Jump to content
IGNORED

Šarli Ebdo


Lezilebovich

Recommended Posts

Pa tako reci, bemmuvukadraškovića. Ja sam ti samo zbog te jedne rečnice replicirao, nisam znao da si se autoreportovao...

 

Sprdnja je naravno OK, samo se ne slažem da ovo treba dizati na nivo čitave religije. Gazza je već briljantno primetio da će najveći udarac iza ovoga pretrpeti upravo francuski/evropski muslimani koji su kolektivni taoci jedne frakcije bolesnika.

sve pet, sori zbog nervoze.

domene, izbaci me lako iz koloseka tako neka budalastina.

Edited by ToniAdams
Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    132

  • iDemo

    100

  • Weenie Pooh

    94

  • ToniAdams

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

pa nije jebiga sve tako jednostavno.

u ovakvim situacijama treba uraditi kost benefit analizu, nevezanu za prava i pravdu.

 

Takva analiza je nešto sa čim računaju. Ovo je šamar slobodi i na njega se ne odgovara analizom, već demonstracijom slobode.

Link to comment

Za mene bi evolucija bila izbegavanje karikaturisanja Muhameda ako (ako) to vređa osećanja velikog broja normalnih muslimana. Ako, još jednom.

 

 

Po celom topiku se provlači ovakva neka ili slična teza, što pokazuje osnovno nerazumevanje koncepta slobode govora i slobode izražavanja, a to je baš hevi.

Link to comment

Takva analiza je nešto sa čim računaju. Ovo je šamar slobodi i na njega se ne odgovara analizom, već demonstracijom slobode.

to niko ne spori.

ali verujem da je mozda moglo i da se tako nesto predvidi.

Link to comment

Po celom topiku se provlači ovakva neka ili slična teza, što pokazuje osnovno nerazumevanje koncepta slobode govora i slobode izražavanja, a to je baš hevi.

 

+1

Link to comment

Po celom topiku se provlači ovakva neka ili slična teza, što pokazuje osnovno nerazumevanje koncepta slobode govora i slobode izražavanja, a to je baš hevi.

Pa dobro, ostavio sam prostora da grešim.

Ono što je problem jeste da zapadna kultura nema baš neko rešenje kada treba zaštiti i slobodu na život. Ili ima ali će to tek da bude uz obilno kršenje mnogih sloboda.

Edited by wall
Link to comment

Pa dobro, ostavio sam prostora da grešim.

Ono što je problem jeste da zapadna kultura nema baš neko rešenje kada treba zaštiti i slobodu na život. Ili ima ali će to tek da bude uz obilno kršenje mnogih sloboda.

 

Naravno da grešiš, apsolutno grešiš. A mešaš i zapadnu kulturu i zapadne zakone i društvo. Ali, čak i u tom slučaju grešiš, jer ovo sadašnje zapadno društvo ima najbolje "rešenje" i "zaštitu" i za slobodu i za život u istoriji čovečanstva. I to treba braniti, jer bilo kakvo odustajanje od toga je ogroman korak nazad.

Link to comment

Za mene bi evolucija bila izbegavanje karikaturisanja Muhameda ako (ako) to vređa osećanja velikog broja normalnih muslimana. Ako, još jednom.

Moguće da grešim, da je sasvim svejedno hoće li biti ili neće tih karikatura ali šira slika™ govori da idemo ka stanju gde će zapad morati upotrebiti ne češalj ili grabulje nego lopatu.

 

Teško je izmeriti taj broj a još je teže arbitrirati da li je dovoljno veliki da bi se neke društvene norme dovodile u pitanje. Da ne pominjem klizav teren na koji bi se upalo sa definisanjem pojma "normalnog muslimana" (to mu dođe ono kao "pošten Srbin/Albanac").

