Jump to content
IGNORED

Šarli Ebdo


Lezilebovich

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    132

  • iDemo

    100

  • Weenie Pooh

    94

  • ToniAdams

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

jesi sigurno razumela to na sta si odgovorila?

e toni izvini, tek posle sam videla da sam kvotovala i tvoj post  :isuse:

to je bilo slučajno, uopšte na tvoj post nisam odgovarala

Link to comment

@lrd pa na druga, mnogobrojna društva koja itekako uređuju ali ne po ugledu na svoja, već u skladu s tim šta su im trenutni ciljevi u tom regionu, a ne daju pišljiva boba za ljudska prava itsl u njima

Link to comment

Šta predlažeš? Da se odustane od sloboda i tekovina društva?

 

Ovakva argumentacija me podseća na rasprave o gej paradi u Srbiji. Tipa, zašto provocirati, pa ako se toliko ljudi protivi, pa opet će da se ruši grad zbog pedera i sl.

 

Dakle, pitanje je sada kako odbraniti slobodu govora i kako sprečiti da se ovakve stvari dešavaju, a ne da li odustati od slobode govora.

 

 

 

 

Na osnovu ove tvoje reakcije sam zaključio da verovatno ne pričamo o istim stvarima. Zato, ako ti se i dalje diskutuje, naravno, mi pojasni na šta si mislio kad si napisao "za tuđa društva ih zabole", jer sam ja očigledno pogrešno shvatio.

 

Naravno da ne.

Pitam samo da li je pametno insistirati na Muhamedu kao liku u karikaturama. Toliko.

Imam nedoumicu da li izbegavanje toga (i samo toga, jer imamo osnovu da je samo crtanje Muhameda uvreda) korisnije u borbi protiv narastajućeg islamskog fanatizma ili nije.

A borba protiv islamskog fanatizma=odbrana sloboda™ uključujući slobodu govora.

Dakle, isključivo strateško pitanje.

Link to comment

Naravno da ne.

Pitam samo da li je pametno insistirati na Muhamedu kao liku u karikaturama. Toliko.

Imam nedoumicu da li izbegavanje toga (i samo toga, jer imamo osnovu da je samo crtanje Muhameda uvreda) korisnije u borbi protiv narastajućeg islamskog fanatizma ili nije.

A borba protiv islamskog fanatizma=odbrana sloboda uključujući slobodu govora.

Dakle, isključivo strateško pitanje.

 

Ovo. 

 

Nameravajuci da ismejes ekstremistu, uvredom zahvatis i umerene vernike i tako ih antagonizujes. 

Link to comment

Bilo je onomad i u Holandiji veoma napeto u danima posle ubistva Tea Van Goga. Prvo nekoliko napada na džamije, pa onda nekoliko kontranapada na crkve i sinagoge, pa gomila fizičkih sukoba... Na kraju su se strasti smirile. OK, ovo sada će da bude na 20x skali ali nije baš izvesno da će da se pretvori u kompletan pandemonijum sa deportacijama i osnivanjima islamskih autonomnih oblasti u geto-predgrađima. Bilo bi od velike pomoći kada bi neke prominentne face u Francuskoj, ko god da su, pozvale na zajedništvo i solidarnost svih normalnih ljudi bez obzira na rasu i religiju.

Link to comment

@lrd pa na druga, mnogobrojna društva koja itekako uređuju ali ne po ugledu na svoja, već u skladu s tim šta su im trenutni ciljevi u tom regionu, a ne daju pišljiva boba za ljudska prava itsl u njima

 

Misliš da je to usko povezano? Da američki intervencionizam, neokolonijalizam i ostalo imaju direktne veze sa slobodom štampe u Francuskoj ili Danskoj? Da ako Amerika okupira Irak, onda Danska mora da odustane od slobode govora?

Link to comment
×
×
  • Create New...