Jump to content
IGNORED

Šarli Ebdo


Lezilebovich

Recommended Posts

ovo je toliko pogrešno da ne postoji dovoljno adekvatan termin za nivo pogrešnosti napisanog.

vidim da provejava kroz temu i vrlo mi ide na živce.

Žao mi je što ti ide na živce.

Ako budeš ispratila sve, videćeš zašto i dalje imam to u glavi kao aktivno™. I sumnju da grešim.

Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    132

  • iDemo

    100

  • Weenie Pooh

    94

  • ToniAdams

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

i ko sad generalizuje? zasto bi bilo kom mislecem i odgovornom pojedincu bilo koje vere bio problem da osudi akt terorizma protiv nevinih civila? bez ocekivanja da mu se svide karikature, al ono, cemu ubijanje?!

niko ne ocekuje hvalospeve i podrsku zapadnim politicarima i ostalim govnarima, nego su ovde u pitanju nevini ljudi koji stradaju od strane ekstremista. pa bas ta sloboda govora koju ovde tako lako dovedosmo u pitanje je ogroman deo tog civilizacijskog koraka koji je zapadni svet napravio pocev od renesanse do danas, a koji ce valjda i tamo nekad neko napraviti, inshallah

 

Ne razumem. Nijedan musliman nije osudio napade?

Link to comment

i ko sad generalizuje? zasto bi bilo kom mislecem i odgovornom pojedincu bilo koje vere bio problem da osudi akt terorizma protiv nevinih civila? bez ocekivanja da mu se svide karikature, al ono, cemu ubijanje?!

 

 

Isto se i ja pitam kad cujem da je jos jedna porodica u Pakistanu izginula od NATO drona.

 

Cemu ubijanje? Da bi kod takvih kao sto si ti upravo izazvalo tu reakciju.

Link to comment

bolje da nisam palio internet ovih dana, nadam se da je barem ovaj forum utociste zdravog razuma. od svih govana koja su isplivala najgora su ona mediokritetska koja ponavaljaju da ne treba prstom ubadati u oko prosecnog muslimana crtanjem karikature proroka muhameda. da, to je ono sto nam je falilo, ispunjavanje zahteva najgorih ekstremista da nas ne bi ubijali na ulici. ali to vredja i obicne muslimane i gura ih na stranu terorista. budalastine, koga takve stvari guraju na tu stranu znaci da je vec bio tamo. isti argument ti idioti koriste i kada je gej parada u pitanju, nije dobra taktika, zasto da setaju, nemama ja nista protiv toga, ali moze se na drugaciji nacin vise postici. govna.

Edited by Кристофер Лумумбо
Link to comment

ne razumem zasto bi bilo pogresno, nije da ne postoje granice dobrog ukusa na zapadu.

 

recimo, bila pre neki dan vest na bbc-u da je neka riba u americi svedocila na sudu da se kao maloletnica seksala sa kraljicinim sinom (prince andrew) na nekoj bahanaliji. vest je, naravno, skrajnuta u jednom danu. nesto razmisljam kakve bi reakcije izazvala karikatura princa koji hefta neku devojcicu na naslovnici bilo koje ovdasnje novine. nikakve, naravno, jer nema sanse da bi se tako nesto moglo desiti. granice postoje i postuju se. i niko ne smatra da je u pitanju nesloboda, cenzura, krsenje civilizacijskih tekovina itd.

 

Porediš satirični časopis i senzacionalističke medijske spekulacije. To veze nema jedno s drugim. Ovo što si ti naveo jeste pitanje dobrog ukusa, ali to nema veze sa tim da li satiričari ne smeju da se sprdaju sa nekim temama.

Link to comment

ne razumem zasto bi bilo pogresno, nije da ne postoje granice dobrog ukusa na zapadu.

 

recimo, bila pre neki dan vest na bbc-u da je neka riba u americi svedocila na sudu da se kao maloletnica seksala sa kraljicinim sinom (prince andrew) na nekoj bahanaliji. vest je, naravno, skrajnuta u jednom danu. nesto razmisljam kakve bi reakcije izazvala karikatura princa koji hefta neku devojcicu na naslovnici bilo koje ovdasnje novine. nikakve, naravno, jer nema sanse da bi se tako nesto moglo desiti. granice postoje i postuju se. i niko ne smatra da je u pitanju nesloboda, cenzura, krsenje civilizacijskih tekovina itd.

 

pa da, ali samokontrola (makar i iz pogresnih razloga) je ipak nesto drugo od cenzure nametnute vatrenim oruzjem (i samo vatrenim oruzjem). a i da objavi neko, verovatno mu ne bi upali u kancelariju i izresetali ih. plus, ako recimo neko to obajavi u npr argentini ne verujem da bi poslali dva agenta da zadave karikaturistu. mislim, neuporedivo je. 