 

Ali iza toga ti se valja potencijalno još veći problem. Ajde da kažemo da među karikaturistima prevlada taj osećaj autocenzure i oni prestanu da crtaju bilo šta što bi moglo da nekom povredi religijska osećanja. Koliko dugo će proći dok im neko ne zameri da su mu povredili politička osećanja? Pa onda sportska osećanja? Pa muzička i filmska osećanja? Na kraju ćemo ući u novu eru tačno ovakve satire kakvu nismo imali ni u najmračnije srednjevekovno doba:

 

B6wT66IIMAEbWXx.png

 

 

A i to je tek početak. Kada sve uvređene dušice ovog sveta završe sa karikaturistima, da vidimo ko je sledeći. Prvi logičan pik su kolumnisti. Lepo odeš i poubijaš čitavu redakciju nekog magazina koji je u prethodnoj godini objavio nekoliko oštrih kolumni na račun islama ili je pomenuo proroka u negativnom kontekstu, posle toga društvo zaključi kako je najbolji lek protiv toga izbegavanje kritike islama ako to vređa osećanja velikog broja normalnih muslimana. Onda pređeš na režisere, pa rokneš nekog ko je napravio kritički dokumentarac... oh wait. Pa onda na političare koji... oh wait. Pa onda na direktore škola koje ne dozvoljavaju religijsko oblačenje. Pa onda na vlasnike prodavnica alkohola. Pa tako redom sve dok čitavo društvo dobrovoljno ne pređe na kalifat kako se neko ne bi osetio uvređenim.

Link to comment

Za mene bi evolucija bila izbegavanje karikaturisanja Muhameda ako (ako) to vređa osećanja velikog broja normalnih muslimana. Ako, još jednom.

Moguće da grešim, da je sasvim svejedno hoće li biti ili neće tih karikatura ali šira slika™ govori da idemo ka stanju gde će zapad morati upotrebiti ne češalj ili grabulje nego lopatu.

Opet kažem, možda fulam od prvog posta. Ali tu smo da razmenimo mišljenja.

Treba ali kurac. Ta ista Francuska se zestoko borila sa hriscanskim osetljivim dusicama fundamentalistima da bi napravila od sebe drzavu odvojenu od religije. Sada zbog nekih mentola koji sire price iz pustinje sa drugog kraja sveta a drugi mentoli koji su u Francuskoj se primaju na to treba da menja svoje najbitnije dostignuce. Zasto se lepo ti mentoli koje vredja nacin na koji Francuska funkcionise ne pokupe i zatraze drzavljanstvo ISIS. Imaju tamo i nafte za prodaju, nece crci od gladi. 

Evropa je napravila gresku jos onda kada se divljalo ispred danskih ambasada po ovim ultragiga pametnim religijskim tvorevinama koje se usudjuju da se nazivaju drzavam. Tada je trebalo ambasade tih istih tvorevina pozatvarati i proterati u majcinu i prekinuti bilo kakav kontakt sa njima. Pa nek uzivaju u odsecanju ruka, kamenovanju zena i drhtanju od straha svaki put kad se nova kometa pojavi na nebu.

Edited by Shan Jan
Link to comment

ovo sadašnje zapadno društvo ima najbolje "rešenje" i "zaštitu" i za slobodu i za život u istoriji čovečanstva.

o čemu ti, jbt? da, ima, al za svoja društva; za druge koji im strateški nisu važni, ih zabole kurčina

Link to comment

Naravno da grešiš, apsolutno grešiš. A mešaš i zapadnu kulturu i zapadne zakone i društvo. Ali, čak i u tom slučaju grešiš, jer ovo sadašnje zapadno društvo ima najbolje "rešenje" i "zaštitu" i za slobodu i za život u istoriji čovečanstva. I to treba braniti, jer bilo kakvo odustajanje od toga je ogroman korak nazad.

Možda mi terminologija nije ispravna tj nedopustivo je gruba, ali mislim da se razumemo šta sam mislio pod zapadna kultura. Jbg nisam socijolog, etnolog ili šta već.

 

Ako je tako kako kažeš, onda nema brige, sve je pod kontrolom.

Bp2WnwaCYAIX1Ki.0.jpg

Malo mi nije jasno kako tako zabrinjavajuće veliki broj ljudi, rođenih, školovanih u tom društvu ne vidi da je najbolje...

Link to comment

o čemu ti, jbt? da, ima, al za svoja društva; za druge koji im strateški nisu važni, ih zabole kurčina

 

Šta govoriš? Naravno da imaju u svojim društvima koja uređuju. Druga društva ne uređuju, kako mogu da budu odgovorna za njih?

Link to comment
×
×
  • Create New...