Jump to content
IGNORED

Šarli Ebdo


Lezilebovich

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    132

  • iDemo

    100

  • Weenie Pooh

    94

  • ToniAdams

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

pa pratiš medije, jbm mu miša... ta podela je ustoličena još od vremena najn ilevena i ima vrlo pežorativnu konotativnu notu spram "dobrih" koj su, naime, ne lojalni, već subordinirani polu-građani xy neke zapadne države, koja im svojom velikodušnošću zasnovanom na njihovom gud bihejvjoru, "dopušta" da i dalje u njoj borave

 

ps kompromis

hehe pa lepo sto si iskopao taj link, upravo slicno objasnjenje sam i ja napisala gore.

 

i sta sad to uopste znaci, drzava im svojom velikodusnoscu dozvoljava da u njoj borave? pa zar to isto ne radi i saudijska arabija, gde postoje pravila koja vaze za sve, pa i za one kojima se mozda ne svidjaju? tamo ne mozes da nazdravis sampanjcem za novu godinu, ovamo ne mozes da pretis, maltretiras ili cak ubijes nekog zbog razlicitog misljenja, cao zdravo. ponavljam, ne mora ljubav i apsolutno prihvatanje, postovanje i tolerancija bi vec bilo puna kapa.

Link to comment

nisam ih nazvala teroristima, ne podmeci. samo sam konstatovala da su pojedinci u arapskom svetu koji otvoreno i ostro osudjuju prilicno malobrojni, ili to cine na sopstveni rizik po zivu glavu ili to rade poprilicno uvijeno al ajd bolje i tako nego nikako. a osude od strane sire populacije, nekakvih protesta, naravno ni od korova.

sta sam ja onda izmislila i kome sam se podsmevala? svasta

Izmislila si da oni koji ne podržavaju akt terorizma "pojedinci", pa implicitno kažeš da je osim njih vaskolika muslimanska zajednica podržala akt terorizma. Valjda je jedino logično da su počinitelji akta pojedinci, a ne da dele odgovornost sa svim ljudima sa kojima dele veru?

 

Na osnovu kojih to statističkih podataka su pojedinci koji osuđuju ovakve akte "prilično malobrojni"? To si izvukla pravo iz dupeta iz Fox news segmenata u kojima se dreči kako muslimanske zajednice USA nikad nisu osudile nijedan teroristički napad i zato su kolektivno odgovorne za njih, što je naravno blatantna laž - IANA, MSA, i druge organizacije su bukvalno svaki napad promptno osudile, samo što to nije bila dovoljno sočna vest da bi se široko prenela.

 

Ne krivim ja tebe što generalizuješ, odgovornost je na medijima. Ali medijima je lakše da tretiraju milijardu ljudi kao fanatike, a onda da dižu obrve kad vide koliko lako ISIS ili Al Qaeda navlače nove regrute iz celog sveta. "Nije ni čudo, znate kakvi su oni..."

Link to comment

greska je sto zive u vakumu. to su djeca gastarbajtera i potomci jeftine radne snage. niza klasa od samo pocetka tj. generacijama unazad.

Čija greška?

Ovog sistema, koncepta, društva, (opet pozivam kolegu forumaša da ispravi :D) ili njihova?

Da citiram:

Naravno da grešiš, apsolutno grešiš. A mešaš i zapadnu kulturu i zapadne zakone i društvo. Ali, čak i u tom slučaju grešiš, jer ovo sadašnje zapadno društvo ima najbolje "rešenje" i "zaštitu" i za slobodu i za život u istoriji čovečanstva. I to treba braniti, jer bilo kakvo odustajanje od toga je ogroman korak nazad.

Dakle imamo generacije jeftine radne snage, nižu klasu, u sistemu koji je najbolji za zaštitu prava... Ja bih rekao da imamo bug koji se ignorisao i gurao pod tepih.

Ali ovo već svakako izlazi iz samog topica i mesto mu je na nekom drugom, pa prestajem.

Link to comment

A to tako ima i moze i u sredini u kojoj ti zivish??

