Jump to content
IGNORED

Šarli Ebdo


Lezilebovich

Recommended Posts

Treba da budu svesni posledica i kad ismevaju hrišćanku veru, budističku, hinduističku, kad ismevaju bukvalno bilo šta. A posledice su jednostavno različite od slučaja do slučaja, to je valjda jasno. I nije jedina nepoželjna posledica smrt, naravno.

 

Misliš da se treba pomiriti s tim (ili smatrati da je ispravno) da za potpuno isti postupak (ma o čemu se radilo), zavisno od slučaja, treba da postoje različite konsekvence? 

http://www.index.hr/vijesti/clanak/evo-kako-se-charlie-hebdo-sprdao-s-drugim-svetinjama-pa-i-isusom/793762.aspx#lightbox[galerija]/0/

Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    132

  • iDemo

    100

  • Weenie Pooh

    94

  • ToniAdams

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

teorija po kojoj izrael koristi holokaust kao svetu kravu, moralni balast koji mu omogućava da može raditi šta god hoće po bliskom istoku je nešto o čemu se može razgovarati. ljudi se mogu ali i ne moraju slagati. sve je ok, o tome se može pričati.

 

ALI, rugati se na račun holokausta se ne smije. nikada, nigdje ni u kakvoj formi. izjednačavati šale na račun holokausta sa šalama na račun vjerskih fanatika je na nekoliko nivoa pogrešno i takvoj argumentaciji, po meni, ovde nije mesto.

 

To je moje lično mišljenje a ne neki zajednički stav moderacije.  

 

pa jevreji i njihova dosadna propagandna masinerija napravili su religiju od holokausta

 

 

 

 

Ja sam i napisala da da e jedno kad pravis karikaturu drustvene i politicke pojave, u sta spadaju i javne licnosti. To niko ni ne brani, tj to se i radi. Ipak ni karikatura javne licnosti ne sme da bude uvredljiva u smislu npr da ja sad nacrtam predsednika neke drzave kako se zabavlja sa kravom jer mi tako doslo. Ali moze da bude politicka kritika, pa nek se onda vredjao do besvesti. A za privatna lica mislim da nikakvo razvlacenje ne dolazi u obzir. A tek razvlacenje miliona privatnih lica, dece i kojekakvih jadnih ljudi, trebalo bi da budes teski kreten i bolesnik da uopste imas zelju da se time bavis. Generalno, ne shvatam sta je u glavama ljudi koji uopste imaju potrebu da se na bilo koji nacin sem pijeteta uopste bave temom ogromnog broja brutalnih ubistava, ali eto, ocigledno da svakakvih umova ima.

 

pa rekao sam "ako ima dobru poentu". ovako to bi bilo glupo, ali npr ako imas predsednika za koga postoje informacije da je izgubio nevinost sa kravom onda je vec ok

 

 

 

 

koju vrstu karikature o ubijenoj deci i zenama iz recimo račka, likošana ili prekaza bi tačno voleo da vidiš?

 

nisam rekao da se slazem da treba da se sprda na racun ubijenih civila

Link to comment

Misliš da se treba pomiriti s tim (ili smatrati da je ispravno) da za potpuno isti postupak (ma o čemu se radilo), zavisno od slučaja, treba da postoje različite konsekvence? 

 

Pomiriti se sa tim? Ne. Smatrati da je ispravno? Ne.

 

Ali praviti se da nije tako? Šta se koji moj time postiže?!

 

"Hm, ako Katolička crkva nije bacila fatvu, valjda neće ni Ajatolah taj-i-taj..."

Link to comment

Pomiriti se sa tim? Ne. Smatrati da je ispravno? Ne.

 

Ali praviti se da nije tako? Šta se koji moj time postiže?!

 

"Hm, ako Katolička crkva nije bacila fatvu, valjda neće ni Ajatolah taj-i-taj..."

 

Ponašati se u skladu s tim je za mene isto što i pomiriti se. Ne vidim ni šta se, na opštem planu, postiže tom vrstom oportunizma, koji, naravno, na ličnom nivou pošteđuje ljude  komplikacija (od izlaganja neprijatnostima do gubitka života).

Nemam odgovor ni predlog, i sama se pitam. 

Link to comment

Karikaturama i ismevanjem se problem ne rešava.

 

Izvini, koji problem? O cemu ti pricas? Otkad je poenta i uloga karikature da resi neki problem? Kakve su, bre, ovo gluposti?

Link to comment

Ali ovaj domaci sljam koji je u fazonu "tako im i treba kad su pobili 5 miliona dece na bliskom istoku". Koja je to stoka operisana od logike i zdravog razuma.

Ne mora obavezno da bude domaci, eno kacio Indy onomad nesto na tu temu - tipa "ne u moje ime" i tome slicno... 

Link to comment
×
×
  • Create New...