.

 

Samo ti odgovaram na pitanje. Pitao si me sta to muslimani dozivljavaju od civilizovanog sveta. Toliko imas slabu koncentraciju? 

 

 

pa obecao si da hoces, cim dodjes do kompa. a nista nebilo  :(

 

Ne secam se da sam ista obecao. Slobodan si da nadjes citat.

Edited by IndridCold
Link to comment

Zanimljivo poređenje, naročito u kontekstu jučerašnjeg događaja u Jemenu.

nenamerno, lupila sam, nisam ni u peti imala to od juče u jemenu

 

rekoh ne bas religiozni, ne nereligiozni. za razliku od bosanaca i albanaca (koje ne treba, usled mnogih specificnosti kao sto je nasledje komunizma/ ateizma, mesati u pricu), arapi i turci iz zabiti su otprilike svi religiozni. vera u boga je nesto prirodno, sto se stice vaspitanjem. ko sto je i kod nas bilo tako pre 100-200 godina. sprdnju sa muhamedom tretiraju, stoga, kao sprdnju sa sopstvenim identitetom i tradicijom. ali to je njihov problem, ne nas.

ma jasno je to meni sve, nego šta znam, znala sam u životu neke baš religiozne ljude i pokušavam da zamislim njihovu reakciju na recimo izrugivanje sa njihovim vlastitim simbolima vere

i sigurna sam da bi bila nešto tipa da bi se pomolili za te grešne duše i ništa više

Link to comment

Poprilicno mi je neprijatno kad citam ovo sukobu kultura i pogleda na muslimanski svet kao hrpu divljaka koji imaju jos da gule i da se dokazuju, pre nego sto dostignu zapadne civilizacijske vrednosti. Pre samo tri-cetiri godine je u Nemackoj uhapsena grupa koja je godinama ubijala radnike u turskim/grckim fast foodovima, ukupan broj zrtava je bio slican ovom. Zasto bi se to po defaultu posmatralo kao defekt i izolovani slucaj u nemackom drustvu ili sire, u evropskom, a ovo od juce je autenticni reprezent muslimanskog sveta? Tim pre sto je ocigledno da je desni ekstremizam u Evropi sve jaci. Mislim da nije slucajnost sto se sve desava u vreme kad dolazi do otvorenih sukoba i iskazivanja netrpeljivosti od strane starosedelaca.

Link to comment

Bez takvih rasprava, to sekularno društvo bi se odavno pretvorilo u masu jingoistic ksenofoba koji misle da je vrhunac hrabrosti podsmevati se ljudima sa drugih kontinenata o kojima vrlo malo znaš, i jačati "Mi protiv Njih" mentalitet u sopstvenom okruženju. "Boli me uvo, imam ja svoja prava! Mogu da kažem šta god hoću kome god hoću u bilo kakvim okolnostima, osim ako mi država preti zatvorom! SLOBODA!"

 

@Leia: Suludo je očekivati masovne proteste, a ne znam ni gde bi ih ko organizovao. U Abu-Dabiju, Bagdadu, Kairu? Zašto bi se bilo koja država prećutno izvinjavala za teroristički napad na zemlju EU? Da bi se opravdala pred ljudima koji misle da su svi muslimani sveta odgovorni za postupke džihadista?

 

A taj Muhamed zivi na kojem tacno drugom kontinentu? I zasto bi njegovo ismevanje znacilo i ismevanje svih ljudi sa drugih kontinenata. Je l' se ti osecas ugrozeno kad vidis karikaturu Hrista i krenes li da ubijas okolo onoga ko je nacrtao? Hajde, saberi se malo, ima razlike izmedju vredjanja ljudi iz ksenofobije i hiperbolicnog podsmevanja ekstremnim varijantama necijih verskih uverenja, bilo cija uverenja da su u pitanju. Malo smo odmakli od vremena kad smo ubijali zbog verskih uverenja a tebi ako fali pronadji vremensku masinu pa skokni do 12. veka i izruguj se slobodi misljenja koliko god ti volja. Ovde smo se u medjuvremenu izborili za pravo da se zajebavamo sa bas svakom istorijskom ili legendarnom licnoscu, kome se to ne svidja siroko mu polje.

Edited by harper
Link to comment

zamisli kazes u kafani jebo te bog i tri popa te raznesu sacmaricom :D

 

edit, walle, ogromna vecina muslimanskih vjernika je ovdje irelevantna. znas kad bih se ja, dodyse ja sam ateista ali eto kulturoliski hriscanska ja, izvinila nekom zbog hriscansko fundamentalistickog terorizma? pa ono, nikad, sta ja koi kua imam s tim?

Kako irelevantna?

Ako ozbiljan broj tih vernika zaista crtanje Muhameda doživljavaju kao uvredu, onda treba barem razmisliti o tome... Posebno imajući u vidu ekspanziju idiotluka.

Link to comment
×
×
  • Create New...