 

sta ima i moze? tolerancija, postovanje?

pa lepo napisah da barem na neki dogledan rok nazalost nema i ne moze, i otud sva sranja

Link to comment

Izmislila si da oni koji ne podržavaju akt terorizma "pojedinci", pa implicitno kažeš da je osim njih vaskolika muslimanska zajednica podržala akt terorizma. Valjda je jedino logično da su počinitelji akta pojedinci, a ne da dele odgovornost sa svim ljudima sa kojima dele veru?Na osnovu kojih to statističkih podataka su pojedinci koji osuđuju ovakve akte "prilično malobrojni"? To si izvukla pravo iz dupeta iz Fox news segmenata u kojima se dreči kako muslimanske zajednice USA nikad nisu osudile nijedan teroristički napad i zato su kolektivno odgovorne za njih, što je naravno blatantna laž - IANA, MSA, i druge organizacije su bukvalno svaki napad promptno osudile, samo što to nije bila dovoljno sočna vest da bi se široko prenela.Ne krivim ja tebe što generalizuješ, odgovornost je na medijima. Ali medijima je lakše da tretiraju milijardu ljudi kao fanatike, a onda da dižu obrve kad vide koliko lako ISIS ili Al Qaeda navlače nove regrute iz celog sveta. "Nije ni čudo, znate kakvi su oni..."

kao sto vec rekoh, nema potrebe da podmeces. nisam nista implicirala, a pogotovo ne takvu glupost.

ali ako se negde u arapskom svetu dese masovni protesti koji osudjuju ovaj akt terorizma a mainstream mediji nam ne jave, eto ostavljam tebi da nas obavestis. sta ja imam bilo koga da osudjujem, meni je prosto tuzno sto se osuda sljama u sopstvenim redovima ne vidi kao moralna obaveza iole misleceg pojedinca, ne tuzno, tragicno

Link to comment

Tesko mi je da poverujem da se na ovom forumu uopste raspravlja o tome da li je crtanje Muhameda u sekularnim novinama, unutar sekularnog drustva, provokacija nekoga ili necega i da li bi mozda trebalo izbegavati takve provokacije da se moze biti neko ne bi uvredio.

Bez takvih rasprava, to sekularno društvo bi se odavno pretvorilo u masu jingoistic ksenofoba koji misle da je vrhunac hrabrosti podsmevati se ljudima sa drugih kontinenata o kojima vrlo malo znaš, i jačati "Mi protiv Njih" mentalitet u sopstvenom okruženju. "Boli me uvo, imam ja svoja prava! Mogu da kažem šta god hoću kome god hoću u bilo kakvim okolnostima, osim ako mi država preti zatvorom! SLOBODA!"

 

@Leia: Suludo je očekivati masovne proteste, a ne znam ni gde bi ih ko organizovao. U Abu-Dabiju, Bagdadu, Kairu? Zašto bi se bilo koja država prećutno izvinjavala za teroristički napad na zemlju EU? Da bi se opravdala pred ljudima koji misle da su svi muslimani sveta odgovorni za postupke džihadista?

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

kao sto vec rekoh, nema potrebe da podmeces. nisam nista implicirala, a pogotovo ne takvu glupost.

ali ako se negde u arapskom svetu dese masovni protesti koji osudjuju ovaj akt terorizma a mainstream mediji nam ne jave, eto ostavljam tebi da nas obavestis. sta ja imam bilo koga da osudjujem, meni je prosto tuzno sto se osuda sljama u sopstvenim redovima ne vidi kao moralna obaveza iole misleceg pojedinca, ne tuzno, tragicno

neuporedivo vise ljudi strada od terorizma u islamskim drzavama nego po zapadu. nevinih ljudi. pa se ni za to ne bune. pitam se zasto... 

Link to comment

kao sto vec rekoh, nema potrebe da podmeces. nisam nista implicirala, a pogotovo ne takvu glupost.

ali ako se negde u arapskom svetu dese masovni protesti koji osudjuju ovaj akt terorizma a mainstream mediji nam ne jave, eto ostavljam tebi da nas obavestis. sta ja imam bilo koga da osudjujem, meni je prosto tuzno sto se osuda sljama u sopstvenim redovima ne vidi kao moralna obaveza iole misleceg pojedinca, ne tuzno, tragicno

 

To ce se desiti onda kad se na zapadu bude digla masovna pobuna zbog kolonijalnog silovanja muslimanskih zemalja i ratnih zlocina pocinjenih u ime "demokratije". 

Link to comment

neuporedivo vise ljudi strada od terorizma u islamskim drzavama nego po zapadu. nevinih ljudi. pa se ni za to ne bune. pitam se zasto... 

Stanuju daleko™, pisani su naucni radovi na tu temu... 

Link to comment

To ce se desiti onda kad se na zapadu bude digla masovna pobuna zbog kolonijalnog silovanja muslimanskih zemalja i ratnih zlocina pocinjenih u ime "demokratije".

 

pa nista onda, sta predlazes? da se ceramo do sudnjeg dana pa ko pretekne? fair enough

Link to comment

To ce se desiti onda kad se na zapadu bude digla masovna pobuna zbog kolonijalnog silovanja muslimanskih zemalja i ratnih zlocina pocinjenih u ime "demokratije". 

na kukovo leto, meseca limburga?

Link to comment
×
×
  • Create New...