Edited by MancMellow
Link to comment

ne razumem zasto bi bilo pogresno, nije da ne postoje granice dobrog ukusa na zapadu.

 

recimo, bila pre neki dan vest na bbc-u da je neka riba u americi svedocila na sudu da se kao maloletnica seksala sa kraljicinim sinom (prince andrew) na nekoj bahanaliji. vest je, naravno, skrajnuta u jednom danu. nesto razmisljam kakve bi reakcije izazvala karikatura princa koji hefta neku devojcicu na naslovnici bilo koje ovdasnje novine. nikakve, naravno, jer nema sanse da bi se tako nesto moglo desiti. granice postoje i postuju se. i niko ne smatra da je u pitanju nesloboda, cenzura, krsenje civilizacijskih tekovina itd.

A da tako nešto objavi Arabian Post, da li bi tri besna Engleza uletela u redakciju i sve ih pobili?

Link to comment

bolje da nisam palio internet ovih dana, nadam se da je barem ovaj forum utociste zdravog razuma. od svih govana koja su isplivala najgora su ona mediokritetska koja ponavaljaju da ne treba prstom ubadati u oko prosecnog muslimana crtanjem karikature proroka muhameda. da, to je ono sto nam je falilo, ispunjavanje zahteva najgorih ekstremista da nas ne bi ubijali na ulici. ali to vredja i obicne muslimane i gura ih na stranu terorista. budalastine, koga takve stvari guraju na tu stranu znaci da je vec bio tamo. isti argument ti idioti koriste i kada je gej parada u pitanju, nije dobra taktika, zasto da setaju, nemama ja nista protiv toga, ali moze se na drugaciji nacin vise postici. govna.

 

Dobro. Pretpostavimo da si u pravu. Nisu svi govna koji tako misle, nego situacija nije ni najmanje crno-bela i deo je neceg mnogo veceg sto ima uticaj na zivote i buducnost svih na ovoj planeti, i ljudi su zbunjeni.

Link to comment

ne razumem zasto bi bilo pogresno, nije da ne postoje granice dobrog ukusa na zapadu.

 

recimo, bila pre neki dan vest na bbc-u da je neka riba u americi svedocila na sudu da se kao maloletnica seksala sa kraljicinim sinom (prince andrew) na nekoj bahanaliji. vest je, naravno, skrajnuta u jednom danu. nesto razmisljam kakve bi reakcije izazvala karikatura princa koji hefta neku devojcicu na naslovnici bilo koje ovdasnje novine. nikakve, naravno, jer nema sanse da bi se tako nesto moglo desiti. granice postoje i postuju se. i niko ne smatra da je u pitanju nesloboda, cenzura, krsenje civilizacijskih tekovina itd.

baljezgas.

Link to comment

Ne, naravno da taj sistem nije utopija i naravno da je najbolji u smislu poređenja sa ostalim. Nije savršen i normalno je da treba da se diskutuje o odnosu države prema manjinama, inkluziji, opštoj kulturi i svemu.

Ali, granica mora da postoji. Crtanje karikatura i ismevanje bilo čega i podsmevanje bilo čemu ne sme nikada da dođe u pitanje.

U smislu, da list sme, treba i mora da radi kako misli da treba da radi i da ne sme da strepi za život i imovinu zbog toga. Ako to nekoga vređa, može da pokrene građansku akciju, da protestuje ispred, poziva na bojkot, pravi onlajn proteste ili šta god.

Ovde se već dobro slažemo.

Ostaje otvoreno da li je ovo ipak trenutak, gde treba stati na loptu, ili to nazvati ustupkom, kojim bi se poslala poruka ogromnoj većini islamskih vernika da zapad ima razumevanje za različitost i volju da približi stavove. Ili bi to bilo:

chamb-mun01s.jpg

Link to comment

zamisli kazes u kafani jebo te bog i tri popa te raznesu sacmaricom :D

 

edit, walle, ogromna vecina muslimanskih vjernika je ovdje irelevantna. znas kad bih se ja, dodyse ja sam ateista ali eto kulturoliski hriscanska ja, izvinila nekom zbog hriscansko fundamentalistickog terorizma? pa ono, nikad, sta ja koi kua imam s tim?

Edited by morgana
Link to comment

pa da, ali samokontrola (makar i iz pogresnih razloga) je ipak nesto drugo od cenzure nametnute vatrenim oruzjem. a i da objavi neko, verovatno mu ne bi upali u kancelariju i izresetali ih. plus, ako recimo neko to obajavi u npr argentini ne verujem da bi poslali dva agenta da zadave karikaturistu. mislim, neuporedivo je. 

 

naravno da ne bi bilo krvi i naravno da se mora boriti protiv ovih manijaka. no cinjenica je da kad su u pitanju domace svetinje, granica dobrog ukusa na zapadu postoji i ne karakterise se kao nesloboda. 

Link to comment
×
×
  • Create New...